загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україна викликає сумніви під час перевірки інвесторами пульсу її слабкої економіки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Автор: Джон О'ДОННЕЛЛ

(Reuters) - дані США та Єврозони  допоможуть інвесторам перевірити пульс світової економіки цього тижня, але криза в Україні погрожує зіпсувати будь-які покращення.

Стабільні ціни та хороша роздрібна торгівля покажуть економіку США у більш привабливому світлі цього тижня, що стане обнадійливою новиною для Федеральної резервної системи в момент скорочення стимулювання, яке підтримувало фінансові ринки протягом останніх кількох років.

У єврозоні, де багато інвесторів роздумують над тим, чи Європейський Центральний банк наслідуватиме приклад Вашингтона та ввімкне  друкарський верстат банкнот, очікується тривале, хоча і скромне покращення виробництва.

Але проведення референдуму про незалежність у східній Україні, організоване проросійськими сепаратистами, підкреслило небезпеку виникнення громадянської війни в країні - конфлікт, який може знищити впевненість і завдати удару торгівлі між Росією та рештою Європи.

"Загострення кризи в Україні може стати спусковим гачком, що  призведе до корекції і може повернути невизначеність для решти світу, - сказав Карстен Бжеськи, економіст з ING. - Повернення невизначеності може коштувати втратою зростання".

Криза має драматичні наслідки на вже крихку російську економіку, руйнуючи надії, що 2014 рік міг би стати роком відновлення, і скеровуючи державу на шлях до рецесії,  оскільки інвестори помчали знімати гроші.

Хоча санкції Європейського Союзу до цих пір носили значною мірою символічний характер,  інвесторів лякає загроза запровадження жорсткіших штрафних санкцій з боку Сполучених Штатів чи Європи проти російських банків чи індустрії.

Дипломати розповіли Reuters, що до цільового списку для схвалення цього тижня буде вперше додано перелік компаній, що означатиме замороження їхніх активів у Європі і більшу жорсткість позиції проти Росії. Європейський Союз - це головний торговий партнер Росії.

Крихке відновлення

Конфлікт погрожує засмутити Європу у делікатний момент.

Очікується, що 18 країн єврозони оголосять цього тижня про зростання економічного виробництва в найпотужнішому за три роки темпі. Німеччина - джерело індустріальної міці блоку - також анонсує економічне зростання.

Ріст, щоправда, ще слабкий, з рекордно високим рівнем безробіття, з банками, що неохоче видають кредити, та застійними цінами, це означатиме, що реальна ноша боргів для таких країн, як Греція чи Португалія, залишатиметься важкою.

Хоча Сполучені Штати мало торгують з Росією, деякі аналітики побоюються, що їх бізнес з Європою постраждає.

"Може мати місце непрямий вплив зі сторони України на США через Європу", - каже Лора Роснер, економіст BNP Paribas у Нью-Йорку.

При цьому ще ускладнює проблему Китай - двигун світової економіки, який переживає сповільнення економіки.

У вівторок, підведення підсумку промислового виробництва Китаю і роздрібного продажу, можливо, покаже стабільну картинку, враховуючи нещодавнє покращення експорту.

Уряд, тим часом, прискорив будівництво залізниць і  доступного житла, одночасно знизивши податки для малих підприємств.

У Європі президент ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що банк готовий діяти у червні, якщо повільна цінова інфляція продовжуватиме тривати.

Інвестори впевнені, що ЄЦБ знизить вартість позик. Деякі з них також очікують на запуск програми "кількісного пом'якшення" або друку грошей на придбання активів, таких як облігації.

Але в той час, як вливання ліквідності центральним банком легко розпочати, його складніше згорнути.

Голова Федеральної резервної системи США Джанет Єллен нещодавно заявила, що скорочення її $4,5 трлн-го портфелю цінних паперів активів до докризових обсягів у $800 млрд. може зайняти більшу частину десятиліття.

Економіка Великобританії теж відновлюється, частково завдяки вливанням готівкових коштів від центрального банку та рекордно низьким відсотковим ставкам.

Керівник Банку Англії Марк Карні в середу має оголосити нові економічні прогнози, намагаючись пояснити, чому він не поспішає починати згортання стимулювання економіки, яка неухильно зростає.

"Проблема з кількісним пом'якшенням у тому, що його легко розпочати, але важко припинити", - сказав Річард Ку з науково-дослідного інституту Номури, що в Японії.

"Ринок вже пристрастився до кількісного помякшення. Я сподіваюся, люди краще усвідомлять вартість виходу з нього. Це буде дуже важко".

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин