загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Кому в березні перерахують пенсії?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Значна частина літніх людей, пенсії в яких мінімальні або недалеко втекли від мінімальних, нетерпляче чекає березневого перерахунку пенсій і сподівається, що їхні скромні доходи зростуть хоча б на кілька сотень гривень

Тим паче, що в цьогорічному перерахунку обіцяють якусь новинку, яка дозволяє перерахувати всі пенсії без винятку.

Що це за новинка? Хто може розраховувати на зростання пенсійних виплат з березня 2014 року? Чи зростуть мінімальні пенсії і наскільки? З цими та іншими запитаннями «Газета» звернулася до заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду — начальника управління пенсійного забезпечення Львівської області Руслани Іванкової. 

— Пані Руслано, розкажіть, будь лас­ка, детальніше про бе­резневий перерахунок пенсій, на який так чекають пенсіонери.

— З 1 березня 2014 року збільшиться не пенсія, а заробітна плата, з якої її нараховано. Такі перерахунки проводять щороку, але цьогоріч змінився механізм їхнього проведення завдяки змінам, які було внесено до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» і який набув чинності з 

1 липня 2013 року. Тепер перерахунку підлягають усі без винятку пенсії, які нараховано із заробітної платні, чого раніше не було. Ці зміни були конче потрібні, ними зроблено крок уперед до осучаснення зарплат.

— Торік березневого перерахунку пенсій люди також чекали нетерпляче, але більшість з них не відчула жодних підвищень. Чи не будуть пенсіонери розчаровані й цьогоріч? 

— Старий механізм перерахунку торкався дуже невеликої кількості громадян. Його 2012 року провели приблизно 5% пенсіонерам, а 2013-го таких було вдвічі менше, бо відіграли роль 100 грн., які доплатили одержувачам пенсії. На березень 2013-го уряд визначив коефіцієнт 0.498 (це 20% різниці між середньою заробітною платнею між 2011-м і 2012 роком). Перерахунку підлягали тільки ті пенсії, які впродовж попереднього року підвищували на суму, меншу від цього коефіцієнта. Таких людей було дуже мало, бо прожитковий мінімум переглядали кілька разів, відповідно, змінювалися і пенсії. На Львівщині торік було понад 720 тисяч пенсіо­нерів, а підвищення з березня 2013 року отримали лише 17 тисяч осіб. Цей механізм був дуже складний, незрозумілий і не торкався більшості пенсіонерів.

У липні 2013 року ухвалили зміни до закону і цю норму вдосконалили. І це позитивно, бо питання осучаснення заробітної платні для нас дуже болюче. У людей, які виходили на пенсію 2007-го й 2012 року, дуже велика розбіжність у розмірах пенсій, хоча коефіцієнт заробітку може бути однаковий.

— А в чому полягає позитив цих змін?

— Тепер перерахунки проводитимуть за всіма без винятку пенсійними справами. Але збільшуватиметься не пенсія, як я вже казала, а заробітна платня, з якої її було нараховано, на коефіцієнт, який буде виведено (він стане відомий наприкінці березня). Цей коефіцієнт має бути не менший ніж 20% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, порівняно з попереднім роком, і має бути не менший ніж індекс інфляції 2013 року.

— Якщо я правильно зрозуміла, на підвищення після перерахунку можуть розраховувати ті пенсіонери, які мають більш-менш пристойну пенсію. А тих, у кого вона мінімальна, воно не торкнеться?

— Маєте рацію. У тих, хто нині має мінімальну пенсію і в кого була маленька зарплата, пенсійні виплати з 1 березня можуть збільшитися не у всіх. Проте є одне «але»… Постановою передбачено, що цей коефіцієнт накопичуватиметься. І за два-три роки (у кожного заробітна платня, з якої нараховували пенсію, була різною) настане час, коли їхня зарплата вийде за межі мінімальної пенсії. Хоча в нас нині є багато пенсіонерів, які мали пристойні заробітні плати, і для них цей березневий перерахунок буде відчутний. Наскільки? Точніше зможу сказати, коли буде виведено коефіцієнт перерахунку. Його зазвичай виводять десь усередині-наприкінці березня.

— То в березні пенсіонери ще не отримають перерахованих пенсій?

— З огляду на досвід попередніх років, такі перерахунки проводять у березні, і перераховані пенсійні виплати громадяни отримують у квітні з доплатою за попередній місяць. Перерахунок пенсій здійснюватимуть автоматизовано, за даними про заробітну платню, які містить пенсійна справа.

Розмовляла Олександра Баландюх

До теми

Усі соціальні виплати фінансують безперебійно

Напружена ситуація, яка нині є в країні, породжує тривожні думки щодо виплат пенсій, соціальних допомог тощо. Особливо непокояться ті громадяни, в кого ці виплати є єдиним джерелом доходів. Утім хвилюватися немає підстав. На сайті Міністерства фінансів України є інформація, в якій міністр Олександр Шлапак стверджує: усі соціальні виплати фінансують безперебійно та відповідно до плану.

Міністерство фінансів також повідомляє, що соціальна підтримка населення: фінансування та вчасність виплат заробітних плат, пенсій, стипендій, соціальних допомог — перебуває під пильним контролем уряду. В усіх регіонах України та в АР Крим захищені статті видатків державного бюджету фінансують стовідсотково та відповідно до плану. На казначейських рахунках наявні необхідні кошти для фінансування соціальних виплат.

До списку новин