загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

НАТО застерігає Росію не робити "історичну помилку" в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Варта із загонів українських спецпризначенців стоїть біля будівлі обласної адміністрації у Харкові Росію попередили не робити "історичну" помилку, у той час як Україна готує  контрнаступ, обіцяючи відтепер вважати сепаратистів "терористами"

НАТО застеріг Росію у вівторок не робити історичної помилки, провокуючи гостру кризу сепаратизму в східній Україні, яка, як Москва сама погоджується, може перетворитися у громадянську війну.

Розкритиковані українські лідери тимчасового уряду провадять важку боротьбу, щоб втримати цілісною їх культурно розколоту 46-мільйонну націю після усунення прокремлівського режиму минулого місяця та втрати Україною Криму.

У неділю на чорноморському півострові пролунало зловісне відлуння кризи, коли бойовики штурмували ряд стратегічних урядових будівель по всій смузі екстремально проросійських східних областей і зажадали від Москви надіслати свої війська для підтримки.

У вівторок Україна підготувала  контрнаступ, заявивши, що ставитиметься до сепаратистів як до "терористів", і провівши 70 арештів під час нічного рейду, спрямованого на доведення причетності Кремля до сепаратистського руху.

Екстрене розгортання сил безпеки також забезпечило Києву повернення контролю над урядовими будівлями в Харкові та будівлею служби безпеки у Донецьку.

Але сепаратисти все ще утримують  будівлю служби безпеки в місті Луганськ після того, як вломались у величезний склад зі зброєю та звільнили кількох активістів, яких звинувачують у змові з метою проведення державного перевороту.

Сотні бойовиків вже другий день переховуються у будівлі Донецької адміністрації  після проголошення ними створення незалежної "народної республіки" та вимоги проведення референдуму з незалежності до 11 травня.

Центр Донецька  був оточений сіткою з колючого дроту і наспіх зібраних барикад зі старих шин, які можна було б запалити на випадок, якщо спецпризначенці вирішать провести штурм обласної ради.

Але до Харкова, який став свідком спалахів коктейлів Молотова, що їх метали в будівлю адміністрації відступаючі бойовики, після нічного насильства нарешті повернувся спокій, після того як сотні міліціонерів отримали контроль над об'єктом.

Криза, що вже продовжується місяці, погрожує не тільки розколоти велику націю на східному кордоні ЄС вздовж цілої її етнічної границі, а й повністю зіпсувати стосунки Москви із Заходом, для налагодження котрих потрібні будуть десятиліття.

Керівник НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив під час свого візиту в Париж, що Москва, яка сконцентрувала війська уздовж кордону з Україною, допустить "історичну помилку", якщо проведе подальше вторгнення в Україну.

"Це б викликало серйозні наслідки для наших відносин з Росією і ще більше ізолювало б її на міжнародному рівні', - сказав керівник західного військового альянсу.

Президент Росії Володимир Путін пообіцяв застосувати "всі необхідні засоби" для захисту співвітчизників в Україні і зараз вимагає децентралізації влади, що може вивести схід за радіус впливу Києва.

Міністерство закордонних справ РФ посилило тиск на Київ, звинувативши його у проведенні "військових приготувань (у східних регіонах), що чревато розв'язанням громадянської війни'.

РФ також стверджує, що нові лідери застосовують у державних цілях приватну охоронну фірму з США, яку вони одягнули як українську спецслужбу.

Путін часто звинувачує Вашингтон за спроби ослабити його вплив і якось навіть обвинуватив Державний департамент США за раптовий сплеск антикремлівських протестів, який мав місце в Москві взимку 2011-2012 років.

Та Білий дім поки що залишається непохитним у своїх відповідях, звертаючи всі звинувачення у зростаючих проблемах в Україні безпосередньо на самого Путіна.

У понеділок Вашингтон попередив Кремль припинити спроби "дестабілізувати Україну" і запропонував натомість приєднатися до чотирьохсторонніх переговорів, у яких, крім зазначених двох країн та Києва, візьме участь також Європейський Союз.

Але міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив у вівторок, що такі переговори мусять також включати представників  східних і південних регіонів України - умова, яка безумовно є неприйнятною для Києва.

Зростаюче побоювання Заходу акцентує увагу на проблемі, яка може виникнути в Києві у звязку зі спробами встановити порядок в промисловому центрі східної України - регіоні з давніми культурними і торговельними зв'язками з Росією.

Виконуючий обов'язки президента, Олександр Турчинов під час скандальної сесії парламенту, на якій у хід пішли кулаки націоналістів та прихильників Кремля, сказав, що він має намір поводитися з проросійськими бойовиками як з "терористами", яких буде покарано по всій строгості закону.

"Наші сили безпеки не використовували зброю проти мирних громадян", - сказав Турчинов. - Влада буде ставитися до сепаратистів і терористів, які захопили автоматичну зброю, які захоплюють будівлі, відповідно з Конституцією та законом - як до терористів і злочинців".

Парламент одноголосно схвалив законопроект, що подвоїв покарання за акції "сепаратизму", здійснені групою осіб, з п'яти до десяти років.

За редакцією: Метью Барні Хендерсон

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин