загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У столиці відбудеться виставка архівних документів про Шевченка

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

До 200-ої річниці від дня народження Кобзаря архівісти планують провести виставку, яка презентує громадськості документи, пов’язані з життям та творчістю українського поета.

Експонати для виставки нададуть Український державний архів та музеї, в яких зберігаються документи про життя і творчість Тараса Шевченка. Зокрема, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтв представить оригінальний автограф поезії «Бандуристе! Орле сизий...», створеної у 1840 році, а також — листування Шевченка з викладачем Корольовим та актором Щепкіним.

В рамках виставки також презентують добірку архівних документів, яка покажуть життя закріпаченої родини Шевченків, важке дитинство Тараса. Окремо згадають про поміщика Павла Енгельгардта.

Інша частина експозиції презентує документи, які пов’язані з перебуванням поета в Україні у 1843—1847 pоках: спілкування з культурними діячами, праця над художньою серією офортів «Живописна Україна».

А ще одна група документів розповість про події, що пов’язані зі смертю українського лірика, проведення його перепоховання на Чернечій горі. Остання підбірка матеріалів засвідчить, як зберігалася пам’ять про Тараса Шевченка в нашій країні та за кордоном після встановлення заборони на його вшанування з нагоди 50-річчя смерті та 100-річчя від дня уродин (1911, 1914 роки).

Крім того, архівісти та музейники мають намір оприлюднити на порталі архів електронного ресурсу «Шевченкіана аудіовізуальна», а також створити архівну колекцію веб-сторінок «Слово про Кобзаря».

Виставка розпочне свою роботу 27 лютого в Українському домі.

Нагадаємо, нещодавно режисер Сергій Проскурня почав зйомки документальної стрічки "Тарас Шевченко. Ідентифікація". З його слів, Кобзар завжди той самий і не підвладний впливові часу.

//www.youtube.com/watch?v=sPqtSHFrFgE

До списку новин