загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Закарпатський симфонічний оркестр присвятить концерт «Небесній сотні»

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

31 березня симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії  запрошує на концерт, присвячений Героям Майдану та «Небесній сотні».

Наближаються сороковини від дня загибелі Героїв Небесної сотні. Люди мирних професій, цвіт нації, чиїсь діти, батьки й чоловіки, що без вагань пішли на смерть заради високої мети. Ми знаємо: Герої не вмирають. Їхні мужні серця продовжують битися в наших грудях, їх відчайдушна безстрашність додає нам сил, а висока жертовність завжди стоятиме на варті нашого сумління. У нас здавна вірять, що душа не знатиме спокою, якщо її не пом'януть в ті дні, коли вона найбільше потребує нашої молитви, нашої глибокої шани.

У різні часи в Україні під час поховання своїх героїв співали гімн чи «Заповіт» Тараса Шевченка, колишнім воякам визвольної боротьби - стрілецьку пісню «Чуєш, брате мій» («Журавлі»). А неофіційним гімном «Небесної сотні» стала тужлива лемківська пісня «Пливе кача…». Звучатиме цей пронизливий твір і зі сцени Закарпатської обласної філармонії.

На вас чекає винятково цікава музична програма (з використанням відео), ретельно підібрана згідно тематики та задуму концерту. Зокрема, симфонія № 3 «Героїчна» Людвіга ван Бетховена – один із найвидатніших творів геніального німецького композитора. Бетховен написав цю симфонію на честь кумира свого покоління – Наполеона. Та коли розчарувався у політиці імператора, то викреслив його ім'я з партитури, не змінивши при цьому жодної ноти. У концерті прозвучать дві частини симфонії: її трагічна кульмінація ("Похоронний марш") та картина переможної боротьби.

Емоційного забарвлення додасть і вірш Тараса Шевченка «Розрита могила»: крик  душі поета за сплюндровану Україну, за розкопки могил – національних святинь, пам'яток епохи козаччини. Вірш прочитає Наталія Делеган під супровід зворушливої «Мелодії» Мирослава Скорика. А завершить вечір музика Миколи Лисенка. Його народна драма «Тарас Бульба» є вершиною української класичної оперної спадщини. В концерті прозвучить увертюра до опери, сповнена заклику до боротьби й переможної героїки.

Диригент – Вікторія Свалявчик – Цанько.

Закарпатська обласна філармонія вже присвятила пам’яті Героїв Майдану ряд заходів. А в рамках цього концерту заплановано збір пожертв на потреби українського війська, адже воно зараз знаходиться в буквальному смислі на передовій і, як ніколи, потребує нашої підтримки. Гадаємо, це буде найкращим вшануванням наших героїв. «Небесна сотня» захищає нас з небес, а наш обов’язок – продовжити на землі їхню велику справу!

Початок концерту о 18:30.

До списку новин