загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Новий план по стабілізації економіки України на 2015 рік дає надію на краще

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Стабілізація економіки України багато в чому зараз залежить від політики уряду. Наскільки перспективною і далекоглядною вона буде, настільки й будуть ефективними заходи. Як відомо, до сьогоднішнього дня наша країна вже виконала всі умови, які висував МВФ, тому тепер очікується рішення ради директорів щодо видачі нового траншу Україні. Надійшла також інформація, що новий кредит організації не буде пущений на збалансування економіки або підтримання валюти. Гроші підуть на покриття наявних заборгованостей, які найбільш гостро нас зачіпають вже зараз.

З іншого боку, нинішній уряд крім очікування кредитів, не сидить на місці. Міністрами був розроблений і прийнятий пакет антикризових заходів, який спрямований на короткострокову стабілізацію економічної ситуації. Крім цього, Кабмін уже запланував розробку державного бюджету на 2015-2017 роки, підтвердивши, разом з тим, прогнозний план розвитку української економіки на 2015 рік, який розробило міністерство економіки.

Суть прогнозу

Як і у всіх прогнозних документах, експерти розраховують як мінімум два можливих варіанти подій з урахуванням безлічі факторів. Зазвичай це оптимістичний і песимістичний сценарій. Однак, цього разу, прогноз містить у собі 2 спрямованості - базовий і цільовий. Таким чином, якщо ґрунтуватися на базові показники, то це буде найбільш реальна і очікувана картина. Цільовий же прогноз, який, виходячи зі своєї назви, висуває метою найбільш перспективні напрямки економічного розвитку, до якого має прагнути держава, характеризує бажане, але не реальне.

Одразу слід зазначити, що серед зовнішніх факторів основна роль відведена Європейському Союзу, а в якості інструментарію визначено угоду про асоціацію України та ЄС. Також вказується орієнтація на створення зони вільної торгівлі з основними партнерами, по видимому, з тим же ЄС. Ще одним зовнішнім чинником є зниження або повне усунення енергетичних ризиків для країни. Більш конкретно воно позначено як «заходи з диверсифікації географічної структури енергетичного імпорту з метою підвищення рівня безпеки внутрішнього ринку».

До внутрішніх же факторів експерти віднесли кардинальні зміни в Податковому кодексі України і реструктуризацію основних податкових платежів. Як відомо, уряд хоче зробити пропорційну шкалу оподаткування на доходи фізичних осіб в залежності від рівня достатку громадян. З одного боку, це дозволить значно поповнити державну скарбницю за рахунок, так званого, «податку на багатство». З іншого ж боку, найімовірніше, що тіньовий ринок України розширитися ще більше. Разом з тим, більшість експертів кажуть, що будь-яка країна не повинна підвищувати податки під час кризи, так як це обернеться невдоволенням, хаосом і ще більшою розрухою економіки.

Коротко про головне

Зміни в Податковому кодексі торкнуться не тільки доходу населення, але і доходу підприємств. Тут же уряд планує знизити тягар оподаткування для бізнес структур. Зниження ставки податку на прибуток планувалося вже цього року, однак, в закладеному бюджеті попереднього Кабміну такого не передбачалося. Так, в новому плані на 2016 рік ставка податку становитиме 17%, а до 2017 року її хочуть знизити до 16%. ПДВ планується також зменшити до 17% до 2016 року з тих 20%, які ми маємо зараз.

Наступний напрямок є важливим для подальшого функціонування бюджетно-фінансової системи, оскільки стосується деяких коректив державної боргової політики. Так, Мінекономіки, з метою зниження ризиків, пропонує Мінфіну, зокрема, відмовитися від випуску держоблігацій по внутрішній позиці, номінованих в іноземній валюті. Також у відомстві Павла Шеремети пропонують збільшити питому вагу більш «довгих» боргових інструментів.

Щоб уникнути розростання тіньової сторони у виплаті заробітної плати, про що говорилося раніше, уряд збирається знизити податковий тягар фонду оплати праці. У політику соціальної стабільності також входить розширення спектра обов'язкового медичного та соціального страхування, а також забезпечення недержавного фінансування пенсійного фонду, так як це єдина держструктура, на яку йде велика частина статті витрат бюджету.

Істотні зміни очікуються і в інвестиційно-інноваційній політиці. За рахунок зниження до 7% ставки кредитування реального сектора Державним банком розвитку отримають підтримку пріоритетні сфери економіки. Інвестиційні проекти, які будуть реалізовані за рахунок іноземного фінансування, дозволять більш стрімко розвиватися українській економіці. У цьому ж напрямку буде рухатися і план приватизації, який дозволить суттєво скоротити дефіцит держбюджету.

Так, виходячи із запропонованого плану розвитку економіки України на 2015 рік, зростання буде спостерігатися вже до середини запланованого періоду. Однак, щоб досягти зазначених показників і вивести країну з критичного становища, уряд буде змушений проводити жорсткі заходи вже зараз.

Олександра Полівана

До списку новин