загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Замiсть музею Шевченка у Львові буде управлiння церкви Московського патрiархату

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Львiвська єпархiя Української Православної Церкви (Московського патрiархату) безплатно дiстала примiщення в центрi мiста. Розпорядження пiдписав Олег Сало, голова облдержадмiнiстрацiї, наприкiнцi минулого року, але стало про нього вiдомо щойно тепер. Завдяки цьому релiгiйнiй органiзацiї передадуть три будiвлi вiйськового мiстечка № 212 на вулицi Пекарськiй, 57 -- 59: лiкувальнi корпуси №1 i №3 (2182,1 кв. м та 501,6 кв. м) та вiварiй № 8 площею 149,1 кв. м.

Балансова вартiсть примiщень: №1 -- 1166,46 тис. грн., №3 -- 101,86 тис. грн., №8  -- 71,61 тис. грн. За споруду в центрi мiста велася боротьба чи не вiд початкiв Незалежностi України. Це питання знову i знову поставало перед головами ОДА, але жоден з них так i не взяв на себе вiдповiдальностi щодо їх передачi, а Сало -- наважився.

Хоча ще у вереснi 2013-го громадськi дiячi Львова звернулися з вiдкритим листом до голови облдержадмiнiстрацiї, а тодi ним був Вiктор Шемчук, голови облради, мiського голови Львова та представникiв державної влади передати цi будiвлi у власнiсть Церкви Християн Вiри Євангельської.

Але цього так i не сталось - тому вже невдовзi у цих спорудах буде єпархiальне управлiння УПЦ МП. "На примiщення ми чекали 20 рокiв. За всi роки Незалежностi України Львiвськiй єпархiї не було передано жодної земельної дiлянки чи квадратного метра примiщень", -- скаржиться iєродиякон Маркiян (Каюмов), прес-секретар Львiвської єпархiї УПЦ МП.

Тепер на вулицi Пекарськiй, 57 -- 59 облаштують адмiнпримiщення. "Нинi єпархiальне управлiння мiститься на вулицi Короленка, на територiї церкви Георгiя Побiдоносця. Але однiєї невеличкої будiвлi недостатньо для ведення дiяльностi. До того ж цей храм належить росiйськiй громадi, тому нема можливостi розгорнутись", -- зауважив у коментарі Експресу прес-секретар Львiвської єпархiї УПЦ МП.

Церква задумала масштабну реставрацiю коштом вiрян. "Цi об'єкти -- iсторична пам'ятка, тому руйнувати нiчого не будемо. Звичайно, доведеться вкласти багато коштiв у реставрацiйно-вiдновлювальнi роботи, адже будiвлi були у занедбаному станi десятками рокiв", -- каже iєродиякон Маркiян.

Щоправда, через це розпорядження назрiває хвиля невдоволення серед львiв'ян. "Я, як i багато iнших громадських дiячiв, пiдписувались, аби примiщення у жодному разi не вiддавати Московському патрiархату, -- каже Iгор Калинець. -- Думаю, будемо протестувати".

Iгор Калинець нагадує, що було кiлька варiантiв щодо передачi цих споруд: українськiй протестантськiй Церквi, яка просила їх давно, пiд лiтературний музей або музей Шевченка. А ще - їх можна було вiддати пiд оздоровчий заклад для неповносправних дiтей.

До списку новин