загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Про захист недієздатних іванофранківців піклується опікунська рада

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Департамент соціальної політики працює в напрямку соціального обслуговування і надання соціальної підтримки та соціальних послуг, проведення консультативно-інформаційної роботи особам похилого віку, особам, які мають інвалідність. В тому числі й інвалідам із психічними захворюваннями, які найбільше потребують соціального захисту, підтримки і турботи, особливо в майнових питаннях, тощо.

Для того, щоб такі мешканці міста мали можливість отримувати соціальні послуги, мали належний захист своїх прав, у Івано-Франківську функціонує опікунська рада. Це дорадчий орган при виконавчому комітеті, до складу якого входять представники різних структур: Департаменту соціальної політики, закладів охорони здоров’я, представники житлово-комунального господарства, наркологічного і психоневрологічного диспансерів. Головою опікунської ради є Михайло Верес, його заступником – Олександра Заклинська.

Усі справи на засідання опікунської ради готують працівники Департаменту соціальної політики. Спільно з представниками закладів охорони здоров’я міста, вони складають акти обстеження побутових умов житла, де буде проживати інвалід.

Олександра Заклинська розповідає: „Основним завданням опікунської ради є захист прав, зокрема майнових, людей, які мають психічні розлади. Якщо людина досягла 18-річного віку і не може, за станом здоров’я, усвідомлювати свої дії, не може підписати документи, отримати пенсію чи допомогу, для неї призначають опікуна, який буде здійснювати такі функції від її імені. Водночас опікунська рада зобов’язана проконтролювати, чи належним чином опікун здійснює свої обов'язки, чи належно доглядає за підопічним, чи дотримуються усі вимоги щодо стану здоров’я або майна недієздатної людини, тощо”.

Відповідно до процедури, встановлення опікунства над людиною здійснюється після визнання її недієздатною в судовому порядку. Для прийняття рішення щодо особи опікуна суд бере до уваги висновок опікунської ради. Такий висновок надається на підставі поданого претендентами та опрацьованого пакету документів та проведеного обстеження побутових умов. Перевага  надається або родичам інваліда, або близьким людям без меркантильних інтересів.

„Надалі ми здійснюємо контроль: виїжджаємо робочою групою на місце, перевіряємо, чи підопічний доглянутий. Якщо недієздатна людина перебуває на лікуванні, то саме опікунська рада стежить, чи збережене її майно, житло, земельна ділянка. Також, якщо хворий потребує постійного нагляду лікарів і перебуває на лікуванні, опікун зобов’язаний навідувати підопічного в медичному закладі”, – зауважує Олександра Заклинська.

До списку новин