загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

"Він втопив у крові останні сподівання нації"

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українські спортсмени засвідчили на зимових іграх у Сочі свій протест проти нападів на антиурядові демонстрації у Києві.

Богдана Матсотська не захотіла мовчати. Вже в середу українська лижниця з її батьком і тренером Олегом залізли на олімпійські кільця, які височіють над Олімпійським селом у горах Сочі. Вони спілько позували з синьо-жовтим прапором, а пізніше завантажили це фото на сторінці Фейсбуку і написали: "Вічна пам'ять героям, полеглим в боротьбі за свободу в Україні!" Вони хотіли висловитися проти кровопролиття в Києві, де солдати з вечора вівторка застосовують насильницькі дії проти демонстрантів і опозиціонерів.

Мова повідомлення була досить чіткою, порівняно із заявою, зробленою у четвер, яка звучала як серія непереконливих фраз. У знак солідарності з мітингувальниками, як сказала Матсотська, вона вирішила не брати подальшої участі в змаганнях на Олімпійських іграх в Сочі: "У знак протесту проти кримінальних дій у стосунку мітингувальників і безвідповідальності президента Януковича та його лакея-уряду. Замість того, щоб вирішити конфлікт мирними перговорами (на це ми сподівались перед нашим відїздом до Сочі), він втопив у крові останні сподівання нації".

Зі спортивної точки зору, Матсотська відзначилась на полі цих ігор своєю участю в super-G та гігантському слаломі, де вона посіла 27 та 43 місця. 24-річна спортсменка родом не з Києва, де сутички особливо гострі, а з Косова. Він знаходиться на віддалі 400 кілометрів від столиці. Завдяки своїй чіткій заяві, зробленій перед змаганнями у п'ятницю, вона стала помітною особистістю на цих зимових змаганнях, які проходять на віддалі 600 кілометрів від українського кордону.

Незважаючи на це, Марк Адамс, речник Міжнародного олімпійського комітету, спробував відвести події в Україні в четвер зранку якомога далі від спортивного дійства. Від’їзд обох українських лижниць, Катерини Сердюк та Марини Лісогор, які в середу несподівано не вийшли на змагання, він обґрунтував травмою спини: "Я додатково проконсультувався з лижною федерацією". І лише тоді австралієць принципово заявив: "Тут приймають участь 2800 атлетів. Як ви, мабуть, розумієте, деякі з них, на жаль, змушені боротися з певними політичними, інші з особистими трагедіями. З розмов з Сергієм Бубкою, головою українського олімпійського комітету, він знає, що колишній майстер міжнародного класу зі стрибків з жердиною хотів би, щоби команда разом показала приклад і залишалася в Сочі згуртованою.

При цьому, думки щодо адекватного ставлення до сутичок на площі Незалежності істотно розходяться. Український сноубордист Йосип Пеняк на запитання, яку вістку він хотів би надіслати своїм співвітчизникам, сказав: "Я сюди прибув задля спорту, а не для того, щоб вести розмови про політику". І навпаки, лижник Дмитро Мітсяк заявив біля бортика слалому: "Уряд у моїй країні повинен подати у відставку! Я дуже-дуже засмучений з приводу новин, які доходять до нас з Києва". Мітсяк родом з Борислава, але вже кілька років мешкає зі своїми батьками в Києві. "Я телефоную кожного дня моїй родині, моїм друзям. Вони стверджують, що все не так погано за межами міста. Але в центрі ..., - Мітсяк мусив зібратися з думками, щоб закінчити речення, - уряд хоче очистити вулиці від демонстрантів. Хоча вони не здаються. Це жахливо."

Те, що в четвер у фінальному відборі із сорока чотирьох членів команди брав участь лише один спортсмен, пояснюється видами спорту і не має нічого спільного з бойкотом ігор. Спочатку було незрозуміло, чи інші українські спортсмени не хотіли б передчасно залишити змагання. Фігуристка Наталія Попова, яка вчора ввечері завершила вільну програму, гадає: "Я чула від друзів , а також від моєї родини, що ситуація в Україні дуже погана. Всі скрізь хочуть миру." Вона може "сконцентруватися лише на спорті і сподівається надихнути людей в Україні обходитися однин з одним мирно." Попова родилася у Сімферополі, щоправда живе і тренується в місті Гакенсак, що у Нью Джерсі.

Спортсмени змушені показувати свою участь у долі своїх співвітчизників лише індивідуально, оскільки у середу Міжнародний Олімпійський Комітет відмовив їм у проханні єдинодушно виступити з траурними стрічками. Зокрема Президент МОК Томас Бар зазначив: "Наші думки та наше співчуття у цей важкий час з українською командою". Наявність зовнішніх ознак він, однак, все ж не дозволив так само, як і норвезьким лижницям на довгих дистанціях, які все ж засвідчили скорботу за померлим братом своєї колеги по команді Астрід Якобсен і після цього отримали за це догану. Замість цього українські спортсмени були змушені вдовольнитися хвилиною мовчання в олімпійському селищі.

Бубка стверджує, що подав прохання в МОК про дозвіл, але отримав відмову. 50 -річний спортсмен є найвпливовішою людиною в українському спорті, восени минулого року він балотувався на пост президента МОК. Крім того, в Сочі він агітує за проведення Зимових олімпійських ігор 2022 року у Львові. Ця місія опинилася під зростаючим тиском громадськості, викликаним нестабільною політичною ситуацією в Україні.

Хоча Бубка заспокоїв, запевняючи : "До церемонії відкриття є ще вісім років. Україна - молода незалежна держава, яка в даний момент викарбовує свою власну демократію. Спорт може у цьому допомогти". Одночасно голова оргкомітету Сергій Гончаров погодився: "Звісно, події в Києві мають вплив на нашу заявку. Важко за даних умов сконцентруватися на завданні. Зрозуміло, що конфлікт мусить бути вирішеним, перш ніж ми отримаємо згоду на підготовку Олімпійських ігор". Рішення стосовно надання згоди прийматиметься у 2015 році на 127 сесії МОК в Куала Лумпур.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин