загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Церква закликає українську владу захистити священиків у східних регіонах

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) стурбована фактами загроз здоров'ю і життю її священиків у східних регіонах з боку бойовиків і закликає центральну владу України забезпечити захист православних священнослужителів.

Як мовиться в офіційній заяві Священного синоду УПЦ КП, підписаній главою УПЦ КП Філаретом і поширеній в четвер, 15 травня, останнім часом стали відомі численні факти погроз життю і здоров'ю духовенству і вірним, створення перешкод діяльності Церкви у східних областях України з боку контрольованих і заохочуваних з Росії терористичних та сепаратистських сил.

Так, озброєні особи вривалися в храми Київського патріархату з вимогою до священнослужителів негайно переходити в підпорядкування Московського патріархату, оголошували смертні вироки священикам Київського патріархату в Луганській і Донецькій областях.

Крім того, йдеться в заяві, в деяких місцях через активність терористичних та сепаратистських сил, створювані ними перешкоди (блокпости), духовенство, з метою не наражати прихожан на небезпеку, змушене в деяких храмах значно скорочувати кількість богослужінь, а в окремих - припиняти повністю.

"Занепокоєння викликає також виявлений зв'язок між одним з керівників терористів і збройних сепаратистів, офіцером російських спецслужб Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) і Костянтином Малофєєвим - головою правління Благодійного фонду Святителя Василя Великого (Росія), який був організатором доставки в Україну так званих Дарів волхвів. Запис їхніх переговорів, де Гіркін звітує "Костянтину Валерійовичу" про напад на українських військовослужбовців і правоохоронців, а останній вітає з "добре проведеним святом" (Вербною неділею), доступний в мережі Інтернет. Є і інші докази тісного зв'язку між Гіркіним (Стрєлковим) і зазначеним фондом", - підкреслюється в заяві Священного синоду УПЦ КП.

З урахуванням цих фактів УПЦ КП звертається до представників державної влади України з проханням по змозі захистити духовенство і громади Київського патріархату у Донецькій і Луганській областях від нападів і погроз.

"Також ми просимо міжнародне співтовариство, міжконфесійні та громадські правозахисні організації звернути увагу на порушення прав вірян УПЦ КП у східних областях України і в Криму", - зазначає Священний синод.

УПЦ КП також у зв'язку з неодноразовими фактами сприяння з боку окремих представників Московського патріархату злочинної діяльності терористів і збройних сепаратистів закликає керівництво УПЦ МП публічно засудити таку діяльність і відмежуватися від неї, покарати винних. При цьому Київська патріархія може посприяти в цьому, надавши керівництву УПЦ МП наявну докладну інформацію.

"Ми висловлюємо обурення і засуджуємо використання наближених до Московського патріархату структур, зокрема Благодійного фонду Святителя Василя Великого (Росія), для підтримки терористичної і сепаратистської діяльності в східних областях України", - обурені в УПЦ КП.

Нагадаємо, 9 травня терористи в Костянтинівці розстріляли православного священика, який намагався порозумітися з ними.

Раніше українська влада заборонила в'їзд в Україну голові Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополиту Іларіону.

Нагадаємо, під час круглого столу національної єдності в Києві 14 травня патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет закликав не вести переговори з агресором.

"Про який діалог можна говорити, коли на півночі біля кордону стоять російські війська і російські танки? Ми можемо в такому випадку говорити лише про діалог, який буде вигідний агресору. І ми на такий діалог не згодні", - зазначив він.

За словами патріарха, лише після того, як Росія відведе війська від українських кордонів, "українці самі розберуться між собою".

До списку новин