загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чому людина старіє

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З розвитком технічного, технологічного, наукового потенціалу людства люди все більше замислюються про збереження молодості і продовження життя.

Зрозуміло, що процес старіння людини, як, втім, і всього живого, неминучий. Але ж в історії і зараз відомі випадки довгожительства, значить, тривалість життя понад 100 років реальна? У науці існуєокремий напрямок, що вивчає механізми старіння, це геронтологія. Вчені обговорюють кілька теорій, іноді суперечливих, іноді доповнюють один одного. Загальне розуміння цього процесу таке: процес старіння людини, також як старіння інших біологічних організмів, це — біологічний механізм поступової деградації органів і систем людського тіла і, як наслідок, зниження загальної резистентності (опірності) до різного роду впливів.

У чомусь цей процес схожий на хвороби, вірно? І при старінні і при хворобах відбуваються аналогічні процеси, тому один стан супроводжує інше.

Чому і в який період життя людини починається цей процес деградації? Давайте поговоримо про одну з причин, які запускають процес старіння людини про вільнорадикальної теорії старіння. Ця теорія вперше висунута більше 40 років тому, але її активне обговорення і поглиблені дослідження почалися тільки в останні 10-15 років. Завдяки науково-технічному прогресу, вчені стали використовувати надпотужні електронні мікроскопи і змогли в своїх дослідженнях заглянути в мікросвіт, куди раніше не мали можливості проникнути. В останнє десятиліття зроблено маса відкриттів у цій області, з’явилися зовсім нові наукові дані про життєдіяльність клітин і клітинних структур.

Що таке вільні радикали, чому вони є спусковим механізмом онкологічних, аутоімунних захворювань (вважається, що вони є причиною близько 80 неінфекційних захворювань), як вони руйнують організм, я вже описувала в статті

Вільні радикали в організмі людини.

У чому небезпека? агресивні молекули вільних радикалів утворюються в організмі людини природним чином в ході біохімічних реакцій, а також надходять ззовні, в більшій частині завдяки неблагополучної екології та шкідливим звичкам; наш організм має власною системою захисту (антиоксидантна система), але в силу загального зниження захисних сил вона не здатна виконувати свої функції повною мірою, внаслідок чого клітини організму постійно перебувають під впливом окисного стресу. Небезпека вільних радикалів в тому, що вони ушкоджують клітини організму — РНК, ДНК, а також клітинні мембрани, колаген, структурні білки, ліпіди, і це пошкодження має характер ланцюгової реакції, тобто поширюється надзвичайно швидко, стрімко захоплюючи великі області ушкоджень, що веде до зниження резистентності (опірності) організму і його адаптивних можливостей і, як закономірний результат — до хвороб і старіння. Таким чином, в основі вільнорадикальної теорії старіння людини перебуває процес накопичення пошкоджень ДНК в результаті оксидативного стресу. Сучасній науці відомі речовини, які здатні погасити ланцюгову реакцію руйнування клітин і зменшити швидкість старіння організму.

Це, природні захисники в боротьбі з вільними радикалами.

Особливе значення на думку вчених мають вітаміни С, Е, бета-каротин (попередник вітаміну А) і сам вітамін А, а також мінерали цинк, селен, кальцій. До антиоксидантів відноситься ще один вітамін Р (в латинській транскрипції). В останні роки вчені перейменували цей вітамін, т. к. з’ясувалося, що за ним стоїть цілий клас природних сполук флавоноїдів (або біофлавоноїдів).

Ці сполуки знаходяться під пильною увагою сучасної науки, проводяться дуже серйозні дослідження, але вже зараз доведено, то вони здатні захистити людину від багатьох важких захворювань, загальмувати процес старіння і збільшити тривалість життя. Про дивовижні захисників читайте у статті Флавоноїди для людини.

До списку новин