загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як опалювати кімнати з користю для здоров’я і гаманця

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Опалення будинку – річ затратна і енергозалежна. Тому будь-яка нагода облаштувати опалення попри дорогий газ та електрику актуальна. Наша мова про таку просту річ, як камін. Василь Яцків їх зводить і не проти поділитися своїми порадами із читачами. Коли вони самі зможуть упоратися з цим, то чому б і ні?

Отож ця споруда складається з фундаменту, димоходу і з власне того місця, куди ви будете вкидати дрова. Це за великим рахунком. Причому, не перестарайтеся в масштабах. Висота і ширина мають мати співвідношення десь 2:3. Ще одна дрібниця: якщо місце, де будуть горіти дрова, замале, кімната буде задимлена. Якщо завелике, вам буде холодно.

Звісно, потрібна вогнетривка цегла, але в жодному разі не силікатна. Як її вибрати, адже варіантів безліч? Так от, із якісної цегли, яка сумлінно пройшла обробку, під час стуку можна почути звук подібний до того, коли ви грюкаєте по металу. А якщо така цегла впаде, вона розіб’ється на великі осколки. Коли ви її торкнетеся, одразу палець буде червоним. Неякісна цегла бліда, а якщо розіб’ється, осколки будуть дрібними. А от коли цегла ніба вкрита пліснявою, схожою на скло, це теж погана прикмета. Так само і дуже темна цегла — ознака того, що цей «пиріг» перепалений. А також треба бути уважними, аби не брати цеглини з тріщинами. Це може призвести в майбутньому до неприємностей.

Ще треба врахувати таку річ. Якщо фундамент має торкатися до стіни, між ними слід зробити щілину хоча б півсантиметра і заповнити її піском. А от як глибоко має «врости» фундамент? Від цього буде залежати багато що: і надійність, і строк експлуатації. Але не забувайте, каже Василь Васильович, тут усе, як в пацієнтів: діагнози спільні, а індивідуальна ситуація різна. Тому ви маєте поцікавитись, які саме ґрунти під вашою хатою, сухі чи вологі, яка їхня структура, в якій кліматичній смузі ви живете, нарешті, як збудовано саме вашу оселю.

Адже на особливо щільних ґрунтах, зрозуміло, і фундамент буде більш витривалим. Якщо йдеться про ґрунтові води, то фундамент необхідно закласти нижче від глибини промерзання ґрунту. Або ж простіше вийти із цієї ситуації, якщо покласти залізобетонну плиту.

Багато хто вважає, що димова труба має бути високою, тоді вона буде ефективнішою. І це правильно! Але чим вища ця труба, тим міцнішою має бути і фундамент.

Щодо цоколю, то він має бути сантиметрів на п’ять більший по ширині, аніж верхівка. Але спочатку треба підготувати котлован завглибшки 60 см, його щільно засипають гравієм. А потім уже заливають класичним розчином із цементу і піску. Багатьом ця формула відома, співвідношення 1:3. Все це разом з водою утворює міцну основу. А взагалі для створення фундаменту підійдуть і такі матеріали, як бетонні блоки чи камінь. Особливо у тому випадку, коли земля волога, доцільніше було б брати саме бутовий камінь. Сам цоколь вкривають двома шарами ізоляційного матеріалу. Ще одна хитрість: цеглину кидають у воду на кілька хвилин перед тим, як мурують. І така деталь – не треба штукатурити стіни каміна зсередини. А от щоб тепловіддача була набагато більшою, можна облицювати задню стінку паливника чавунною плитою або листовою сталлю.

Після того, як ваш камін уже постав у всій красі, зачекайте кілька тижнів, радить Василь Яцків. Та й надалі спочатку розтопіть його двома-трьома дровами. Наступного разу додайте до цієї порції ще два. І так потихеньку вводьте його «в експлуатацію». Інакше вашому каміну загрожують тріщини, особливо у наш час неякісних товарів, тієї ж цегли.

І наостанок – це поради для майстрів, які знаються на домашньому господарстві. Адже неграмотне встановлення каміна може призвести до прикрих наслідків. Та все ж сподіваємося, що багатьом ці настанови допоможуть зберегти тепло в оселях, причому не позичене, а власне.

Мар’яна НЕЙМЕТІ

До списку новин