загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Цей день в історії / 11 квітня

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. 11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальда на чолі з інтернаціональним політичним центром підняли повстання, захопили табір і утримували його до приходу союзних військ. У квітні 1945 року були звільнені також в’язні Міттельбау-Дора (11 квітня), Берген-Бельзена (15 квітня), Заксенгаузена (22-23 квітня), Дахау (29 квітня), Равенсбрюка (30 квітня). Лише в одному Заксенхаузені, створеному в 1936 році, поблизу Берліна, за всю його дев’ятирічну історію було знищено понад 100 тисяч чоловік. На воротах табору було вивішено цинічний напис «Праця робить вільним». У таборі, на центральному плацу, тричі на день проводилися переклики. У випадку втечі когось із ув’язнених решта нещасних перебувала на плацу допоки втікача не буде знайдено та страчено. Незадовго до кінця війни, у квітні 1945-го, гітлерівці влаштували «марш смерті». Вони зібрали 30 тисяч в’язнів і погнали їх на берег Балтійського моря, з тим, щоб повантажити на баржі, а потім затопити в морі. По дорозі розстрілювали хворих та немічних. Та, на щастя, злочинний задум не вдався: радянські війська перехопили колону в’язнів, а 22 квітня визволили і сам табір. У ньому на той час перебувало 3 тисячі чоловік. Але із закінченням війни історія табору не завершилася: НКВС влаштував на території Заксенхаузена свій табір смерті – спецтабір № 7. Спочатку тут утримувалися військові злочинці, а згодом і політичні в’язні. Закрили його у 1950 році. Через нього пройшли близько 60 тисяч чоловік, а 12 тисяч загинуло. У нацистському Заксенхаузені  загинув Олег Ольжич (1944), там відбували покарання чимало діячів українського національного визвольного руху: Степан Бандера, Тарас Бульба-Боровець, Ярослав Стецько.

 

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Відзначається з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в день народження англійського лікаря Джеймса Паркінсона (1755-1824), котрий у 1817 році описав хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи.

1103 – у битві на ріці Сутень руські війська розгромили половецьке військо (у битві загинуло до 20 половецьких ханів).

1241 – військо угорського короля Бели IV розтрощене ханом Батиєм

1713 – укладенням Утрехтського миру завершується війна за спадок іспанської корони між Францією з одного боку та морськими державами Великою Британією та Нідерландами.

1847 – відкрилося засідання першого прусського парламенту (ландтагу)

1867 – Росія продала США Аляску та Алеутські острови

1868 – скасований сьоґунат в Японії

1891 – указ Олександра III про закладку Великого сибірського шляху (Транссиб)

1894 – Великобританія оголосила протекторат над Угандою

1899 – Іспанія передала Пуерто-Ріко Сполученим Штатам

1915 – на екрани США вийшов фільм за участю Чарлі Чапліна «Волоцюга», де вперше з’явився персонаж, що став «візиткою» Чапліна

1945 – радянськими властями заарештовано митрополита Сліпого і ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у «ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами» за що був засуджений на 8 років ув’язнення.

1992 – Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію

2008 – Вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Відбулося це в прямому етері телеканалу “Інтер”, переможцем став Ярослав Мудрий.

11 квітня народились:

1755 – Джеймс Паркінсон, англійський лікар. У 1812 році він першим назвав причиною смерті при апендициті запалення апендикса, а через п’ять років опісля «дрожательний параліч», який нині називають хворобою Паркінсона.

1767 – Жан-Батист Ізабе, французький художник, придворний портретист Наполеона.

1908 – Масару Ібука, один із засновників японської компанії Sony. Багато в чому завдяки його таланту, дару передбачення і організаторським здібностям на руїнах зруйнованої війною економіки Японії була створена електронна промисловість країна, швидко завоювала передові позиції на світовому ринку.

1930 – Говард Стентон Левей, більш відомий як Антон Шандор ЛаВей, громадянин США, основоположник філософії сатанізму, засновник Церкви Сатани.

1968 – Сергій Лук’яненко, російський письменник-фантаст (Нічний дозор, денний дозор і т.д.).

1971 – Олівер Рідель, бас-гітарист німецької групи Rammstein.

До списку новин