загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Виграв гроші чи приз – заплати податок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Податковим агентом платника податку під час нарахування доходу у вигляді призів (виграшів) у лотерею чи в розіграші, призів (виграшів) у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування. Такі доходи оподатковуються під час їх виплати та за їх рахунок.

Як виняток, до оподатковуваного доходу не включається:

- вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються переможці змагань, конкурсів (пп. 165.1.38 ПКУ);

- вартість дарунків (а також призів переможцям  та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, (у 2013 році – 573,50 грн). (пп. 165.1.39 ст. 165 ПКУ) за винятком грошових виплат у будь-якій сумі;

- сума коштів, отриманих як виграш, приз у державну грошову лотерею в розмірі, що не перевищує 50 мінімальних заробітних плат 57350 грн. – у 2013р.) (пп. 165.1.46).

Ставка податку на доходи фізичних осіб становить подвійний розмір -30 відсотків до доходів, нарахованих як виграш чи приз ( крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів, як інформує прес-служба ГУ Міндоходів у Рівненській області.

Виграші у державній та недержавній грошовій лотереї та виграші гравця (учасника), отримані від організатора азартної гри, призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті,  оподатковуються за ставкою 15 відсотків, а  якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (11470 грн. у 2013р. та 12180грн. – у 2014р.), до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Не оподатковуються винагороди спортсменам – чемпіонам України, призерам спортивних змагань міжнародного рівня, у тому числі спортсменам-інвалідам, а також вартість державних нагород від імені України, крім тих, що виплачуються коштами чи іншим майном, сума Нобелівської чи Абелівської премій.

Довідково: Оподаткування виграшів та призів передбачено нормами Податкового кодексу України пп.165.1.1, 165.1.46, 167.1, 167.3.

До списку новин