загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсії чи засіб для виживання закарпатців?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Не жити, а виживати вчаться українські пенсіонери, виходячи на свій заслужений відпочинок. Більшість із них, навіть маючи за плечима десятки років робочого стажу, приречені на злидні. В той час, коли наш гарант повідомляє про суттєве підвищення пенсій за три останні роки, а за його підрахунками, це понад 42%, за офіційними даними, більше 115 тисяч українських пенсіонерів отримують пенсію, нижчу за прожитковий мінімум. Отож бери, бабусю, свою мінімальну пенсію (з нового року вона зросла аж до 949 грн.!) і ні в чому собі не відмовляй…

Прірва між звичайними українцями та VIP-пенсіонерами

Нещодавно в рейтингу, розробленому за підтримки Фонду ООН у сфері народонаселення та складеному вперше у світі для вимірювання якості життя й добробуту людей похилого віку, Україна посіла 66-те місце, одразу за Південною Африкою. Перші три сходинки розділили Швеція, Норвегія та Німеччина.

Мало хто знає, що Україна – єдина країна в Європі, де розмір пенсії залежить від того, ким працював громадянин. Як відомо, пенсія для простих українців не може перевищувати 40% від зарплатні, натомість для себе нардепи написали інший закон. Згідно з ним, розмір пенсій для держслужбовців, суддів, прокурорів, народних обранців нараховується в розмірі 90% від заробітної плати. Тож сказати, що між їхніми пенсіями та пенсіями простих українців утворюється величезна прірва, – це не сказати нічого. Адже за офіційними даними, пенсія народного депутата становить щонайменше 15 тисяч гривень. Як то кажуть, власна сорочка ближча до тіла, тому змінювати систему з думкою про звичайних українських пенсіонерів наші законотворці не поспішають…

Пенсійна реформа чи пенсійна пастка?

Дефіцит Пенсійного фонду в Україні нині становить близько 60 млн. грн. З кожним роком надходження до нього стають усе мізернішими. Адже якщо врахувати рівень безробіття в нашій країні, згадати про позахмарну кількість українців, які працюють за кордоном, а також зарплати у конвертах, які вже стали для нас буденним явищем, не дивно, що на одного працюючого українця припадає один пенсіонер. Звісно, латати діри в бюджеті Пенсійного фонду, урізуючи свої апетити, можновладці не стали, адже для цього в них є простий народ.

Зрештою, у 2011 році чинності набуває пенсійна реформа, згідно з якою жінки виходять на пенсію не в 55 років, а в 60, а чоловіки-держслужбовці – у 62. Крім того, мінімальну пенсію можуть отримувати тільки ті, хто має не менше 35 років страхового стажу для чоловіків та 30 – для жінок. Ураховуючи середню тривалість життя в нашій країні, виходить, що українці приречені працювати майже до останніх днів свого життя. Більше того, з 2014 року запрацює друга платформа пенсійного забезпечення. Окрім 33% єдиного пенсійного внеску, держава стягуватиме з кожного працівника на особисті рахунки недержавних пенсійних фондів ще плюс 7% окладу. Виникає риторичне запитання, чи повернуться ці кошти українцям у вигляді надбавки до пенсійної виплати?

16 гривень для закарпатського пенсіонера

На сьогодні на Закарпатті налічується 292 200 пенсіонерів, у тому числі 9 600 пенсіонерів силових структур. Згідно зі звітом обласного управління Пенсійного фонду, за 9 місяців минулого року середній розмір пенсій у краї збільшився аж на 16 гривень 21 копійку і становив 1226 гривень.

Що стосується обласного центру Закарпаття, то у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму із 894 до 949 перераховувалися складові пенсійних виплат, які визначаються від цієї величини. Як повідомила начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Ганна Сухар, усього по Ужгороду це підвищення торкнулося 23 тисяч осіб із 27 тисяч пенсіонерів, які перебувають на обліку. Середній розмір підвищення становить приблизно 42 гривні.

Нині в Україні нараховується близько 12 млн. пенсіонерів. Кожен п’ятий із них живе на мінімальну пенсію. 70% українців отримують пенсії на рівні 1300 грн. І допоки наші можновладці рапортують про суттєве покращення пенсійної системи, ті, хто вийшов на заслужений відпочинок, змушені трястись над кожною копійкою, купуючи найдешевші продукти, позаяк навіть на них часом не вистачає…

Якщо проаналізувати питання пенсійного забезпечення українців, то можна дійти висновку, що “покращення” для пенсіонерів у нас лише на папері. Люди похилого віку виживають, а не живуть. Не будемо порівнювати пенсіонера в Україні та в будь-якій іншій європейській державі, у цьому немає сенсу. Рахуючи злиденні копійки, про подорожі, як там, “за бугром“, годі і мріяти, тут би якось вижити. Отож потрібні кардинальні зміни в питані пенсійного забезпечення, адже старість не за горами, колись вона постукає і в наші двері.  

Христина БІКЛЯН

До списку новин