загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Навіщо потрібна зелена гречка?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Навіщо потрібна зелена гречка?

Зелена гречка — легка дієтична крупа, багата вітамінами, і зовсім не містить пестицидів. Пророщена крупа стає ще більш корисною.

Трохи історії гречаної крупи

 

Якщо ввести в пошук будь-якого браузера «цариця круп», то інформаційно-пошукова система видасть «гречка». Крупа набула такого статусу тому, що наші предки активно вирощували гречку у себе в городах, і готували з неї безліч страв. Спочатку гречка потрапила до нас з Греції, тому так і називається. Гречку варили як окрему страву , додаючи сало , готували з неї супи та оладки , додавали гречку , як начинку в пиріжки , навіть робили з гречки борошно і випікали хліб , млинці. Всі ми звикли до того , що гречка коричнева , але в ті часи гречку ніхто не обсмажував , і вона була білою. Після Другої світової війни більшість людей харчувалися виключно гречаною крупою , вирощеною самостійно. З часом городники чомусь перестали садити дану культуру , можливо гречка вимагає великих зусиль в збірці і обробці , особливо в порівнянні з картоплею.

Існує легенда , що коричнева гречка з’явилася на просторах нашої країни після візиту Микити Хрущова в США , де він і підгледів, як там обсмажують гречку , надаючи їй коричневий колір. Але в сучасній Америці гречка продається виключно в аптеках і відділах дієтичного харчування , при цьому гречка не обсмажена , а блідо-зеленого кольору. І не зовсім зрозуміло звідки взялася легенда про Хрущова і смажену гречку , і куди встигла випаруватися коричнева гречка в Америці за останніх 50-60 років , якщо вона там справді була.

Зелена гречка

 

Сьогодні популярність зеленої гречки зростає , у зв’язку з поширенням культури здорового харчування. Адже зелена гречка значно корисніша коричневої гречки , тому, що не піддається додатковій термообробці , тому не губляться корисні властивості.

Гречка не містить клейковину ( глютен ) , білок , який міститься в злакових і надає хлібобулочним виробам особливу ніжність .

Виробники різних продуктів харчування почали додавати глютен і в хліб , і в ковбасу , і в піцу , і навіть в йогурт , тому, що глютен діє , як ефективний консервант . Не доведено, що глютен небезпечний для всіх , відомо , що проблеми зі здоров’ям виникають у людей з непереносимістю глютену. Однак глютен придбав погану репутацію , а « безглютенові » продукти вже розрекламовані спортсменами , як основна складова здорового харчування. А зелена гречка входить в список дієтичних продуктів, і додаткові очки набирає завдяки відсутності глютену у своєму складі .

Корисні властивості зеленої гречки

 

Гречана крупа багата вітамінами Е і В , також до складу гречки входять кальцій , калій , залізо , фосфор , цинк , йод , марганець , клітковина. Усі вітаміни , які містяться в гречці зберігаються в ній круглий рік. Гречка стабілізує рівень цукру в крові , зміцнює нирки. Особливо корисна пророщена гречка , звичайно ж для пророщування підходить винятково зелена гречка.

Зелена гречка є прекрасним джерелом легко засвоюваних білків. Тому гречка — відмінний замінник м’яса. Вважається , що гречана мука сприяє зниженню рівня холестерину , жиру та жовчних каменів.

Зелена гречка — альтернатива жиру. Гречаний крохмаль виступає як замінник жиру в оброблених харчових продуктах.

Зелена гречка допомагає при цукровому діабеті. Останні дослідження показують , що зелена гречка корисна діабетикам , тому, що стабілізує цукор в організмі людини. Глікемічний індекс зеленої гречки — 54 .

При регулярному вживанні зеленої гречки поліпшується травлення , тому, що гречка зміцнює кишечник і покращує апетит. Також ця крупа ефективна при лікуванні дизентерії та хронічної діареї.

Зелена гречка не містить хімікатів. Гречана крупа росте дуже швидко, тому не вимагає додаткових добрив і пестицидів для прискорення зростання.

Зелена гречка сприяє виведенню зайвої вологи з організму , що сприяє зменшенню припухлих ділянок тіла.

Пророщена зелена гречка багата рутином , який сприяє зміцненню артерій і вен , тому пророщена гречка робить стінки капілярів міцнішими і допомагає при серцево-судинних захворюваннях.

Як готувати зелену гречку

 

Зелену гречку можна просто зварити, а можна спочатку проростити , а потім зварити.

Спосіб перший варіння : Перед тим як зварити зелену гречку , крупу потрібно як слід промити , і можна відразу ставити варити , додавши до 1 частини гречки 2 частини гарячої води. Як тільки гречка закипить , вимкнути вогонь , накрити кришкою , почекати 30 хвилин. Гречку можна просто зварити , вариться зелена гречка 10-15 хвилин , в залежності від кількості крупи. Потрібно стежити , щоб гречка не прилипла до дна каструлі .

Зелена гречка виділяє трохи слизу , який дуже корисний , але не всі його люблять.

Спосіб другий: Щоб позбутися від слизу зелену гречку потрібно замочити на 2 години , потім як слід промити від слизу і поставити варити.

Як проростити зелену гречку ?

 

Пророщена гречка вимагає трохи більше зусиль для приготування , але цього варто часу і зусиль. Паростки пророщеної зеленої гречки сприяють схудненню і очищають організм , а вітамінний склад збільшується в два рази.

Крупу зеленої гречки слід промити , замочити на 2 години у воді кімнатної температури ( 1 частина зеленої гречки , 2-3 частини води).

Візьміть друшляк , поставте на миску або банку . Крупу після замочування слід гарненько промити , потім крупу потрібно помістити в друшляк , зверху накрити друшляк марлею. Залишити при кімнатній температурі на 1 день.

Кожні 7-8 годин гречку потрібно промивати водою кімнатної температури , щоб позбутися від слизу.

Як тільки з’являться перші паростки ( 1-3мм ) , гречка готова до вживання (можна вживати без термічної обробки ) . Зелена пророщена гречка може зберігатися в холодильнику до 5 днів .

До списку новин