загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Щодо змін в законодавстві пенсіонерів силових структур

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації”, який набрав чинності з 01.04.2014 року внесено зміни до статті 2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно з якими пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

Враховуючи вищенаведене у разі, якщо особу було призвано на військові збори під час мобілізації до 01.04.2014 року сума пенсії, отримана у період до 01.04.2014 році підлягає поверненню в порядку, встановленому статтею 59 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У період з 01.04.2014 року і до звільнення з військової служби до пенсій військовослужбовців, які призвані під часмобілізації не виплачуються надбавки та доплати, на виплату яких мають право непрацюючі пенсіонери.

Крім того, враховуючи те, що відповідно до п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби підлягає індексації, індексація пенсій одержувачів грошового забезпечення повинна провадитись після індексації грошового забезпечення.

В першу чергу індексується сума грошового забезпечення. Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, проводиться після індексації суми грошового забезпечення на підставі отриманої довідки, в якій зазначається розмір грошового забезпечення, проіндексована його сума і сума індексації.

У всіх випадках загальний дохід, який підлягає індексації, пенсіонера – одержувача грошового забезпечення не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

У разі отримання грошового забезпечення за період, що не перевищує місяця, індексація пенсії проводиться як непрацюючому пенсіонерові, без урахування грошового забезпечення.

Звертаємо увагу, що базові місяці для проведення індексації переглядаються у випадку перерахунку пенсії, пов'язаного із підвищенням розміру призначеної пенсії (наприклад, поновлення надбавок на непрацездатних членів  сім'ї після звільнення). Якщо розмір пенсії в результаті звільнення не підвищується, базові місяці після звільнення з військової служби не переглядаються.

Також внесено зміни Законом України від 27.03.2014 року № 1166-УІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 01.05.2014 року у частину другу статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 (замість 80) процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

До списку новин