загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Гуцули заграли на трембітах на вул. Грушевського

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Спільна акція матерів і трембітарів з Верховини, що у Івано-Франківській області, пройшла безпосередньо перед кордоном бійців внутрішніх військ і «Беркута» на вулиці Грушевського у Києві.

Підтримати Майдан у Київ приїхало четверо трембітарів із Прикарпаття, які заграли просто перед загоном "Беркуту" на вул. Грушевського.

«Це такі самі українці, як і ми, а боятися ми не маємо кого – боятися треба поганого майбутнього», – сказав трембітар Володимир після виступу перед спецпризначенцями.

Трембітарі разом із жінками-матерями помолилися на Грушевського і закликали правоохоронців не стріляти в мітингувальників.

Трембітарі з Верховини грали і на Майдані. Крім того, самодіяльний колектив учив своєму мистецтву всіх охочих, в число яких потрапив і політик Юрій Луценко.

— Файні музики, що сі приїхали з Верховини, заграли на карпатських трембітах прямо на барикадах на вулиці Грушевського. Працівникам міліції то не дуже сі сподобало, курча, і вони почали у гучномовця лаятися на музик, трясця їх за ногу, — написав автор відео Максим Кудимець.

Протестувальники цілодобово чергують біля трьох барикад на Грушевського і чекають закінчення 15-денного терміну, який влада виділила для звільнення адмінбудівель та розблокування вулиць. Відлік почався з 2-го лютого.

На Грушевського між мітингувальниками і силовиками утворили буферну зону, яку залили водою. Через побоювання провокацій, мітингувальники практично нікого не пускають в цю область. Однак чотирьох музик з Карпат сьогодні пропустили. Музики, які приїхали з гуцульського села Верховини, зіграли на карпатських трембітах. Однак, силовики не на жарт злякалися, можливо, сприйнявши старовинні інструменти за зброю. З гучномовців силовиків почалися доноситься попередження про необхідність покинути буферну зону.

Довідка. Споконвіку трембіта була єдиним засобом зв’язку чабана з селом: за трембітовими звуками люди дізнавалися про місцеперебування ватага з отарою, про те, як триває випас маржини (худоби). Особливі звуки інструмента попереджали про небезпеку. Вживалася трембіта і для подання сигналів про початок та закінчення робочого дня. Цей інструмент супроводжував гуцульські обряди і свята. У Карпатах за давньою традицією жодні урочистості не відбувалися без трембіти — цієї, на перший погляд, довгої дерев’яної труби з яворовим мундштуком та нехитрою, здається, навіть спрощеною мелодією. Саме трембіта сповіщала про народження в сім’ї дитини. Поклик цього інструмента припрошує людей на весілля. Трембіта плакала, коли проводжали людину в останню путь.

//www.youtube.com/watch?v=Tvly6fbgClw

До списку новин