загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українська влада й далі дбатиме про кримчан?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українські громадяни в окупованому російськими військами Криму зберігають всі свої права, і напризволяще їх не кинуть, запевняють в РНБО та в Мінюсті. Українська влада має намір виплачувати кримчанам пенсії, забезпечити їхню участь у виборах, а для тих, хто захоче виїхативже готові тисячі тимчасових помешкань, запевняє керівництво РНБО. Тим часом омбудсмен Валерія Лутковська визнає, що реальних механізмів захисту прав кримчан наразі немає. Експерти радять зосередитися на освітніх та культурних зв’язках півострова з материковою Україною,  бо через воєнні дії на всі соціальні виплати грошей може не вистачити.

РНБО доручила підготувати законопроекти щодо захисту прав громадян України, які живуть на окупованій території Криму, та щодо самого статусу цієї території, заявив журналістам міністр юстиції Павло Петренко.

В коментарі Радіо Свобода Павло Петренко наголосив, що громадяни України, які залишаються в окупованому Криму, зберігають свої соціальні гарантії. Зокрема, ідеться про пенсії та соціальні виплати, конкретизує міністр юстиції:

«Нами буде внесений законопроект про особливий статус громадян України, які проживають на окупованих територіях. Ті громадяни України, які підтвердять своє громадянство та зв’язок з нашою державою, будуть повністю забезпечені тими соціальними стандартами, які передбачені для інших жителів України»,  – запевняє Павло Петренко.

Він  додає, що нині український уряд розробляє порядок, за яким українці з окупованого регіону зможуть отримувати соціальні виплати, оскільки національні системи платежів та банки на півострові не працюють. Він не виключає, що це можна організувати у районах, які межують з Кримом. Тим часом влада вже запевнила кримчан, що вони зможуть реалізувати ще одне своє громадянське право – голосувати на виборах президента у травні цього року.

Голосувати й отримувати гроші можна буде на Херсонщині

Заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера розповів журналістам, що ЦВК розглядає можливість облаштувати виборчі дільниці для кримчан у Херсонській області, або в інших обласних центрах України, оскільки в Криму центральна влада не зможе гарантувати безпеки ні комісіям, ні журналістам, ні тим, хто прийде голосувати.

Секретар РНБО Андрій Парубій запевнив, що українців, які зазнають утисків у Криму, не кинуть напризволяще. Він анонсував програму переселення кримчан на материкову Україну, і запевнив, що для них вже готові тимчасові помешкання на 25000 осіб, та що ці люди отримають роботу.

Водночас, російська влада в окупованому Криму розпочала видачу російських паспортів, і оголосила, що громадянами Росії автоматично стають всі мешканці півострова. Місцеві мешканці пишуть в соцмережах, що оформлювати додаткові заяви та документи просять не тих, хто очікує російського громадянства, а тих, хто хоче зберегти українське.

Втім, уповноважений Верховної Ради з прав людини України Валерія Лутковська заявила журналістам, що ті кримчани,  кому, наприклад,  порвали український паспорт та видали російський не втрачають громадянства України.

«Потрібне процедурне рішення про те, що особа виходить з громадянства України. Ці люди, незалежно від того, які паспорти вони мають, залишаються громадянами України, і зберігають свої права. Просто люди налякані, їм треба все пояснювати, а можливості для таких пояснень обмежені», – наголошує  Валерія Лутковська.

Водночас вона визнає, що Україна ще не створила нових механізмів допомоги українським громадянам у Криму, тоді як самопроголошена влада півострова та кримський парламент вже втратили легітимність.

Необхідно підтримувати кримчан та давати їм змогу відчувати себе частиною всієї України, з цим погоджується і політолог Олександр Палій.  Але він вважає, що тут більше важать зв’язки між людьми, аніж виплати пенсій чи фінансової допомоги.

«Треба домогтися допуску на півострів міжнародних спостерігачів, щоб вони фіксували порушення прав людини, і це буде одною з форм тиску на Росію. Треба ставитися до Криму як до української території, але тимчасово неконтрольованої. І використовувати потенціал людських зв’язків, зв’язків територіальних громад, забезпечувати право молодих кримчан навчатися в українських вишах, – пропонує політолог. – Росія – діє інакше, люди в Криму для неї – лише витратний матеріал. Північні регіони, такі як Іркутська область, вже хочуть переселяти кримчан для залюднення своїх територій. Що ж до виплати пенсій – то частка пенсіонерів у Криму, і в Севастополі зокрема – є дуже високою.  І треба дивитися, чи варто витрачати раніше заплановані гроші на пенсії кримчанам, чи нагальні потреби збройних сил нині є важливішими».

Між тим, ні зарплати, ні пенсії мешканці Криму вже не можуть отримати у повному обсязі. Працює лише частина банкоматів, та й ті видають мінімальні суми на добу. Тим часом самопроголошена влада Севастополя вже звітує, що створила альтернативний місцевий пенсійний фонд та міський банк, і що нібито в місті продовжить функціонувати гривня паралельно з російським рублем – до 2016 року.

Євген Солонина

До списку новин