загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Виставка будівель в мініатюрі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У мистецькій залі музею історії міста Хмельницького розгорнуто виставку

У мистецькій залі музею історії міста Хмельницького розгорнуто виставку «Розбудова міста: проекти реалізовані та нереалізовані». В експозиції виставки представлені макети міських будівель за проектами колективного підприємства «Проектного інституту «Цивільпромбуд».

На відкриття виставки завітали студенти Хмельницького інституту МАУП, учні Хмельницької дитячої школи мистецтв, хмельничани. Музичним подарунком став виступ квартету акордеоністів Хмельницької дитячої музичної школи № 1. Директор колективного підприємства «Проектного інституту «Цивільпромбуд» Сергій Бабич розповів про діяльність інституту та представив макети будівель, що проектувались протягом 70-90-х років ХХ століття. Хмельницький філіал проектного інституту «Діпроцивільпромбуд», нині – колективне підприємство «Проектний інститут «Цивільпромбуд» створено у 1963 році для розбудови міста.

В цей період будівництво залишалось однотипним, провідні архітектори відчули, що архітектура втрачає образність, перестає бути мистецтвом, перетворюється на стандартне будівництво. Піднялась хвиля за повернення архітектури до мистецтва. Ці риси знайшли своє відображення в архітектурі постмодернізму, що став популярним у 70–80-х роках ХХ століття і призвів до зародження інтернаціонального стилю. Представники цього стилю прагнули відірватися від традицій декорування в архітектурі, відмовились від прикрас та орнаменту. Ідея реалізовувалась на основі простих стереометричних об’ємів. Ідея нової архітектури – це прозорість і світло. Форми будівлі спрощені і позбавлені будь-якого декору. У цьому стилі в Хмельницькому побудований ЦНТІ.

На початку 1970-х років виникла ідея архітектурного підкреслення центрального перехрестя міста. Приймається рішення про спорудження величезної громадсько-торговельної площі. Фахівці Хмельницької філії інституту “Діпроцивільпромбуд” на чолі з головним архітектором проекту Олегом Грабовським у першу чергу проектують під забудову цілий квартал між вулицями Фрунзе (нині Кам’янецькою) – Карла Маркса (нині Подільською) – К.Лібкнехта (нині Соборною) – І.Тельмана (нині В.Вайсера). Домінантами повинні були стати три висотних будинки з прибудованими комплексами магазинів, кафе, виставочних салонів, кінотеатром. Частину проекту реалізувати вдалося, що ми і бачимо зараз: два 16-типоверхових “хмарочоси”, магазин “Книжковий світ”, ЦНАП Хмельницького міськвиконкому (колишній ЗАГС), декілька магазинів. У кресленнях так і залишився ще один висотний будинок із прибудованим ресторанним комплексом (повинні були стояти приблизно на місці колишнього ринку “Престиж”), суперсучасний кінотеатр із трохи дивною для “сухопутного” Хмельницького назвою “Шторм” (проектувався на місці теперішнього торговельного центру “Магніт”) і впорядкований двір для мешканців 16-типоверхівок. Коли у жовтні 1978 року на розі вулиць Фрунзе і Карла Маркса (нині Кам’янецької та Подільської) за 24 дні піднялася 16-ти поверхова вежа нового будинку, цей успіх будівельників став подією не тільки в масштабах міста, але і всієї України. Хмельницький “хмарочос” мав декілька принципових нововведень – вперше в Україні для спорудження монолітних бетонних стін був застосований метод ковзної опалубки, а перекриття поверхів монтувалися зверху донизу.

Незабаром, неподалік від першого виріс другий 16-ти поверховий будинок, і ось-ось повинні були споруджувати третій. Але проект завершити так і не вдалося – почалися труднощі зі зносом старих будинків і відселенням їхніх мешканців. Час плинув, за допомогою дорогої опалубки встигли побудувати ще два монолітних будинки на Старокостянтинівському шосе, а от у центрі до роботи так і не приступили.

А потім, внаслідок елементарного недогляду, опалубка прийшла у технічну непридатність. І нова технологія була забута. Поступово інтернаціональний стиль вичерпує себе. Його звинувачують у руйнуванні міського середовища через дешеву забудову будинками, які створювали відчуття монотонності, одноманітності і пригнічення. З’являється потреба у новому стилі. Ним стає постмодернізм, який залишається провідним у спорудженні сучасних будівель Хмельницького. Ми спостерігаємо живу динамічну масу, вільний рухливий простір, повернення до дивних декорів і орнаментів, в основі яких лежить лінія, що нагадує то сплетену ліану, то набігаючу хвилю. Архітектори модерну ніколи точно не цитують природу, створені ними форми абстрактні, видумані, але наділені такою динамікою, що видаються живими. Такому стилю відповідають будівлі Укрсоцбанку по вул. Соборній, 34. Державна премія в галузі архітектури, що була присуджена архітекторам, авторам будівлі Укрсоцбанку, визнання стильності сучасного постмодернізму. В цій будівлі були реалізовані бажання повернутися до архітектури як мистецтва. Архітектори спробували привнести у проект видумку і фантазію.

Багатий рослинний ліпний декор, поєднання класичних кольорів білого і червоного роблять цю будівлю надзвичайно красивою і витонченою. В 1994 р. Хмельницкий державний проектний інститут «Діпроцивільпромбуд» зареєстровано як Хмельницьке колективне підприємство-проектний інститут «Цивільпромбуд». На сьогодні проектний інститут очолює Бабич Сергій Володимирович, а колектив інституту - згуртована команда фахівців сучасних технологій у проектуванні. Основними напрямами діяльності «Цивільпромбуду» залишається: - розробка проектів детального планування та забудови міст, житлових районів і населених пунктів; - розробка індивідуальних проектів житлових, цивільних та промислових будинків і комплексів; - розробка проектів інженерних мереж та споруд. З виставкою у музеї історії міста можна ознайомитись впродовж січня–лютого.

До списку новин