загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Розробили нові підходи подолання бідності в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Нові підходи в політиці подолання бідності в Україні обговорено під час семінару в Комітеті з питань соціальної політики та праці

У заході взяли участь народні депутати, представники Кабінету Міністрів, центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, всеукраїнських профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців, науковці.

 Перший заступник голови Комітету Ярослав Сухий, відкриваючи семінар, зазначив, що Україна почала боротися з бідністю відразу після здобуття незалежності. У 2001 році була затверджена Стратегія подолання бідності, яка покликана зменшити кількість бідного населення та запобігти хронічній бідності.

“У боротьбі з бідністю поки що перемагає бідність – 60-70% громадян сьогодні вважають себе бідними. Ми маємо цифри, які свідчать, що наше пенсійне забезпечення повністю відповідає стандартам Міжнародної організації праці – 45% від зарплати. Однак, ми всі бачимо, що ця пенсія не відповідає сучасним реаліям. За рівнем абсолютної бідності Україна знаходиться на рівні Франції – 60%. Тільки як себе відчувають французи і як себе відчувають українці? Тому ми повинні сказати суспільству – боротися з бідністю тільки на словах одними цифрами неможливо. Якщо ми зрозуміємо, що нам потрібний конструктивний, системний, комплексний підхід до подолання бідності, тоді ми цю справу зрушимо з місця”, – наголосив Я.Сухий.

Заступник Міністра соціальної політики В’ячеслав Коломієць зазначив, що проблема подолання бідності, яка безпосередньо торкається життя значної кількості громадян, є актуальною для суспільства. За його словами, розв’язання цієї проблеми є найважливішим пріоритетом у здійсненні реформ в Україні.

В.Коломієць зазначив, що критерії оцінки бідності визначені Державною цільовою програмою подолання та запобігання бідності на період до 2015 року. Зокрема, визначено конкретні заходи, спрямовані на відновлення виробництва та стимулювання економічного зростання, сприяння трудової зайнятості населення, удосконалення оплати праці, реформування пенсійної системи, соціального страхування, системи соціального захисту, соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, поліпшення медичного обслуговування тощо. Він наголосив на тому, що завдяки реалізації визначених Програмою завдань спостерігаються певні позитивні тенденції зменшення бідності за різними критеріями. Проте, спостерігається й високий рівень бідності у багатодітних сім’ях, у сільській місцевості, серед працюючих та осіб пенсійного та передпенсійного віку тощо.

В.Коломієць обумовив рівень бідності низкою причин: сповільнення економічного зростання; низький рівень доходів у сільській місцевості; відсутність можливості працевлаштування; низька конкурентоспроможність певних категорій осіб, зокрема, молоді, осіб передпенсійного віку.

Заступник Міністра зазначив, що уряд постійно вживає заходів, спрямованих на покращення рівня життя населення. За його словами, зокрема, останнім часом не було допущено погіршання жодного з соціальних показників.

В.Коломієць також відзначив, що у 2014 році соціально-економічна політика уряду буде спрямована на подальше покращення життєвого рівня населення України та зниження рівня бідності.

Голова підкомітету з питань соціального захисту та соціальних гарантій, рівня життя і повернення заощаджень населенню Руслан Зелик наголосив на тому, що проблема подолання бідності в Україні має бути під постійним контролем усіх органів влади.

Він звернув увагу на законопроект про внесення змін до Закону “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” (щодо уточнення термінології Закону) за реєстр. №3846, який надійшов до Комітету. Р.Зелик зазначив, що законопроектом, внесеним Кабінетом Міністрів, передбачається ввести термін “державний стандарт послуг”, який обумовить розроблення стандартів послуг у всіх сферах їх застосування, а також визначить порядок розроблення державних соціальних стандартів надання послуг.

За словами Р.Зелика, “у разі прийняття цього законопроекту відбудеться повна ліквідація конституційного визначення “прожитковий мінімум” та інших соціальних стандартів”.

Учасники семінару у виступах звертали увагу на різні аспекти бідності. Зокрема, акцентувалася увага на тому, що в Україні впродовж тривалого часу спостерігається значний і стійкий у часі негативний розрив у рівні заробітних плат працівників бюджетної сфери й працівників інших секторів економіки, в результаті чого “бюджетники” формують основну частку “працюючих бідних”. За їхніми словами, “занижений розмір заробітної плати в бюджетних галузях провокує розповсюдження бідності й серед пенсіонерів, а також недофінансування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, місцевих та державного бюджетів”.

На думку промовців, актуальним є проведення активної політики забезпечення необхідних умов працездатному населенню для підвищення доходів та покращення свого добробуту шляхом підвищення доходів за рахунок особистого трудового внеску, підприємництва та ділової активності.

Учасники семінару також вважають, що потребує вирішення питання зменшення обсягів неформальної трудової зайнятості та виведення з тіні (легалізації) заробітних плат найманих працівників. Водночас, на їхню думку, потребує подальшого розгляду питання повної зайнятості населення.

Учасники заходу звертали увагу й на стан пенсійного забезпечення. За їхніми словами, сьогодні значна частина пенсіонерів отримує пенсії на рівні від одного до двох прожиткових мінімумів осіб, які втратили працездатність (92,9%), і лише 7,1% пенсіонерів отримують пенсію на рівні двох і більше мінімальних. “Це свідчить про значну зрівнялівку у розмірах пенсій, що не спонукає працюючі верстви населення до участі у солідарній системі пенсійного страхування”, – наголошувалося у виступах.

Під час семінару також зверталася увага на те, що розміри окремих соціальних виплат залишаються нижчими за прожитковий мінімум.

Учасники заходу відзначали низький рівень якості та доступності медичної допомоги для всіх верств населення. Вирішення цього питання вони напряму пов’язували із необхідністю запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

За результатами обговорення учасники семінару внесли низку пропозицій щодо необхідності внесення на розгляд Верховної Ради та прийняття нею законопроектів:

·                    про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування відповідно до вимог Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

·                    про затвердження Загальнодержавної програми розвитку соціального житла;

·                    щодо застосування роботодавцем гнучкої форми зайнятості, зокрема шляхом запровадження дистанційних умов праці;

·                    внесення доповнення до Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року додатковими заходами щодо подолання бідності в частині зниження рівня бідності працездатного населення;

·                    розроблення Національної концепції моніторингу якості освіти тощо.

Учасники семінару пропонували Комітету з питань соціальної політики направити рекомендації семінару Кабінету Міністрів, центральним органам виконавчої влади, Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, науковим установам для врахування в роботі.

До списку новин