загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

ЄС має припинити продавати зброю Росії – військовий експерт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Європейський союз оголосив про дипломатичні санкції та цільові санкції проти осіб, причетних до вторгнення Росії до Криму та анексії української території. Проте військова співпраця з Москвою триває. Аналітик з питань безпеки Томас Єрмалавічус з талліннського Міжнародного центру досліджень питань безпеки вважає таку співпрацю з країною-агресором неприпустимою. Чи може, і за яких умов, Європа відмовитися від російських воєнних замовлень, що сягають мільярдів доларів.

Якого типу зброю та військові технології Захід продає Росії?

– Очевидне, що вони не продають щось таке, що безпосередньо збільшує вогневу міць російських збройних сил. Але є допоміжні технології, які зокрема допомагають збільшити маневреність, і поліпшити командування і управління збройними силами. Прикладом може служити десантний корабел «Містраль», що його Франція будує для ВМФ Росії. Два з них є в процесі побудови, два інших можуть бути побудовані в Росії пізніше. Інший приклад – німецька система моделювання, яка дозволяє військовим відпрацювати командні і контрольні процедури на рівні бригади, що також значно підвищує військовий потенціал військової частини. Таким чином, триває робота над багатьма проектами, що дозволяють російським збройним силам модернізуватися і збільшити свої можливості.

– Чому Ви вважаєте, що цю співпрацю потрібно припинити в рамках санкцій за анексію Криму?

– Ключовий момент тут у тому, що, як ми бачимо зараз Росія використовує свою військову силу в цілях, що порушують міжнародне право які створюють регіональну нестабільність і конфлікти по периметру Російської Федерації. І в цьому зв’язку ми не повинні робити нічого, що б підвищило військову могутність і посилило владу Російської Федерації. Раніше європейці розглядали Росію як партнера, але я думаю, що ми повинні припинити це робити. НАТО і ЄС повинні перестати бачити її в якості партнера у військових справах і справах безпеки. Це країна, яка є порушником, а порушники спокою не повинні бути винагороджені військовими контрактами.

– Чи можна очікувати, що ЄС відмовиться від воєнної співпраці з Росією, адже йдеться про мільярди доларів у час економічної скрути?

– У мене є серйозні сумніви не тільки з приводу військового експорту та військових відносин, але і щодо торгових відносини. Я маю на увазі, що є багато ділових кіл, які зробили інвестиції в Росії, або мають бізнес у Росії. Фінансові санкції, цільові торгові санкції, може бути дуже важко прийняти, я вже навіть не кажу про військові. Але є обнадійливі сигнали. Президент Франсуа Олланд недавно зазначив, що в третьому пакеті санкцій, якщо до них дійде, буде військове співробітництво. Але особливого оптимізму я не маю, бо бачу, як потребує гроші військова промисловість Європи, які вона не може отримати від своїх урядів. Їм потрібні інші клієнти, а Росія є добрим клієнтом.

Марія Щур, Farangis Najibullah

До списку новин