загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українські мітингувальники кидають виклик умовам нового закону про амністію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Учасники акції протесту в Україні відмовилися від умов нового закону про амністію, який спрямований на припинення останніх заворушень у країні.

Парламент підтримав амністію для затриманих у випаду, якщо мітингувальники залишать державні будівлі, які вони зайняли і розблокують вулиці і сквери.

Опозиція не підтримала цього, демонстранти залишаються ночувати у центрі Києва і, як і раніше, займають ключові будівлі.

Протести почалися в листопаді після того, як Президент України Віктор Янукович скасував рішення про підписання угоди з ЄС.

Наступного місяця він підписав з Росією угоду про антикризову допомогу у розмірі $15 млрд (10,9 млрд євро).

У заяві на сайті глави держави у четвер стверджується, що Янукович, 63, знаходиться на лікарняному у зв'язку з гострим респіраторним захворюванням і високою температурою.

"Захисти себе"

Закон про амністію не набере чинності, якщо протестуючі протягом 15 днів не залишать місцеві адміністративні будинки, які вони зайняли по всій Україні .

Мітингувальники за євроінтеграцію окупували кілька будівель у Києві та інших містах, які вони використовують у якості центрів управління і гуртожитків, а також як захист від морозу на вулиці.

Текст документу амністії стверджує, що вони повинні прибрати барикади побудовані в центрі Києва і розблокувати інші вулиці і площі по всій країні, окрім місць, де протести мирні.

Амністія - остання з ряду поступок з боку Президента Януковича у спробі припинити заворушення, в тому числі і відставка прем'єр-міністра України Миколи Азарова та його кабінету міністрів і скасування нових антипротестних законів.

Втім, у середу опозиція утрималися від голосування за закон про амністію.

Колишній боксер, а зараз лідер опозиції Віталій Кличко, оголосив громаді, яка зібралась на Майдані Незалежності в Києві, що боротьба продовжуватиметься.

Народний депутат України від партії Батьківщина, Андрій Парубій заявив 5-му каналу: "Вимоги, які вони поставили, неприпустимі, і ніхто не збирається їх виконувати. Ми говорили, що закон повинен набирати чинності без будь-яких попередніх умов. Наша позиція незмінна".

Інший депутат, Інна Богословська, сказала 5-му каналу, що амністія - це відволікаючий засіб .

Коли законопроект було прийнято, то було чути  оплески від одних, та роздратування від інших.

"Вони використають ці 15 днів, протягом яких слід залишити будинки, для того, щоб позбутися всіх, хто, на їхню думку, не коритиметься при першій же вказівці їх пальця, і зібрати сили для реального нападу на власний народ.

"Тому нам слід приготуватися до самозахисту".

Учасники акції протесту на вулицях також висловили повну зневагу закону.

Закон про амністію вимагає, щоб вулиці було розблоковано, за винятком тих, де проходять мирні акції протесту.

Протягом ночі на Майдані Незалежності в Києві не було настрою для компромісу

Одна з демонстрантів, Ольга Луцик-Висоцька, розповіла Бі-Бі-Сі, що заарештованих вони  вважають  заручниками, так що закон про амністію не розглядається як компроміс.

У середу перший після набуття незалежності президент України Леонід Кравчук попередив, що держава на "межі громадянської війни".

Також глава зовнішньої політики ЄС Кетрін Ештон, яка перебувала з візитом, зазначила, що була "шокована" від насильства, яке спричинило смерть учасників.

Москва тим часом дала зрозуміти, що може притримати певну частку з пакету обіцяної антикризової допомоги до формування нового уряду.

Ці кредити розглядаються багатьма як нагорода для Києва за відмову від ЄС.

Тим часом Сполучені Штати готують фінансові санкції і проти чиновників, і проти лідерів акцій протесту, якщо насильство збільшиться, як  стверджують радники конгресу США.

Вони заявили, що деталі пакету ще не опрацьовані, але він швидко вступить у дію, якщо ситуація погіршиться.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин