загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як зловити ляща на зимовій рибалці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Результативна зимова риболовля ― мрія кожного рибалки

Щоб зловити ляща, потрібно дуже постаратися. Важливим є правильне визначення місця лову, використання привабливого для риби прикорму, підбір снасті.

Лящ ― дуже обережна і полохлива риба. Переміщення людини по льоду вона чує, і це її насторожує. Другий момент, який ускладнює риболовлю ― це висока чутливість губ ляща, який відчуває вагу приманки, і відразу намагається її виплюнути. Складність полягає у тому, що природна їжа риби у воді практично невагома. А будь-яка приманка, насаджена на гачок, набагато важче, і рибалка повинен постаратися налаштувати снасть так, щоб вона максимально протидіяла силі тяжіння. Про це пише gorodua.net.

Місце лову

Ляща ловлять на крутих схилах, на глиняних горбах, в місцях, де на дні є ями. Найбільш результативна зимова риболовля на ляща тоді, коли рибалка готує кілька лунок в місцях з різною глибиною і силою течії, не надто далеко одну від одної. Краще відразу оснастити по 1-2 вудки на кожну лунку.

Прикорм

Природна зимова їжа ляща ― тваринна, в першу чергу, мотиль. Під льодом у воді тихо. І лящ прекрасно чує звуки, які видають живі організми. Так, на деяких водоймах рибу настільки загодували макухою і кашами, що і взимку лящ може реагувати на рослинний прикорм. Тільки так можна зіпсувати місце постійної лову. Адже більша його частина залишається не з’їдається, закисає, виділяє запахи, що відлякують рибу. Така підгодівля взимку принесе більше шкоди, ніж користі. Мотиль, правильно підготований і поданий, зупинить зграю ляща, змусить його ритися під вашою лункою, і тут вже справа за правильною вудкою.

Ляж чутливий до звуків, що видає мотиль, зариваючись у мул, але боїться сторонніх запахів, які добре розпізнає. Звідси висновок ― мотиль повинен бути невеликий і активний, добре промитий від частин мулу з рідної водойми, і без домішки загиблих личинок.

Снасть

Поплавцева вудка для зимової ловлі ляща оснащується волосінню від 0,15 в стоячій воді до 0,3 вночі на стромовині. Гачок краще брати темний, від 4 і до 8 номера. Краще вудилище ― «кобилка», пінопластова вудка занадто легка, а пластмаса морозить руки. Поплавок підбирають так, щоб занурення у воду поплавця з грузилом відбувалося зі швидкістю 2-3 см в секунду.

Для збільшення чутливості снасті вудку оснащують двома поплавками з додатковим грузилом, але така снасть використовується для лову в стоячій воді.

Зимова риболовля на течії поплавцевою вудкою вимагає особливого оснащення. Поплавок тут служить, скоріше сигналізатором клювання, його підйомна сила на течії, яка й сама піднімає приманку, не настільки важлива. Тому його трохи заглиблюють в воду, це перешкоджає примерзанню до краю лунки, і кріплять так, щоб він не йшов з поля видимості. Грузило ж підбирають ретельно, так, щоб воно лежало на дні, але течія компенсувала його силу тяжіння.

Вудка з блешнею для лову ляща відрізняється більш гнучким і довгим кивком, до 12 см. Такий кивок потрібен для того, щоб забезпечити повільну гру. Блешня на ляща кріпиться за петельку на протилежному від жала кінці, як звичайний гачок. Це обумовлено особливістю будови губ риби.

Лящ може клювати як на нерухому мормишку з насадкою, так і під час гри поблизу дна. У будь-якому випадку мормишка повинна бути оснащена надійним гачком і бути неяскравою, адже реагує риба лише на коливання води при русі мотиля. «Уральська» мормишка хороша для лову на течії, «серповидна» чудово грає біля дна і теж підходить для лову ляща.

Існують і особливі різновиди блешень спеціально для лову ляща ― «чортик» з трьома гачками, «коза» з двома гачками. Готуючись до рибаловлі на ляща, краще підготувати достатню кількість різноманітних блешень.

Whb�e=���ύFormat="true" Name="Intense Reference"/>

//agravery.com/3831

До списку новин