загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як правильно проріджувати буряки: поради городникам

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За посівами буряка, як і за посівами інших культур, потрібно доглядати. Тому ділянки, де росте буряк, необхідно регулярно і своєчасно обробляти. Це стимулює ріст рослин. Я розповім про невеличкі секрети догляду за ним.

Буряк достатньо вимогливий до умов зростання. Найбільшу шкоду посівам буряка приносять бур’яни і грунтова кірка.

У перші кілька тижнів буряк росте повільно, а бур’яни дуже активно, і вони можуть заглушати сходи. Тому прополку буряків роблю відразу ж після появи сходів. Якщо на грунті утворилась кірка - розбиваю її, вона перешкоджає доступу кисню до коренів рослин. Грунт рихлю та розпушую, але роблю це між рядками посівів. Коли сходи буряків ще маленькі - поливаю, але виключно теплою водою. Надалі поливаю лише тоді, коли тривалий час немає дощу.

Частіше прополку поєдную з проріджуванням. Від густоти посіву залежить величина майбутніх коренеплодів та їхній смак. Великі коренеплоди найчастіше виявляються менш смачними. Найкращий баланс між смаком і розміром буряка досягається в тому випадку, коли між рослинами в рядку відстань близько 10 см.

Проріджую буряк тричі: перший раз - з появою перших 2-3 листочків, на відстані 3-4 см, другий - коли в рослин буде 4-5 лисктів (це приблизно через два чи три тижні) і коренеплід досягне діаметра 3-5 см, на відстані до 6 см. Останнє проріджування роблю в серпні, відстань між буряками до 10 см. Вирвані бурячки використовую в їжу.

Проріджую бурячки після дощу або поливу - так рослини набагато легше витягнути з землі і за ними не потягнуться сусідні. При проріджуванні в першу чергу видаляю слабкі рослини, які запізнюються в розвитку. А якщо при проріджуванні вириваю гарні рослини, то використовую їх як розсаду. Висаджую на вільну ділянку, але перед тим обриваю нижні листочки.

Щоб коренеплоди були більш солодкими, роблю підживлення з кухонної солі. В 10 літрах води розчиняю 1 столову ложку солі і поливаю рослини. Але не під самий корінь, а на відстані приблизно 10 см від коренеплодів. І так 2–3 рази за сезон.

Гарного Вам врожаю!

Тетяна МЕЛЬНИЧУК

До списку новин