загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українці з радістю працюють "на пташиних правах" за зарплати в конвертах

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Майже кожен третій молодий співробітник гарує більше граничних 40 годин на тиждень

Кожен третій молодий українець у віці до 35 років працює без юридичного оформлення. Про це свідчать дані моніторингу Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременко, проведеного в 2013 році. "Люди 20-35 років - основа тіньового бізнесу, - заявила журналу "Корреспондент" Ганна Куценко, начальник відділу Молодіжна біржа праці Київського молодіжного центру праці. - У цьому віці ще не замислюються про пенсії, тому погоджуються працювати неофіційно".

За даними Всесвітнього банку (ВБ) за 2011 рік, неофіційно в Україні працювали 22,9 % працевлаштованих громадян, тоді як у країнах ЄС таких працівників в середньому 5-8%. За словами експертів, причиною масового відходу бізнесу в тінь є податкове навантаження на фонд оплати праці в Україні, оскільки з кожних 100 грн зарплати найманого співробітника роботодавець віддає державі близько половини - зокрема на пенсійне страхування, страхування від безробіття, тимчасової непрацездатності та нещасних випадків. Таким чином, малі підприємства з мінімальною рентабельністю, де працевлаштовано 70 % молоді, не можуть платити високі зарплати офіційно, каже Тетяна Бондар, директор Інституту соцдосліджень.

Крім того, на думку експертів, молоді люди більш терпимі до ненадання соціальних гарантій і пов'язаних з цим порушень закону, оскільки, не маючи досвіду в роботі, часто з цієї ж причини вже накопичили великий досвід відмов у працевлаштуванні. Тому майже кожен третій представник молоді фактично працює більше граничних 40 годин на тиждень, а лікарняні беруть за свій рахунок, свідчать дані Інституту соцдосліджень. При цьому для 77% респондентів, опитаних Інститутом соціології НАН України, який досліджував фобії співгромадян, страх безробіття-один із найсильніших. Більше українці бояться тільки зростання цін (81%). На сьогоднішній день більшість українських компаній працюють по так званій сірій схемі, коли зарплата є комбінацією офіційних і неофіційних виплат. Поширеною також є і укладання з кандидатом на посаду цивільно-правового договору, однак це позбавляє працівника в перспективі подальшого нарахування трудового стажу, і виплат до пенсійного фонду, і соціальної страховки, не кажучи вже про оплату лікарняного та відпустки.

За підрахунками експертів, щоб у майбутньому отримувати мінімальну пенсію на рівні 890 грн, потрібно, щоб чоловік протягом 35 років, а жінка - 30 років платили щомісячний страховий внесок у розмірі близько 400 грн. Водночас, відкладаючи щомісяця по 400 грн протягом 35 років на депозит, можна отримати капітал в два - два з половиною рази більше, ніж пенсія, яку пропонує держава. Правда, фахівці попереджають, що, отримуючи більш вигідну зарплату і ухиляючись від податків, можна виграти лише в короткостроковій перспективі. Якщо говорити про довгострокову, молодь з таким підходом однозначно програє.

До списку новин