загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Урядовий план порятунку економіки України

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Аби не допустити дефолту, українцям доведеться затягнути паски

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк оприлюднив у Верховній Раді план порятунку України від дефолту. За підрахунками уряду, для запобігання дефолту бюджету країни необхідно 289 млрд грн, пише Delo.UA.

Аби не допустити банкрутства, на межі якого опинилася Україна, Кабмін пропонує:

– Скорочення доходів державного бюджету на 2014 рік на 22,4 млрд грн (до 372,9 млрд грн), а витрати – на 25,45 млрд грн (до 436,8 млрд грн).

– Залучення $13,6 млрд економічної підтримки від іноземних урядів і банків. У разі прийняття в парламенті антикризового урядового пакету Україна зможе отримати $1 млрд кредиту Світового банку, $2 млрд макрофінансової допомоги від Європейського Союзу і $1 млрд від сенату Конгресу США. Також Україна зможе отримати $200 млн від уряду Канади, $100 млн – від уряду Японії та $100 млн – від уряду Польщі. Крім того, Світовий банк надасть $200 млн на проектну діяльність, ще $200 млн – Банк європейського розвитку, $170 млн – Європейський інвестиційний банк, $400 млн – Міжнародна фінансова корпорація.

– Розширення прогресивної шкали оподаткування з нинішніх ставок 15-17% до 15-25%. Пропонують оподатковувати доходи обсягом понад 300 тис. грн на рік за ставкою 20%, а понад 500 тис. грн – 25%. Яценюк уточнив, що таких людей в Україні налічується 300 тисяч, але на них припадає 60% усіх доходів. При цьому Кабмін вирішив відмовитися в 2014 році від оподаткування відсотків за депозитами.

– Заморожування в 2014 році розміру мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму на рівні 1 січня 2014 року.

– Розрахунок пенсії прокурорам і суддям на загальних підставах.

– Скорочення кількості чиновників державної виконавчої влади на 10% – із 249 тисяч буде скорочено близько 24 тис.

– Включити в майбутню конституційну реформу ліквідацію обласних державних адміністрацій, створення виконавчих комітетів, позбавлення центральної влади функцій, які їй чужі, і передачу цих функцій на місця. Це дозволить скоротити апарат центральної влади на 20%.

– Збільшення вдвічі ренти за використання корисних копалин.

– Введення збору до Пенсійного фонду (ставка збору – 0,5%) з операцій купівлі юридичними і фізичними особами безготівкової та готівкової іноземної валюти. За оцінками уряду, введення такого збору дозволить збільшити доходи спеціального фонду держбюджету, що направляються до Пенсійного фонду на виплату пенсій, на 9,1 млрд гривень.

– Введення податку на додану вартість на операції з експорту зерна. При цьому уряд вирішив поки що утриматися від введення загального порядку оподаткування в агропромисловому секторі.

– Підвищення тарифів на енергоносії. При цьому Кабмін також має намір впровадити нову програму підтримки малозабезпечених сімей, яка буде надана більш ніж 4 млн домогосподарств або 30% українського населення. Малозабезпечені сім'ї додатково отримуватимуть до 500 гривень щомісяця для оплати комунальних послуг.

– Залишити дотації для вугільної промисловості на рівні 12 млрд грн. Раніше планувалося, що дотації становитимуть 13 млрд грн.

До списку новин