загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Потрібна допомога у питаннях водопостачання: адвокат Володимир Ватрас відповідає на запитання

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Шановний пане Володимире! Я теж потребую допомоги у питаннях водопостачання. З водоканалу нещодавно мені надійшло повідомлення, що закінчується термін повірки водолічильників (при чому дата закінчення терміну повірки вказана піврічної давності). З розмови з працівниками водоканалу мені стало відомо, що цю послугу вони нададуть за 60 грн. Згідно ж статті 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. То наш водоканал порушує закон чи тут річ у якихось, як часто буває, прихованих супутніх послугах? завчасно вдячний за допомогу.

Відповідно до ч. 3 ст. 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

З цього приводу також є Роз'яснення, яке я додаю:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - Комісія), в межах своєї компетенції повідомляє.

Згідно зі статтями 5 та 6 Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", статтею 16 Закону України "Про теплопостачання" Комісія не має повноважень та засобів регуляторного впливу на виконавців послуг з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, в тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки. Однак Комісія вважає за необхідне зазначити наступне.

                           

Відповідно до частин другої, третьої статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ (спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології).

Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Пунктом 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", передбачено, що у квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.

Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

Крім того, абзацом третім пункту 13 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 N 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" (далі - Порядок), визначено, що внутрішньобудинковою системою гарячого, холодного водопостачання та централізованого опалення є система від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).

Зазначеною вище нормою визначено, що квартирні засоби обліку теплової енергії, які встановлені у квартирі споживача після запірної арматури, не відносяться до внутрішньобудинкової системи, отже, витрати на їх обслуговування не відносяться до складової витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем.

Згідно з додатком до Порядку, періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки відносяться до Переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Отже, відповідно до положень статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та пункту 24 Порядку, проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки здійснюється за рахунок витрат виконавця зазначених послуг і такі витрати не нараховуються споживачеві у складі послуги.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень органів місцевого самоврядування, зокрема належить: встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги; визначення виконавця житлово-комунальних послуг.

Член Комісії                                  С. Дунайло

Таким чином, Ви не повинні сплачувати як споживач жодних коштів за перевірку лічильника, в тому числі за роботи з його демонтажу, транспортування та монтажу. Я думаю, що ті кошти у Вас бажають одержати незаконно. Я рекомендую Вам вирішити це питання безпосередньо з керівництвом постачальника на особистому прийомі. Якщо питання не вирішиться, то вимагайте рахунку з чіткою вказівкою за що. Далі пишіть скаргу, і у Вас будуть докази.

До списку новин