загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Письменники на Майдані, або "Писати так, щоб діти не мали шансу стати "тітушками"

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як змінив Євромайдан письменників? Андрій Курков допомагає майданній кухні, Сашко Дерманський укріплює барикади, а Олеся Мамчич бореться за долю власного чоловіка.

Поки на вихідних на Грушевського тривало тимчасове перемир‘я, в Українському домі в неділю розпочався Революційний літературний марафон. До цієї програми ще має долучитися, впродовж тижня, Всеукраїнська ініціатива "Додай читання" у форматі родинного читання під назвою "Тату, почитай!" Та далеко не всі письменники, що пишуть для дітей, зможуть долучитися до виступів. Євромайдан, як виявилось, додав своїх не-літературних коректив до стилю не стільки письма, скільки життя письменників.

Романісти допомагають на майданній кухні

"Сьогодні понесу на майдан п’ять кіло гречки, - розповідає у розмові з DW письменник Андрій Курков, - так, я майже щодня ходжу туди: розмовляю з людьми, слухаю, фотографую. Пишу про події в Україні для багатьох видань світу, пояснюю ситуацію". Лишень у жовтні письменник мав насичене літературне турне Німеччиною та Австрією, презентуючи книги як для дорослих, так і для малечі. Звісно, книга в руках письменника виглядає дуже природно, та на сьогоднішній день написання нового роману Андрію Куркову довелося зупинити. Майдан - це відповідальність насамперед, йдучи на який, варто взяти з собою "тверезу голову, фотоапарат і щось для загальної майданної кухні", - пояснив письменник.

З письменником Сашком Дерманським німецькі діти знайомі вже досить добре. На одній із зустрічей у Саарбрюкені, його навіть сприйняли за українського мільйонера: маленькі читачі були вражені кількістю книг, які встиг написати Сашко. Та сьогодні українському письменнику не до книг. Ось що розповів Сашко в розмові з DW про свій сьогоднішній ритм життя: "Виїжджаю на чергування до лікарні швидкої допомоги, щоб бандити, перевдягнені в міліцію, не вивозили поранених людей; відвожу на барикади людей або речі, потрібні там".

Дитячі письменники укріплюють барикади

Однак своєї участі у Євромайдані письменник намагається не афішувати, адже справжня боротьба з режимом, на його переконання, відбувається не на сцені. У Майдану є свої щоденні потреби, до подолання яких може долучитися кожен. "Була проблема з вивезенням сміття - ми з письменником Андрієм Кокотюхою та журналістом Олександром Піддубним ішли й прибирали Хрещатик; потрібно стояти на барикаді - стою на барикаді", - розповів Сашко.

На нічних чергуваннях довелося письменнику досить тісно познайомитися з "тітушками", яких він охарактеризував як "абсолютно неадекватну біомасу". Наявність такої соціально-людської маргінальності свідчить про моральну деградацію суспільства. Сашко переконаний, що за такої ситуації письменники не мають права припинити писати для дітей: "Просто хочеться написати ще більше, ще кращих, добріших, світліших книжок - щоб наші діти, прочитавши їх, навіть не мали шансу колись стати "тітушками".

Поетеса як "бойова одиниця"

Письменниці та педагогу Олесі Мамчич, в якої зовсім нещодавно вийшла збірка віршів для дітей, довелося перекваліфіковуватися з витонченої поетки на "бойову одиницю", яка домагається визволення свого чоловіка, арештованого силовиками. Її чоловік Олександр Кравцов, один із активістів Автомайдану, перебуває на даний момент у Лук´янівському СІЗО. Олександру загрожує шість років ув´язнення.

Ось як коментує ситуацію Олеся: "Мого чоловіка побили, машину розтрощили, Сашка впродовж двох годин тримали на морозі мінус 12 без верхнього одягу, поставивши на коліна в сніг. Мене персонально залякував слідчий, коли я намагалася забрати свою розбиту машину. Мені брехали в міліції та суді. Так, це справді - далеко не світ мистецтва, в якому я жила раніше".

Злочин, який інкримінують Кравцову, - побиття беркутівців автомайданівцем. У розмові з DW письменниця зазначила, що на суді не було дотримано елементарної логіки, адже допитувати свідка, що перебував у машині під час побиття, речники закону з невідомих причини відмовилися. Головне у цій ситуації не зламатися, адже, переживши один суд над чоловіком і, очікуючи наступний, Олесі вдалося зберегти почуття гумору: "Ми з письменницею Галею Ткачук жартували, що тепер сміливо можемо переходити із написання дитячої літератури на детективи і трилери. Щось серйозне є у цьому жарті - адже література - це пережитий досвід".

Тетяна Добрушина

До списку новин