загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Семінаристи разом із Карітасом активно допомагають важкохворим прикарпатцям

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Студенти Івано-Франківської Духовної Семінарії -- це одна з найактивніших груп молодих людей з високою соціальною відповідальністю, які вже традиційно долучаються до роботи БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" у якості волонтерів. Карітас безмежно вдячний 14 семінаристам, які упродовж 2013 року проявили свою жертовність в ім'я доброї справи на користь потребуючих.

Впродовж  останніх  чотирьох місяців  стуженти Духовної семінарї допомагають особам, які потребують піклування та сторонньої допомоги у рамках проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір». Під керівництвом  соціального  працівника-координатора волонтерів семінаристи здійснюють патронаж  для 13-маломобільних та 8-немобільних осіб літнього віку - жертв тоталітарних режимів та невиліковно хворих осіб з метою надання  їм соціально-побутових послуг. Щоб допомагати важкохворим на високому рівні, усі волонтери у вересні-жовтні отримали знання та  практичні  навички догляду за хворими під час організованих  навчальних програм.

Волонтери замінюють постільну та натільну білизну, допомагають старшим людям підтримувати гігєну; гуляють із ними на свіжому повітрі, закуповуть продукти харчування, допомагають у веденні  домашнього господарства: перуть, прибирають, виносять сміття. Деяким підопічним проекту, завдяки  опануванню роботи з глюкометром,  волонтери  вимірюють рівень  цукру у крові, артеріальний тиск,  температуру та пульс.

«Для хворої людини важливо знати реальні показники життєдіяльності організму в той час, коли її самопочуття погіршилося. Тому моє вміння користуватися цим  медичним обладнанням й знання показників та норми допомагає зорієнтуватися, яку допомогу необхідно надати людині в тій чи іншій ситуації» - ділиться своїми враженнями  Віталій Паламар.

Завдяки  роботі волонтерів у проекті люди похилого віку,  які через хворобу та вік  перебувають в ізольованому середовищі, отримали емоційну підтримку, спілкування. Послуги, надані волонтерами сприяли покращенню, як психоемоційному, так і  фізичному  стану. Молоді  люди надали:

  • 16 послуг по  догляду за тілом, підтримки особистої  гігієни,
  • 166 послуг з ведення домашнього господарства - здійснювали закупку продуктів. харчування, прибирали ,  забезпечували доставку  продовольчих пайків, миючих ;
  • 267 послуг з організації дозвілля - спілкування, прогулянки , читання, духовно-моральна підтримку.

Підопічні проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір»  дуже вдячні  своїм новим  приятелям, які  допомагають їм  -  стороннім, незнайомим людям,  є небайдужими  до їх страждань, уміють співчувати та відчувати чужий біль. Їхня праця робить усіх, хто потребує уваги, хоч на мить щасливішими.

До списку новин