загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Які податкові нововведення чекають на українців

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Антикризовий законопроект уряду, який сьогодні розглядає Верховна Рада, включає цілу низку податкових нововведень – від прогресивної шкали податку на доходи фізосіб до оподаткування не вельми дорогих посилок і від змін до обчислення податку на нерухомість до запровадження пенсійного збору на придбання валюти.

Антикризовий законопроект Кабінету Міністрів передбачає жорсткіший податок на нерухомість: ставку податку будуть розраховувати не від житлової, а від загальної площі нерухомості.

Самі ставки залишаться на колишньому рівні. У нинішній редакції вони визначені на рівні 1% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр для квартир житловою площею від 120 до 240 кв.м і 2,7% – для квартир площею понад 240 кв.м. Для будинків площею 250-500 кв.м ставка податку становлять 1% від мінімальної зарплати, 2,7% – для будинків понад 500 кв.м.

Якщо одна особа має у власності кілька об’єктів житлової нерухомості, сумарна площа яких становить 370-740 кв.м, ставка податку для неї становить 1%. Якщо більш ніж 740 кв. м – 2,7%.

Нагадаємо, податок на нерухомість набув чинності з 1 січня. Сповіщення про нарахований податок на нерухомість за 2013-й надішлють платникам такого податку до 1 липня 2014 року.

Кабінет Міністрів запропонував обкласти операції купівлі валюти збором на обов’язкове пенсійне страхування за ставкою 0,5% від суми угоди. Про це йдеться в урядовому антикризовому законопроекті №4576.

Під збір потрапляють операції і юридичних, і фізичних осіб у готівковій та безготівковій формах. За оцінками уряду, введення збору дозволить збільшити на 9,1 млрд грн доходи спеціального фонду держбюджету, які направляють у Пенсійний фонд на виплату пенсій.

Продаж валюти збором не обкладатимуть.

Як повідомлялось, у 2013 році банки продали громадянам валюти на $19,2 млрд. Якби держава стягувала збір із цих операцій, бюджет отримав би близько $100 млн.

Також Кабмін пропонує депутатам внести зміни до 196-ї статті Податкового кодексу («Операції, що не є об’єктом оподаткування»), згідно з якими оподатковуватимуться зарубіжні посилки, дорожчі за 150 євро. Імпортні товари, дешевші за 150 євро, не обкладатимуться податками, незалежно від того, як вони ввозяться в Україну – особисто громадянином, в багажі, експрес-доставкою або поштою. Зараз при ввезенні товару особисто податками не обкладаються товари дешевше за 100 євро, при експрес-доставці або доставці поштою – дешевше за 300 євро.

Зміни торкнуться тих громадян, які звикли купувати товари в іноземних інтернет-магазинах. Також постраждають дрібні бізнесмени, які ввозять товари для своїх торгових точок з-за кордону невеликими партіями.

Крім того, уряд України має намір запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб. З’являться відразу п’ять ставок залежно від розміру щомісячного доходу. Про це йдеться в антикризовому законопроекті №4576, пише.

Для доходів до 10 прожиткових мінімумів на місяць (близько 12 тис. грн) застосовуватимуть ставку 15%, 10-17 прожиткових мінімумів (12-20 тис. грн) – 17%, 17-33 прожиткові мінімуми (20-39 тис. грн) – 20%.

Доходи в 33-66 прожиткових мінімумів (39-78 тис. грн) будуть обкладати 25% податку. Податок на надприбутки становитиме 30%.

Зараз ставка прибуткового податку становить 15%, для доходів понад 12 тис. грн на місяць – 17%.

Нагадаємо, експерти підрахували, що українці щомісяця платять державі 2,1 тис. грн податків. За рік набігає сума в розмірі 25 тис. грн.

Як повідомляв Економіст, уряд також планує підвищити акцизи на тютюн та алкоголь, обкласти ПДВ операції з експорту зерна, вдвічі підвищити ренту на видобуток корисних копалин.

До списку новин