загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Легка перемога попереду в Порошенка ?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Тепер, після того як Віталій Кличко зняв свою кандидатуру з виборів у президенти України, результати виборів, швидше за все, залежатимуть від перегонів між Петром Порошенком та Юлією Тимошенко. Але мільярдер Петро Порошенко лідирує на даний момент.

Чемпіон з боксу вирішив здатися. Якщо б Віталій Кличко продовжував зі своєю боротьбою за президентство, то мав би дуже малі шанси. Замість цього він візьме участь у виборах у мери української столиці, Києва.

Рішення Кличко підтримати мільярдера Петра Порошенка на президентських виборах є "розумним рішенням", - сказав Кирило Савін з фонду Генріха Бьолля в Києві, що афілейований до Партії зелених. В останньому попередньому соціологічному опитуванні сподівання політично недосвідченого Кличка прояснилися. "Якщо наступного разу з'явиться слушна нагода, він, імовірно, побореться за пост президента або прем'єр-міністра України".

Кличко надав свою підтримку Петру Порошенкові.

Попутний вітер для Порошенка

Підтримка Кличка забезпечує Порошенкові додатковий імпульс для його передвиборної кампанії. За останні тижні Порошенко досягнув хорошої позиції в опитуванні, а тепер, можливо, отримає додаткову популярність ще й від членів політичної партії Кличка "Удар". Це важливо, зокрема, тому, що власна невелика партія Петра Порошенка "Солідарність" здобула невелику кількість голосів на минулих виборах в Україні.

Сам Порошенко, як вважається, має чисту репутацію. "Шоколадному барону" приписують створення свого статку в 1,3 млрд. євро ( $1,79 млрд.) за посередництвом власних зусиль. Розпочавши з продажу какао-бобів, він поступово завойовував все більше і більше заводів з виробництва цукерок і прийшов до того, що став засновником філії суперваговика Roshen. Тепер він також є власником заводів з виробництва автомобілів і автобусів, суднобудівної верфі і приватного телевізійного каналу "5 канал".

Нагромаджуючи свої мільярди, Порошенко, здається, не порушував межі закону, - стверджує Світлана Заліщук, неприбуткова організація котрої під назвою "Чесно" досліджує всіх кандидатів під мікроскопом. "Ми не могли знайти будь-яких фактів корупції", - сказала вона.

Крім того, Заліщук стверджує, що у політиці мільярдер діяв до цих пір відносно прозоро. "Минулого року він опублікував імена своїх співробітників і розклад, коли він мав можливість порозмовляти з громадянами. Він не опублікував інформації лише про свій побічний прибуток - це єдиний негативний момент, про який ми можемо констатувати".

Багато  мітингувальників з Майдану, швидше за все, підтримуватимуть Порошенка

Політичний перебіжчик

Популярність Порошенко, вочевидь, не страждала від того факту, що він поміняв партії декілька разів з початку своєї політичної кар'єри в кінці 1990-х років. Спочатку він був прихильником тодішнього Президента Леоніда Кучми. Разом зі ставлеником Кучми, Віктором Януковичем, він заснував Партію регіонів, допоки врешті-решт не об'єднав свої зусилля з суперником партії Віктором Ющенком. Порошенко став єдиним олігархом, який підтримав Помаранчеву революцію, і став міністром закордонних справ. Коли Янукович здобув владу, Порошенко  на короткий час взяв на себе керівництво  Міністерством економіки країни. Під час нещодавніх акцій протесту Петро Порошенко став на сторону опозиції.

Савін вбачає у цій політичній поступливості  стратегію Порошенка для виживання. "Будучи бізнесменом з великим бізнесом, краще не ставати на бік опозиції, інакше ваша справа постраждає". Савін не виключає імовірності, що Порошенко так само продовжуватиме змінювати свою позицію у майбутньому.

Савін: Петро Порошенко буде  

Категорична відмова радикальним націоналістам

Підприємець чітко дистанціювався від правих екстремістів і їх войовничої риторики. "Я не думаю, що він має намір розігрувати карту радикального націоналізму, - сказав Савін. - Навпаки: він буде намагатися якимось чином втримати країну єдиною".

Опитування свідчать про те, що Порошенко користується популярністю навіть у проросійських, східних частинах країни - на відміну від свого суперника Юлії Тимошенко. Савін підкреслив, що це частково пояснюється багатством політика. "Для українських виборців на сході - це позитивний сигнал: "Він - один з нас, схожий на наших справжніх лідерів".

Після телефонного запису, в якому екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила погрози смертю на адресу президента Росії Володимира Путіна, її показники опитувань почали стрімко падати. - Чи означає це, що Петро Порошенко може розраховувати на легку перемогу в першому турі президентських виборів? Савін сриймає це скептично: "Тимошенко знаменита веденням дуже хороших виборчих кампаній та умінням завойовувати голоси. Саме тому я очікую перегони "ніс у ніс". Дуже ймовірно, що обидва кандидати попадуть у другий тур виборів".

Світлана Заліщук, з іншого боку, бачить незначні зміни в колишній знаковій персоні часів "Помаранчевоії революції". "Вона - політик минулого", - каже вона. - Її час закінчився."

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин