загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

США визнає, що Росія контролює Крим, і прагне зупинити Путіна

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Акції протестів перед російським посольством у Вашингтоні. Держсекретар Джон Керрі вилетить до Києва у вівторокСША визнали у неділю, що Москва встановила "повний контроль над керівництвом діяльністю Кримського півострова", і оголосили, що державний секретар Джон Керрі вилетить до Києва задля спроби припинити подальше просування Росії в Україну. Американські високопосадовці відхилили заяви, ніби Вашингтон неспроможний вплинути на російського президента Володимира Путіна, хоча й були змушені визнати, що Крим був успішно окупований шістьма тисячами повітряно-десантних та наземних військ, що може стати початком для подальшого вторгнення.

"До них прибуває підкріплення і вони закріплюються", - сказав один з високопоставлених чиновників. Інший високопосадовець зазначив: "Російські війська наразі встановили "повний контроль над діяльністю Кримського півострова" .

У понеділок міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повідомив, що обговорив положення речей в Україні зі своїм китайським колегою і їх погляди стосовно ситуації збіглися.

Лавров повідомив у своїй заяві, що вони підтримуватимуть тісний контакт з двома членами Ради Безпеки ООН з правом вето стосовно цього питання. 

Тим часом, українські прикордонні служби повідомляють про накопичення броньованих автомобілів поблизу переправи на російській стороні Керчинського каналу - вузького морського каналу, що розподіляє Росію та Україну. Заява речника охорони  повідомляє, що російські кораблі також переміщаються в та довкола міста Севастополя, де знаходиться база російського Чорноморського флоту, і що російські війська заблокували телефонний зв'язок в окремих областях.

Хоча адміністрація Президента США Барака Обами закликала Путіна повернути війська до російської військової бази на півострові, завданням на теперішній момент, очевидно, стало застосування політичних та економічних погроз, щоб запобігти будь-якому подальшому військовому вторгненню.

Один з високопоставлених чиновників повідомив, що основним питанням, що постає перед Путіним, є питання продовження переміщення військ до інших регіонів України.

"Ми вже стали свідками інтервенції в Криму, - сказав урядовець. -  Розширення цієї інтервенції на території східної України було б ще більше дестабілізуючим".

Чиновник додав: "Наше остаточне рішення: вони повинні відступитися від того, що вони вже зробили та повернутися в свої бази в Криму. Ми будемо дуже-дуже ретельно спостерігати і будемо дуже і дуже стурбовані, якщо помітимо їх подальше просування у східну Україну".

Керрі вилетить до Києва у вівторок, щоб зустрітися з новою владою України і засвідчити "потужну підтримку суверенітету України", - заявив офіційний представник держдепартаменту. Втім у Вашингтоні почали виникати питання, зокрема, зі сторони Республіканських опонентів виконавчої влади, стосовно здатності Керрі та інших чиновників впливати на Москву.

Керрі, Обама та інші вищі посадові особи провели останні 24 години, відчайдушно намагаючись зібрати міжнародну коаліцію держав, аби висловити осуд Москві за окупацію Криму і застосувати економічні санкції з метою не допустити подальшого просування військ до інших проросійських частин України.

Обама розмовляв по телефону з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Камероном, президентом Польщі Броніславом Коморовським і канцлером ФРН Ангелою Меркель.

“Ми стурбовані, бачачи ситуацію, як сильно росіяни прорахувалися, - сказав один із високопоставлених чиновників. - В Україні є дуже жорстока і горда традиція захищати свій суверенітет і територіальну цілісність. До цих пір Україна та персонально українці показували помітну стриманість… Але чим довше ця ситуація триватиме, тим більш делікатною вона ставатиме”.

Раніше, в неділю, Керрі розповів CBS, що провідні західні країни готові задіяти економічні санкції у стосунку Росії стосовно того, що він назвав "неймовірним актом агресії".

“Ви просто не можете в 21-му столітті вести себе за звичаями 19-го століття, вторгаючись до іншої країни, використовуючи повністю сфабрикований привід", - сказав Дж. Керрі. - Це дійсно приголомшуюче, самовільне рішення президента Путіна вторгнутися в іншу країну. Росія порушує суверенітет України. Росія порушує свої міжнародні зобов'язання".

Відповідаючи на запитання, яким чином США та їхні союзники можуть відреагувати, Керрі наголосив на економічних збитках, яких зазнає Росія, якщо продовжуватиме свою окупацію Криму, але також неодноразово повторював, що "всі варіанти" приймаються до уваги.

Проте, в ході телефонної конференції з журналістами, що відбулася  пізніше у ту ж неділю, 3 високопосадовці виконавчої влади США дали зрозуміти, що до "меню" варіантів від Білого дому не включено воєнні дії.

"Чесно кажучи, наша мета полягає в тому, щоб підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України, а не військову ескалацію", - сказав один з чиновників. - Я не думаю, що  зараз ми повинні бути зосереджені на ідеї військового втручання. Я не думаю, що це буде ефективним способом деескалації ситуації".

Під час розмови, яка тривала майже годину, чиновники заявили, що вони намагалися забезпечити Росії "з'їзд", що дозволило б Путіну повернути свій курс, і здійснювали тиск за сприяння широкої міжнародної коаліції, яка погодилася вигнати Москву.

Цей процес почався відмовою великих держав від підготовчих засідань напередодні саміту G8, який мав відбутися у Сочі в червні, а також скасування інших зустрічей організованих задля налагодження торгівлі з Росією, які були заплановані вже на цей тиждень. По суті, сьогодні Росія під загрозою виключення з групи країн G8, хіба що вона залишить територію України.

Це все швидко переросте в можливі санкції, у тому числі потенційні візові та банківські обмеження, націлені на росіян, близьких до Путіна. У даний час ЄС переглядає "все торговельно-економічне співробітництво з Російською Федерацією", - повідомив один з чиновників і всі 28 членів НАТО планують підписати єдину заяву, рішуче засуджуючи Москву.

Президент США Барак Обама розмовляє по телефону з російським президентом Володимиром Путіном

"Він [Путін] не отримає Сочі G8, він може навіть не залишитися в G8, якщо це буде продовжуватись", - сказав Дж. Керрі NBC на початку дня. "Його активи, імовірно, будуть заморожені, те ж саме з російським бізнесом, американський бізнес відізвуть, мабуть, карбованець і надалі буде падати".

Адміністрація Обами також співпрацює з Європейським Союзом та Міжнародним валютним фондом для швидкого оформлення пакету фінансової допомоги та кредитів для зміцнення економіки України.

Чиновники стверджували, що Росія прорахувалася, нападаючи на Україну та практично загарбавши Кримський півострів. Те, що посадові особи називають російським "втручанням", мусить сприяти "прагненню України переорієнтуватися на Європу", - зазначив чиновник.

Інший високопосадовець сказав: "Коли мова йде про м'яку силу, силу притягання (тут: економічного та культурного), то Володимир Путін поза грою. Тому у нього в розпорядженні залишається лише груба сила, а це дуже небезпечна гра".

Втім високі посадові особи звучали зніяковіло, спростовуючи звинувачення журналістів стосовно того, що Обама показав себе безпорадним в протистоянні російській агресії.

У п'ятницю Обама виступив з переконливою публічною промовою, попереджуючи Путіна про "втрати", якщо Росія втручатиметься у внутрішні справи України. У суботу він провів 90 хвилин, розмовляючи по телефону з російським лідером, у кінцевому підсумку не зумівши відмовити його від воєнних дій.

Відповідаючи на запитання, чи Обама має "проблеми з авторитетністю", один високопоставлений чиновник відповів: "'Підтекстом Вашого запитання є натяк, що він (Путін) сильний, а президент США слабкий. Він [Путін] наразі не поводиться з позиції сили".

Чиновник додав: "Ви є свідком спроможності Сполучених Штатів привести за собою... решту країн великої сімки, решту НАТО і дійсно переважну більшість світу з метою засудження цих дій'"

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин