загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україна підвищує відсоткові ставки, у той час як захід обговорює подальші санкції

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Проросійський протестант на барикаді перед захопленим управлінням Служби безпеки в ЛуганськуДжеймс Фонтанела-Хан в Брюсселі, Андрю Джек в Слов'янську та Роман Олеарчик в Києві

НБУ вперше за вісім місяців несподівано збільшив вихідну відсоткову ставку, намагаючись підтримати ослаблену валюту та стримати інфляцію в момент загострення політичної кризи в державі.

Київський центральний банк підняв у понеділок вихідну облікову ставку з 6,5 % до 9,5 %, а попередньо ввечері ставку кредитування від 7,5 % до 14,5 % .

До цього заходу вдалися у момент, коли Президент США Барак Обама попередив Володимира Путіна, свого російського колегу, про його "серйозне занепокоєння стосовно підтримки російським урядом  дій збройних проросійських сепаратистів, які погрожують підірвати та дестабілізувати уряд України", - за словами Білого дому.

Обама закликав Путіна використати свій вплив на ці збройні проросійські групи, аби переконати їх залишити самозахоплені будівлі ".

Путін, який був ініціатором розмови, заявив, що повідомлення про російське втручання ґрунтуються "на недостовірних відомостях" і закликав Барака Обаму переконати владу в Києві не застосовувати силу проти протестуючих у східних регіонах.

Міністри закордонних справ Росії, України, США та ЄС мають зустрітися у четвер задля згладження конфлікту.

Неспокій у державі, викликаний сепаратизмом,  загострився у понеділок після того, як проросійські сепаратисти захопили ще більше урядових будівель у містах і містечках Східної України та отримали від Києва ультиматум з граничними строками, щоб здатися.

"Центральний банк вважає за необхідне прийняти міри для підвищення вартості національної валюти, стримати інфляцію та стабілізувати ситуацію на валютному ринку", - йдеться в заяві центрального банку.

Цей сміливий фінансовий крок було зроблено після спроб західних урядів виступити єдиним фронтом проти Москви.

Олександр Турчинов, виконуючий обов'язки президента України, через день після того, як його уряд пообіцяв розпочати воєнні дії проти сепаратистів, звернувся до пана Бан Гі-муна, генерального секретаря ООН,  з проханням відрядити до регіону миротворців.

Намагаючись задобрити антикиївські настрої у більш відчутно примирливому тоні, порівняно з неділею, він зазначив також, що влада "не проти проведення референдуму", аби дозволити мешканцям сходу визначити долю країни.

Гривня, українська валюта, за останні шість місяців зазнала потужної девальвації, що зумовило додатковий тиск на зруйновану економіку країни.

Валютні резерви впали мало не до рівня двомісячного покриття імпорту, а у березні Міністерство фінансів застерегло, що цього року очікується скорочення економіки принаймні на 3 відсотки.

Міжнародний валютний фонд запропонував у кінці березня $18 млрд. пакет, щоб допомогти Києву вирішити його економічну кризу в той час, коли він зазнає зростаючого зовнішнього тиску з боку Росії, яка попередила про припинення експорту газу в Україну, якщо вона не розрахується зі своєю заборгованістю.

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС зустрілися у Люксембурзі з метою обговорити можливі економічні санкції проти Росії, але не запровадили штрафні заходи. Німеччина, Італія та Іспанія не хочуть провокувати ворожнечу з Москвою перед початком зустрічі у Женеві в четвер.

Велика Британія, Польща та Нідерланди заявили, що в блоці, який складається з 28 членів, виникла необхідність розробити плани стосовно можливого запровадження санкцій, підтверджуючи, що захоплення держустанов у східній Україні носить ознаки дій Росії під час анексії Криму.

"Це дуже схоже на те, що відбувалося раніше в Криму. Якщо щось виглядає як кінь і рухається як кінь, то це, зазвичай, кінь", - сказав Франс Тіммерманс, голландський міністр закордонних справ, відповідаючи на запитання про можливу участь Москви в заворушеннях.

Джек Лью, Міністр фінансів США, сказав, що Вашингтон готовий  запровадити більше санкцій щодо Росії. "Працюючи з нашими союзниками, ми повністю готові до запровадження значних додаткових штрафних санкцій стосовно Росії, оскільки вона і надалі продовжує нагнітати ситуацію в Україні, у тому числі, як стало вже очевидно, підтримуючи узгоджену кампанію озброєних бойовиків у східній Україні", - сказав він під час виступу.

У понеділок Девід Кемерон погодився прискорити роботу над подальшими можливими санкціями щодо Росії після обговорення ситуації з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Голландом.

Але Велика Британія залишається обережною щодо запровадження санкцій, які могли б вплинути на репутацію Лондона як відкритого світового фінансового центру і на компанії, зокрема ВР, які вклали великі інвестиції у Росію.

Англійські чиновники підтвердили, що ВР попередив міністрів про можливі наслідки, якщо відносини з Москвою погіршаться, адже компанія володіє 20 відсотками акцій контрольованої Кремлем нафтової компанії Роснефть.

Цього місяця акціонери ВР закидали правління компанії питаннями стосовно її російських інвестицій, у тому числі, чи може Росія конфіскувати у компанії її акції Роснефті.

Британські чиновники заявляють, що наступний "третій етап" санкцій ЄС стосовно Росії, якщо в цьому виникне потреба, буде ширшим за масштабом, але їх вплив на західні компанії буде мінімізовано.

Перед цим, у понеділок, десятки проросійських сепаратистів захопили обласний відділок міліції у місті Горлівка, продовжуючи поширювати свою владу у вугільнодобувних та сталелитейних регіонах Донецька та Луганська, на території яких на минулому тижні було захоплено не менше семи урядових будівель.

На відео, показаному по телебаченню, були зафіксовані лідери угрупування в Горлівці, деякі з них у камуфляжній формі, на сходах при вході до місцевого відділу міліції під час їх звернення до натовпу, який підтримував їх.

У Слов'янську озброєні люди у військовому вбранні, які назвали себе козаками, охороняли офіс місцевої адміністрації, а кілька інших патрулювали міські вулиці.

Невеликий натовп зібрався біля дільниці міліції,  вхід до якої заблокували скатами та вивісками з закликами до проведення референдуму. Великий прапор, подібний до російського, але з чорною смугою замість білої та словами "Донецьк республіка", височів над барикадами.

Турчинов під час зустрічі з депутатами сказав, що влада "не проти проведення референдуму", аби визначити долю країни. "Я переконаний, що більшість українців у цьому референдумі, який міг би відбутися у той же день, що й дострокові президентські вибори, якщо парламент прийме таке рішення, буде голосувати за нерозділену, об'єднану і унітарну Україну", - додав він.

Президент нагадав, що влада використовуватиме військових, а також правоохоронні органи, щоб придушити озброєних сепаратистів, які продовжують свої протести в східних регіонах.

У неділю Турчинов заявив під час свого телезвернення, що Київ "не допустить повторення кримського сценарію на сході України", маючи на увазі анексію півострова Москвою минулого місяця. За його словами, буде запущено "масштабну антитерористичну операцію" з метою відновити контроль над проблемними містами.

Москва, яка стягнула десятки тисяч солдатів неподалік від кордону зі східною Україною, не показує жодних ознак щодо зменшення загрози проведення відкритої інтервенції на територію свого сусіда.

"Росія усвідомлює свою відповідальність за життя наших співгромадян в Україні і залишає за собою право взяти людей під охорону", - заявило російське МЗС у своєму звіті, який дуже подібний до формулювань Москви, використані нею з метою виправдати своє вторгнення в АР Крим.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин