Українці кажуть, що цей документ на тлі останніх військових перипетій у Криму може знадобитися не лише для поїздок на відпочинок за кордон, а й для евакуації.
У центрах видачі закордонних паспортів щодня - довжелезні черги. Їх люди займають іще з ночі. Але й це не запорука успіху, бо охочих - надто багато. Причин черг кілька – через військові події в Криму українці готуються відпочивати за кордоном, роблять документи на випадок евакуації через можливу війну, а також надіються на спрощення процедури перетину кордону з Євросоюзом.
Програміст Іван у черзі стоїть 12 годин. Він прийшов ще о другій ночі і вже був у списку 17-м. "Десять років тому я отримував тут паспорт – черг узагалі не було ніяких. Дуже здивований, що тут така черга", - говорить Іван. Документ йому потрібен для робочої поїздки, але каже, що на тлі останніх військових перипетій в Україні, може знадобитись і для іншого, ідеться в сюжеті ТСН.19:30. Мати змогу виїхати за кордон хоче і студентка Дарина Мостіпан. Це вже друга її спроба здати документи на отримання паспорта. "У нашому списку черги – 97 людей. Вони стоять у черзі з одинадцятої вечора ще з учорашнього дня. Я прийшла о п'ятій ранку і була тридцята в списку. Ще й досі документи не здала. Лише 13-ий у списку зайшов", - нарікає студентка.
Українці в один голос заявляють, що цьогоріч точно не поїдуть відпочивати в Крим. Бо бояться там відпочивати через військові події. Відпустки краще проведуть у Болгарії, Туреччині, Греції чи інших морських країнах. Проте інші країни світу для українців поки що здаються надто далекими. Адже цьогоріч охочих виїхати за кордон – хоч греблю гати. Швидко впоратися з такою кількістю людей центрам видачі паспортів – несила. По паспорти дехто кинувся і тому, що Україна підписала політичну частину угоди про асоціацію з ЄС. Тож тепер українці сподіваються на спрощення візового режиму з Європою. Нагадаємо, для уникнення черг Державна міграційна служба України вже запровадила додатковий день для прийому заяв. Та на довжину черг суттєво це не вплинуло.
Анастасія Боринець