загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

«Великий льох» у Музеї книги і друкарства України

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

9 квітня, о 18.00, в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, корп. 9) відбудеться показ вистави-містерії «Великий льох».

Найзагадковіший твір Тараса Шевченка – містерія «Великий льох» – прозвучить мовою театру у Музеї книги і друкарства. Надзвичайно актуальну, новаторську поему Великого Кобзаря, в яку він вклав особливо глибокий національно-політичний і містичний смисл, поставить майстер містерій, лауреат 14 міжнародних фестивалів, режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк. Вперше у Києві поема «Великий льох» з’явиться в репертуарі професійного театру.

«Такого Шевченка в школі не вивчають! Неймовірне пророче проникнення поета в минуле, сучасне й майбутнє. Здається, всі сили космічного зла зійшлися, щоб знищити Україну – але в тому, що так сталося, є й провина самих українців усіх поколінь... Та бій на барикадах історії триває, і в цьому бої Україна – здавалося б, упосліджена, пригнічена і майже знищена – виявляється незнищенною. І таємниці цього дива жодним загарбникам не розгадати... », – говорить режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк.

Поема Тараса Шевченка «Великий льох» є гострою сатирою на полiтику царської Росiї, викриттям злочинів, скоєних російським самодержавством проти України. Поет засуджує зажерливість і здирство царських чиновників, зневажає українських лжепатріотів за їхню бездіяльність у справі духовного виховання нації, за зростання скаліченого покоління, байдужого до свого історичного минулого і майбутнього нації, яке не має власної гідності, пригинається і виправдовується перед московськими панами. «Великий льох» – це протест поета проти соцiального i нацiонального гнiту народу. Шевченко закликає не миритися з поневолювачами і катами навіть в дрібницях та знищити всю машину поневолення. Епілог поеми, у якому втілена основна ідея, сповнений віри у відродження української нації, духовні скарби якої заховані у «великому льоху» й недосяжні для ворогів-поневолювачів:

«…Встане Україна

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить,

І помоляться на волі

Невольничі діти!..»

Додаткова можливість для глядачів вистави – оглянути експозицію Музею книги і друкарства в унікальній для світової культури будівлі. Саме у ній понад 300 років діяла Лаврська друкарня.

Також в окремому залі музею представлена виставка видань творів Кобзаря зі всього світу з колекції Юрія Меженка. Ці книги зберігаються у спецфондах Інституту літератури НАНУ і експонуються вперше. Наукові працівники музею охоче проведуть для відвідувачів екскурсію.

Постановка: Володимир Завальнюк

Художник: Поліна Омельченко

Актори: Ганна Яремчук, Кирило Булкін, Олена Мотовилова.

Квитки на виставу: 30 грн. Придбати можна, затефонувавши 093 767 43 81.

До списку новин