загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Янукович кинув виклик тим, хто хоче жити у демократичній Україні?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Київ – Замість діалогу «влада розпочала «закручувати гайки» й фактично вступила у боротьбу з власним народом», вважає дипломат, депутат трьох скликань парламенту Ігор Осташ. На його думку, протиставити цьому можна тільки швидке об’єднання усіх, хто не хоче жити в державі, що обмежує права людини.   Ухвалені у Верховній Раді й підписані президентом Віктором Януковичем зміни до законодавства фактично перетворили Україну на поліцейську тоталітарну державу, заявляє колишній віце-президент парламентської асамблеї ОБСЄ, депутат трьох скликань Верховної Ради, дипломат Ігор Осташ.  

Це політична агонія. Влада переступила межу й не розуміє, що розпочала війну з власним народом

Ігор Осташ

«Цілком очевидно, що всі ці зміни, які парламент ухвалив без обговорення з порушенням процедури, розроблені й направлені проти Майдану, проти громадських активістів, проти Автомайдану, проти журналістів. Замість діалогу, влада розпочала «закручувати гайки». Це політична агонія. Влада переступила межу й не розуміє, що розпочала війну з власним народом. Янукович не розуміє, що виступив проти «золотого фонду» української нації», – сказав Ігор Осташ в ефірі програми «Ми разом».

На думку Ігоря Осташа, громадянське суспільство в Україні «уже набрало тієї критичної маси», що дозволить втримати країну на демократичному шляху розвитку. Однак, на думку Осташа, дуже важливо, щоб прихильники ідей Євромайдану об’єднувалися, самоорганізовувалися й відчували підтримку опозиційних політиків.   Як учасник Форуму Євромайданів у Харкові, Ігор Осташ зауважив, що «петардам, газовим балончикам та ножам люди протиставляли тільки свою сміливість і переконання, і дуже не вистачало підтримки опозиційних політиків».   Як самоорганізовуються прихильники ідей Євромайдану?   Людям, які хочуть жити в демократичній й цивілізованій Україні, треба знаходити однодумців серед своїх земляків, об’єднуватися й починати діяти. Діяльність може бути різною, але вона має бути відчутною для влади й потрібною громадам. Усі ці громадські ініціативи мають координувати свої дії й разом захищатися. До такого висновку дійшли активісти Євромайдану з різних регіонів України.

Осередки Всеукраїнського об'єднання «Майдан»

Зокрема, Ольга Коренєва з Сум розповідає, що за весь час Єврореволюції» сотні сумчан побували на головному Євромайдані у Києві. Багато хто з активістів і досі перебуває в Києві як волонтер на кухні або охоронець у лавах самооборони Майдану. Ті ж, хто повернувся, розробляють план подальших дій та прораховують можливі варіанти розвитку подій в місті та країні.   Сумські активісти громадського руху, який вже звикли називати як «Євромайдан», тепер налагоджують зв’язки між собою в рідному місті та шукають підтримку по всій Україні.   «Серед громадських організацій, серед просто активістів йдуть переговори, напрацювання, налагодження горизонтальних зв’язків між собою. В першу чергу, припустімо, з метою самозахисту. Починають репресивні вмикати функції свої, там, і даїшники, і інші. Я думаю, що з часом це докотиться і в регіони, і там повинні до цього бути готові. Ось тому зараз йде побудова таких горизонтальних зв’язків, як всередині міста, так і між іншими містами, обласними центрами», – каже один із активістів, який не хоче називати своє ім’я.   Зараз на сумські мітинги виходять переважно люди середнього та старшого віку. «Влада у місцевих органах юстиції реєструє осередки з такою самою назвою – «Майдан» – Кошулинський далі   Правники, правозахисники не приймають «диктаторські закони»   Влада робить спробу захистити себе від народу й хоче запровадити тотальний контроль над спілкуванням, пересуванням, волевиявленням громадян, вважають правозахисники.   На їхню думку, поліцейський характер проголосованих «вручну» змін демонструє посилення відповідальності за непокору міліції, однак при цьому знято відповідальність з бійців спецпідрозділу «Беркут» за дії 30 листопада та 1 грудня 2013 року. Натомість зміни ліквідували кримінальну відповідальність перешкоджання професійній діяльності журналістів.   «Спрямованість цих законів абсолютно очевидна – це придушення свободи думки, свободи слова і свободи вираження своїх поглядів у будь-якій спосіб. Й усі ці норми «злизані» з російського законодавства», – сказав виконавчий директор Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко.

Те, як голосувалися зміни до законодавства, «може кваліфікуватися як узурпація державної влади», оскільки зміни ухвалювали з порушенням усіх встановлених Конституцією, законами та регламентом норм, наголосив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.   Виконавчий директор Amnesty International Ukraine Тетяна Мазур вважає за необхідне інформувати міжнародну спільноту про останні події в Україні.   «Необхідно дуже чітко викладати факти, постійно робити оновлення інформації, оскільки ми, на жаль, бачимо, що досить часто українська влада маніпулює даними. І таким чином забезпечити, щоб представники української влади стикалися якщо не з санкціями, то з різкою критикою з боку міжнародної спільноти», – сказала Тетяна Мазур.   У народу України хочуть забрати «одне із основоположних демократичних прав – право на протест», наголошує керівник програм громадянського суспільства Максим Лациба.

Президент України Віктор Янукович 17 січня підписав закони, ухвалені Верховною Радою 16 січня, а саме:   №721-VІІ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян»;   №722-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів»;   №723-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі»;   №724-VІІ «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України»;   №725-VІІ «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження»;   №726-VІІ «Про внесення зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» щодо відтермінування набрання чинності положеннями пункту 6 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення»;   №727-VІІ «Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу»;   №728-VІІ «Про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни – радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців»;   №729-VІІ «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму»;   №731-VІІ «Про внесення змін до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

До списку новин