загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

50 фільмів про митців, які потрібно переглянути

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

"Артес" пропонує читачам добірку кращих фільмів про митців. Деякі зняті в документальному жанрі, решта — це творчі інтерпретації кіномитців. Талановитий чеський режисер Мілош Форман, відомий за оскароносним фільмом "Амадей", створив захоплюючий фільм про Франсіско Гойю. Кірк Дуґлас постав у ролі ван Гога. Одна з найвродливіших актрис сучасності Скарлет Йохансон зіграла роль моделі для картин Вермеєра Дельфтського. Пітер Грінуей на основі картини Рембрандта "Нічна варта" вигадав захоплюючу містифікацію-детектив. Минуле і сучасне українського мистецтва показано у багатосерійному телефільмі "Архітектори Києва", документальних фільмах про Нарбута і Бойчука, а також про родину Якутовичів. Усю палітру гумору та сатири у світі мистецтва увібрали у себе такі фільми як "Вихід через сувенірну крамницю" та "Локальний колір"...   

Simon Schama's Power of Art - "Сила мистецтва" з Саймоном Шамою

РежисерКлер Біван (3 епізоди, 2006 р.), Стів Конді (2 епізоди, 2006 р.), Карл Хіндмарш (2 епізоди, 2006 р.) КраїнаВеликобританія ЖанрТелесеріал Тривалість469 хвилин Рік2006 ОписІсторик Саймон Шама розповідає про мистецькі шедеври видатних майстрів із притаманною йому ерудицією, у нетрадиційному та соціально заангажованому стилі. Він фокусує увагу не тільки на мистецтві, але й розкриває взаємозв'язки твору мистецтва та історичних реалій, з огляду на їхній вплив на створення образу чи життя художника. Автор телепередач дотепно пояснює, чому, коли, де та для кого були створені шедеври. Кожна серія присвячена одному художнику, серед них: Караваджо, Рембрандт, Пікассо, ван Гог, Тернер, Ротко, Давід та Берніні.

Goya's Ghosts - Привиди Гойї

Режисер: Мілош Форман Країна: Іспанія, США Жанр: Драма, біографія Тривалість: 114 хвилин Рік: 2006 Опис: Художник Франсіско Гойя переживає скандал, у якому замішана його молода муза. Впливовий ченець звинуватив дівчину в єресі. Дія фільму відбувається наприкінці XVIII століття в Іспанії, у розпал Французької Революції. 

Le mystère Picasso - Загадка Пікассо

Режисер: Анрі-Жорж Клузо Країна: Франція Жанр: Документальний Тривалість: 78 хвилин Рік: 1956 Опис: Всесвітньо відомий митець Пабло Пікассо творить перед камерою, а також розмірковує про мистецтво та ділитьсяджерелами натхнення. (IMDB 7,7/10)

My Architect - Мій архітектор

Режисер: Натанієль Кан Країна: США Жанр: Документальний Тривалість: 78 хвилин Рік: 2003 Опис:  Режисер, який є позашлюбним сином архітектора Луї Кана, вирушає в далеку подорож у пошуках батьківських проектів і розуміння його творчості. (IMBd 7,3/10)

Pollock - Поллок

Режисер: Ед Гарріз Країна: США Жанр: Драма Тривалість: 122 хвилини Рік: 2000 Опис: Фільм розповідає про життя і творчість відомого американського художника Джексона Поллока. Роль митця виконав режисер фільму Ед Гарріз.

Vincent & Theo - Вінсент і Тео

Режисер: Роберт Альтман Країна: Нідерланди Жанр: Драма Тривалість: 197 хвилин Рік: 1990 Опис: У стрічці показана трагічна історія життя Вінсента ван Гога, а також його відносини з братом Теодором, який постійно підтримував художника. У фільмі можна побачити прекрасні краєвиди тих місць, які малював ван Гог.

Якутовичі

Режисер: Ю. Лазаревська Країна: Україна Жанр: Біографія Тривалість: 50 хвилин Рік: 2007 Опис: Фільм розповідає про велику родину талановитих українських митців Якутовичів.

Андрей Рублев - Андрій Рубльов

Режисер: Андрій Тарковський Країна: СРСР Жанр: Драма Тривалість: 205 хвилин Рік: 1966 Опис: Розповідь про російського іконописця XV століття Андрія Рубльова. Фільм складається з восьми новел і показує становлення майстра на тлі політичних міжусобиць та конфлікту між світською та релігійною культурами. Стрічку одразу ж зустріла негативно офіційна критика. Жорстокість і насилля засудили, проігнорувавши історичні факти співпраці князів з ординцями, катування та багато інших "незручних" епізодів російської історії, які Тарковський подав у фільмі. До речі, робота удостоїлась призу ФІПРЕССІ на Каннському кінфоестивалі в 1969 році. 

Basquiat - Баскія

Режисер: Джуліан Шнабель Країна: США Жанр: Драма, біографія Тривалість: 108 хвилин Рік: 1996 Опис: Історія короткого, але насиченого драматичними подіями життя негритянського художника, представника манхеттенської богеми Жана-Майкла Баскія на тлі мистецького життя Нью-Йорка.

Exit Through the Gift Shop - Вихід через сувенірну крамницю

Режисер: Бенксі Країна: США, Великобританія Жанр: Документальний, комедія Тривалість: 87 хвилин Рік: 2010 Опис: Історія про те, як ексцентричний французький крамар та режисер-аматор намагався знайти і подружитися з Бенксі лише на те, щоб знаний у світі художник-провокатор спрямував камеру на її власника... Фільм містить зйомки самого Бенксі, Шепарда Фейрі, Інвейдера та багатьох інших контраверсійних митців графіті з усього світу.

Архітектори Києва

Режисер: Валентин Соколовський Країна: Україна Жанр: Багатосерійний телефільм, біографія Тривалість: 12 серій по 20-26 хвилин Рік: 1993-2000 Опис: Валентин Соколовський — кінодокументаліст, драматург, письменник. З 1993 по 2000 рік на "Укртелефільмі" він відзняв 12 фільмів серії "Архітектори Києва". Тексти до фільмів написав сам або у співавторстві (М.Кальницький, В.Киркевич). Серії присвячені Іванові Григоровичу-Барському, Андрієві Меленському, Володимирові Ніколаєву, родині архітекторів Беретті, Йогану Шеделю.

Бойчук і бойчукізм

Режисер: Олександр Муратов Країна: Україна Жанр: Документальний, біографія Тривалість: 36 хвилин Рік: 2003 Опис: Фільм про талановитого українського художника Михайла Бойчука, його школу та внесок в українське мистецтво.

Своє вiкно. Тетяна Яблонська

Режисер: О.Барбарук-Трипiльський Країна: Україна Жанр: Документальний, біографія Тривалість: 36 хвилин Рік: 2006 Опис: Фільм розповідає про талановиту українську художницю Тетяну Яблонську (1917 — 2005).

Будинки і химери Владислава Городецького

Режисер: В.Хмельницький Країна: Україна Жанр: Документальний, біографія Тривалість: 30 хвилин Рік: 1998 Опис: Фільм розповідає про талановитого архітектора Владислава Городецького, різні грані його життя та творчості. 

Брати Нарбути

Режисер: Ю. Лазаревська Країна: Україна Жанр: Документальний, біографія Тривалість: 36 хвилин Рік: 2003 Опис: Фільм про родину відомих українських діячів культури Георгія Нарбута  митця та Володимира Нарбута — поета. Художник Української Держави — так можна назвати одного з найвидатніших графіків ХХ століття Георгія Нарбута, який називав себе "мазепинцем полку Чернігівського, Глухівської сотні". Георгій Нарбут творив візуальний образ відродженої України: Герб і Печатку, зразки цінних паперів і монет, поштових марок. Його творчість живилася давнім українським малярством, рукописними книгами й стародруками, геральдикою українських родів. Орнаменти вишивок і гаптувань, ткацтва й писанкарства, різьблення і вибійок були джерелами натхнення та взірців. Народне мистецтво ставало основою національного.

Pantokrator. Rzecz o Jerzym Nowosielskim - Пантократор. Мова про Єжи Новосельського

Режисер: Мілош Козіол Країна: Польща Жанр: Телефільм Тривалість: 23 хвилини Рік: 2011 Опис: Про мистецьку спадщину та особистість незвичайного художника розповідають люди, які зустрічалися з Є. Новосельським. У стрічці розповідають про творчий доробок майстра Христина Черні, Броніслава Гумінська, Анджей Стармах та Марек Швіца. Єжи Новосельський (1923 — 2011) — польський митець українського роду, графік, філософ і православний теолог.

The Agony and the Ecstasy - Агонія та екстаз

РежисерКерол Рід КраїнаСША ЖанрХудожній фільм Тривалість138 хвилин Рік1965 ОписСправжня кінокласика, де у ролі Папи Юлія ІІ Рекс Харрісон та Чарлтон Хестон як пристрасний Мікеланджело. Це розповідь про двох завзятих людей, характери яких стикаються навколо розписів Сикстинської капели.

Renoir - Ренуар. Остання любов

Режисер: Жиль Бурдо Країна: Франція Жанр: Художній фільм Тривалість: 111 хвилин Рік: 2012 Опис: Дія відбувається на Французькій Рив'єрі влітку 1915 року. Син художника-імпресіоніста П'єра Огюста Ренуара Жан повертається додому в надії загоїти фронтові рани. Там він зустрічається із чарівною натурницею батька — Андре, яка є останньою музою майстра і наповнює його світ новими барвами. Не дивно, що Жан пристрасно закохується у красуню...

Waste Land - Звалище

Режисер: Люсі Уолкер Країна: США Жанр: Документальний Тривалість: 135 хвилин Рік: 2010 Опис: Відомий художник, мешканець Брукліна Вік Муніс приїжджає до рідної Бразилії, а точніше, на одне з найбільших у світі звалищ — Жардін Грамачо на околицях Ріо-де-Жанейро. Там він хоче сфотографувати так званих "катадорів" — збирачів відходів. Початкова мета Муніса полягала в тому, щоб намалювати "катадорів" зі сміттям. Однак, його проект розвивається, бо незвичні мешканці звалища виявляють свої справжні характери — гідність чи відчай та починають переосмислювати своє життя. Режисер Уолкер знімає весь процес, даючи глядачам змогу побачити силу мистецтва та алхімію людського духу.

Modigliani - Модільяні

Режисер: Мік Дейвіс Країна: США, Франція, Німеччина, Італія, Румунія, Великобританія Жанр: Біографічий, художній, драма Тривалість: 135 хвилин Рік: 2004 Опис: Історія запеклого суперництва Амедео Модільяні з Пабло Пікассо та його трагічний роман з Жанною Ебютерн. (IMDb 6,9/10)

Edvard Munch - Едвард Мунк

Режисер: Пітер Воткінс Країна: Норвегія Жанр: Телефільм, біографія, драма Тривалість: 210 хвилин Рік: 1974 Опис: Норвезький художник-експресіоніст Едвард Мунк зарекомендував себе як видатний, але найбільш суперечливий митець Північної Європи. Фільм торкається сумних сторінокбіографії художника, зокрема: коли Едварду було п'ять  від сухот померла його мати,  пізніше його сестра, а в 13-річному віці життя самого хлопця мало не обірвалося через легеневу хворобу. У стрічці показано короткий роман з "Місіс Хейберг", а також участь митця в  анархістському угрупуванні Ганса Єгера в Хрістіанії, а потім в Берліні зі Стріндбергом. Звідси режисер виводить меланхолію митця та бажання передати на полотні, картоні, папері, камені та дереві потаємні почуття. Дія фільму відбувається у 1884-1894 роках (IMDb 7,8/10)

Girl with a Pearl Earring - Дівчина з перловою сережкою

Режисер: Пітер Вебер Країна: Великобританія, Люксембург Жанр: Біографія, драма, романтичний Тривалість: 100 хвилин Рік: 2003 Опис: Молода кмітлива покоївка в будинку художника Яна Вермеєра стає його помічником і моделлю для однієї з його найвідоміших робіт. (IMDb 6,9/10)

Klimt - Клімт

Режисер: Рауль Руїз Країна: Австрія, Франція, Німеччина, Великобританія Жанр: Біографія, драма Тривалість: 131 хвилина Рік: 2006 Опис: Фільм розповідає про життя австрійського художника Густава Клімта, розкішні й насичені еротизмом полотна якого стали символом стилю модерн. (IMDb 4,9/10)

Пиросмани - Піросмані

Режисер: Георгій Шенгелая Країна: Грузія Жанр: Біографія, драма Тривалість: 86 хвилин Рік: 1969 Опис: Сцени з життя геніального художника-примітивіста Ніко Піросмані (1862-1918). Низка новел розповідає про юнацькі роки митця, його спроби зайнятися торгівлею, поневіряння, невдале сватання, зустріч з єдиною любов'ю — мандрівною співачкою, його самотність, пізнє визнання та гіркий кінець. (IMDb 6,9/10)

El Greco - Ель Греко

Режисер: Янніс Смарагдіс Країна: Греція, Іспанія, Угорщина Жанр: Біографія, драма Тривалість: 86 хвилин Рік: 2007 Опис: Історія про безкомпромісного художника та борця за свободу — Доменікоса Теотокопулоса — відомого в усьому світі під прізвиськом "Ель Греко". 

Séraphine - Серафіна із Санліса

Режисер: Мартен Прово Країна: Бельгія, Франція Жанр: Біографія, драма Тривалість: 125 хвилин Рік: 2008 Опис:  У 1912 році німецький колекціонер Вільгейм Уді, першийпокупець Пікассо і першовідкривач "Митника" Руссо, вирішуєоселитися в Сенлісі, щоб відпочити від паризького життя і зайнятися творчістю. В якості служниці він наймає 48-річнуСерафіну. За деякий час він помічає невелику картину вдома в одного з місцевих вельмож. Яке ж було його здивування, коли він дізнається, що її автор — Серафіна! Між знаменитимколекціонером і скромною служницею, з якої всі кепкують, виникають неймовірні стосунки... (IMDb 7,3/10)

Lust for Life - Жага життя

Режисер: Вінсенте Міннеллі, Джордж Кюкор Країна: США Жанр: Біографія, драма Тривалість: 122 хвилин Рік: 1956 Опис: Вінсент Ван Гог — "ідеальний" зразок художнього генія, який страждає. Одержимість живописом та психічний розлад переслідували митця протягом усього життя сповненого потрясінь та невдалих стосунків. Деякий час він проповідував шахтарям, потім не склалися відносини з жінками. Хоча Ван Гог здобув серед своїх колег-художників повагу, особливо Поля Гогена, але подружитися з ним митець так і не зміг. Ван Гог встиг продати лише одну власну картину за життя. Проте у Вінсента була потужна життєва опора — його брат Тео, який залишався моральною та фінансовою підтримкою митцю протягом усього життя. (IMDb 7,3/10)

The Belly of an Architect - Живіт архітектора

Режисер: Пітер Гріневей Країна: Великобританія, Італія Жанр: Драма Тривалість: 119 хвилин Рік: 1987 Опис: Американський архітектор приїжджає в Італію аби підготувати виставку присвячену французькому майстру ХVIII століття Буллє, характерною особливістю якого були овальні форми. Протягом дев'яти місяців архітектор стає одержимим своїм животом, страждає від сильної болі в шлунку, втрачає вагітну дружину, виставку,  врешті-решт власне життя. (IMDb 6,7/10)

La belle noiseuse - Чарівна пустунка

Режисер: Жак Ріветт Країна: Франція Жанр: драма Тривалість: 238 хвилин Рік: 1991 Опис: Знаменитий в минулому художник Френхофер спокійно живе з дружиною у своїй заміській резиденції у французькому Провансі. Все міняється, коли одного разу до нього приїжджає молодий художник Ніколя зі своєю подругою Маріанною. Френхофер вирішує знову взятися за картину під назвою "Чарівна пустунка", малювати яку він кинув багато років тому. Він хоче зробити Маріанну моделлю. Робота над картиною змінює життя героїв. Вона переростає в боротьбу за правду та ставить питання про кордони мистецтва руба. (IMDb 7,5/10)

Les amants de Montparnasse (Montparnasse 19) - Коханці Монпарнасу (Монпарнас 19)

Режисер: Жак Беккер Країна: Франція, Італія Жанр: драма, біографія Тривалість: 108 хвилин Рік: 1958 Опис:  Фільм розповідає історію останніх місяців життя одного з найвідоміших художників початку XX століття Амедео Модільяні. (IMDb 7,1/10)

The Horse's Mouth - Вустами художника

Режисер: Рональд Нім Країна: Великобританія Жанр: Комедія Тривалість: 97 хвилин Рік: 1958 Опис: Трішки вульгарний, але самовідданий художник Джімсон потрапляє в дуже незручну ситуацію. Один американський мільйонер готовий викупити у нього ранні роботи за великі гроші, але є проблема, картини раніше купив за безцінь багач Хіксон у колишньої дружини художника. Проте Джімсон не збирається здаватися і за допомогою барменки Колки і художника Мілтона вирішує повернути полотна за будь-яку ціну. (IMDb 7,5/10)

Ce que mes yeux ont vu - Таємниця Антуана Ватто

Режисер: Лорен де Бартілья Країна: Франція Жанр: Триллер, драма Тривалість: 88 хвилин Рік: 2007 Опис: Молодий історик мистецтва Люсі намагається розшукати образ жінки, яку Ватто зобразив повернутою спиною до глядача. Студентка крок за кроком прямує до істини, вивчаючи сторінки життя відомого французького художника ХVIII століття. 

Painters Painting - Художники малюють

Режисер: Еміль де Антоніо Країна: США Жанр: Документальний Тривалість: 116 хвилин Рік: 1973 Опис: Відверті історії Нью-Йоркського мистецького середовища 1940-1970 рр. Художники малюють — це серія докладних і гранично відвертих інтерв'ю з тими, чиї імена стали синонімами слова "контемпорарі арт" в Америці. В об'єктив Еміля де Антоніо потрапили Віллем де Кунінг, Джаспер Джонс, Роберт Раушенберг, Френк Стелла, Енді Ворхол і ще десяток художників. (IMDb 7,3/10)

Monsieur Rene Magritte - Місьє Рене Магрітт

Режисер: Пітер Воткінс Країна: ФРН, Франція Жанр: Документальний Тривалість: 50 хвилин Рік: 1978 Опис: Стрічка про митця-сюрреаліста Рене Магрітта, який помер у 1967 році. Автори фільму розповідають про життя художника в Брюсселі, відкривають рідкісні архівні документи, де натрапляють на кіноплівку на якій інтерв'ю з Рене Магріттом. У ньому він розповідає, як йому спало на думку творити своїх дивовижних персонажів та що його надихає.(IMDb 7,4/10)

Chuck Close: A Portrait in Progress - Чак Клоуз

РежисерМеріон Кеджері КраїнаСША ЖанрБіографія Тривалість57 хвилин Рік2000 ОписІсторія Чака Клоуза — приклад тріумфу над тяжкою долею. Все почалось як метод лікування тяжкої хвороби — розладу навчальних здібностей, а закінчилось створенням масивних чорно-білих портретів — надміру деталізованих і часом до брутальності реалістичних. Чак розповідає про те, як знаходить риси своїх моделей, а відомі митці розмірковують над його творами.

Local Color - Локальний колір

Режисер: Джордж Галло Країна: США Жанр: Драма Тривалість: 107 хвилин Рік: 2006 Опис: Талановитий, але проблемний 18-річний художник-початківець заводить дружбу з старшим митцем, який не проти хильнути зайвого. На перший погляд стосунки досить нетривкі, але юнак хоче вивідати всі секрети старого майстра, які замкнені в його голові і серці. Час не пошкодував старого майстра, життя йому остогидло, аж раптом хлопець розпалює в ньому інтерес до роботи і врешті-решт повертає волю до життя. Разом вони дають один одному безцінний дар — юнак вчиться бачити світ очима досвідченого майстра, а той вчиться дивитись на життя молодечим зором. (IMDb 6,8/10)

Joan Miro: Theatre of Dreams - Жоан Міро: Театр Мрій

Режисер: Робін Лоу Країна: Великобританія Жанр: Біографія Тривалість: 56 хвилин Рік: 1978 Опис:  Іспанський художник Жоан Міро відомий своїми грайливими абстрактними образами. За іронією долі, його барвисті картини часто були натхненними травматичним воєнним досвідом, зокрема суворим режимом Франко. Фільм задуманий і озвучений давнім приятелем Міро — Роландом Пенроузом і створений у формі розмови між друзями. Міро, який належав до сюрреалістів, часто починав малювати картини із клякси або плями, яку пізніше перетворював у птаха, людину чи зірку. 

Nightwatching - Нічна варта

Режисер: Пітер Грінуей Країна: Нідерланди, Канада, Великобританія, Франція, Польща  Жанр: Біографія, драма Тривалість: 134 хвилин Рік: 2007 Опис: Екстравагантний, екзотичний та зворушливий погляд на романтичне та професійне життя Рембрандта. За наполяганнями вагітної дружини Саскії молодий та успішний художник Рембрандт ван Рейн погоджується на пропозицію написати масштабний груповий портрет роти міського ополчення, командирами якої є багаті амстердамські бюргери — капітан Франс Баннінг-Кок і лейтенант Віллем ван Рейтенбюрх. Під час роботи над полотном митець поступово вникає в закулісся складних відносин між ополченцями та виявляє, що смерть попереднього капітана роти Пірса Хасселбурга була спланованим убивством. Рембрандт послідовно зашифровує в полотні натяки на злочин. Розлючені бюргери приймають рішення помститися художнику, а саме: заплямувати його репутацію, розорити та осліпити. (IMDb 7,8/10)

I colori della gioventu - Кольори юності

Режисер: Джанлуїджі Кальдероне Країна: Італія Жанр: Історичний Тривалість: 105 хвилин Рік: 2006 Опис: Фільм розповідає про художника Умберто Боччоні, який стояв біля витоків футуризму. А ще, це сильна духом людина, громадянин, який готовий на все заради батьківщини. (IMDb 7,0/10)

The Moderns - Модерністи

Режисер: Алан Рудольф Країна: США Жанр: Драма, мелодрама, комедія Тривалість: 126 хвилин Рік: 1988 Опис: Американський художник Нік Харт живе в Парижі 1920-х років. Він витрачає більшу частину часу на пиятику та спілкування в кафе, а ще він чіпляється до галериста Ліббі Валентайна, аби той продавав його картини. Багата покровителька мистецтв Наталі де Віль замішує його у справу підробки кількох полотен. Це призводить до кількох сутичок з американським багатієм Бертрамом Стоуном, який взяв шлюб із колишньою дружиною Харта.(IMDb 6,5/10)

Gauguin the Savage - Гоген-дикун

Режисер: Філдер Кук Країна: США Жанр: Телефільм, біографія, драма Тривалість: 120 хвилин Рік: 1980 Опис: Фільм розповідає про бурхливе життя темпераментного французького художника Поля Гогена. Нав'язливий пошук творчої свободи змусив митця покинути дружину та п'ятьох дітей в Парижі та вирушити на Таїті. (IMDb 7,8/10)

Artemisia - Артемізія

Режисер:[nbsp]Аньєс Мерле Країна: Франція Жанр: Драма, біографія Тривалість: 98 хвилин Рік: 1997 Опис: Артемісія Джентілескі (1593-1653) була однією з перших відомих жінок-художників. Фільм розповідає про її молоді роки, коли її навчав та захищав батько, художник Ораціо Джентілескі. Через те, що до Академії мистецтв у Флоренції не приймали жінок, вона змушена була вчитись приватно в художника Агостіно Тассі, який навчив її не тільки прийомам живопису, а й мистецтву любові... Підсумком цих навчань стало звинувачення Тассі у згвалтуванні і вимушена розлука коханців.

Шагал — Малевич - Шагал — Малевич

Режисер: Олександр Мітта Країна: Росія  Жанр: Фільм-біографія, кіноповість Тривалість:  - Рік: 2013 Опис: Художній фільм розповідає про вітебський період життя художника Марка Шагала. Це історія дружби двох митців, яка згодом перетворилась на суперництво. Вихід фільму запланували на жовтень 2013 року. 

My Left Foot - Моя ліва нога

Режисер: Джим Шерідан Країна: Великобританія, Ірландія Жанр: Біографія, драма Тривалість: 103 хвилини Рік: 1989 Опис: Фільм базується на подиву гідних життєвих перипетіях ірландця Крісті Брауна. Його народження батько сприйняв як непорозуміння. Люди вважали Крісті недоумком без мізків і неповноцінним. Чоловік страждав на церебральний параліч доти, доки материнська любов, його особиста мужність і завзятість не допомогли йому навчитися малювати... пальцями лівої ноги. Крісті Браун зумів стати щасливим і справжнім художником, який вистраждав свою творчість.

Василий Суриков - Василь Суріков

Режисер: Анатолій Рибаков Країна: СРСР Жанр: Історико-біографічний фільм Тривалість: 94 хвилини Рік: 1959 Опис:  Фільм розповідає про життя знаменитого російського живописця Василя Івановича Сурикова. Факти біографії подані в літературно-художній інтерпретації. Хоча перша велика робота Сурікова "Ранок стрілецької страти" була куплена Третьяковим, кожне полотно митця забирає дуже багато сил і часу, адже він дуже вимогливий до себе. У стрічці показані його дружні відносини із Рєпіним і Крамським, а також із талановитим художником Луньовим, який, однак, розміняв задатки на салонні замовлення, а пізніше збожеволів. Стрічка показує творчі пошуки митця під час роботи над картиною "Меншиков у Березові" та полотном про історію російського церковного розколу.

Frida - Фріда

Режисер: Джулі Теймор Країна: США, Канада, Мексика Жанр: Драма Тривалість: 123 хвилин Рік: 2002 Опис: Фільм розповідає про сповнене драматичних перипетій життя мексиканської художниці Фріди Кало. Вона береться за пензель після страшної катастрофи, через що довгий час була прикутою до ліжка. По одужанні вона показала полотна Дієго Рівері, а той стає її вчителем, соратником і чоловіком. У фільмі простежують розвиток її кар'єри та знайомства з впливовими людьми першої половини ХХ століття — Троцьким, Рокфеллером та іншими. 

Lautrec - Лотрек

Режисер: Роже Планшон Країна: Франція Жанр: Біографія, драма, комедія Тривалість: 128 хвилин Рік: 1998 Опис: Фільм оповідає про життя і трагічну смерть Анрі де Тулуз-Лотрека — геніального французького художника, одного з найяскравіших представників постімпресіонізму. Він постійно мешкав на Монмартрі та був невід'ємною частиною паризької богеми. Анрі де Тулуз-Лотрек був визнаним майстром психологічного портрету та автором численних театральних афіш.

Chihwaseon - Штрихи вогню

Режисер: Ім Квон-Тек Країна: Південна Корея Жанр: Драма Тривалість: 117 хвилин Рік: 2002 Опис: Дія фільму відбувається в часи політичних і соціальних заворушень в Кореї позаминулого століття. Вайлуватий художник-самоучка відкриває свій природний талант у брутальному світі довкола. (IMDB 7,2/10)

The Mill and the Cross - Млин і хрест

Режисер: Лех Маєвський Країна: Польща, Швеція Жанр: Драма Тривалість: 92 хвилини Рік: 2011 Опис: Фільм розповідає історії десятка персонажів із півтисячі зображених на картині Брейгеля "Шлях на Голгофу". Тема про страждання Христа показана на тлі релігійних переслідувань у Фландрії в 1564 році. У стрічці "Млин і хрест" знялись Рутгер Хауер, Шарлотта Ремплінг та Майкл Йорк. Сценарій фільму базується на книзі Майкла Френсіса Гібсона "Млин і хрест".

Utamaro and His Five Women - Утамаро та п'ять його жінок

РежисерКенджі Мізоґучі КраїнаЯпонія ЖанрДрама Тривалість106 хвилин Рік1946 Опис:  Фільм показує протистояння між японськими формами гедонізму та стоїцизму. Відкритість до розмаїття життя підважує суворий придворний стиль "кано". Новий динамічний нурт називався "укійо-е" (що дослівно означало "картини плинного світу") — це ідилічні сцени на відкритому повітрі, запої, купальщиці та еротика. Сюжет фільму розгортається навколо самурая Сейносуке, який навчався у майстра кано. Чоловік зайшовши до крамниці гравюр в Едо побачив картини речника нового стилю укійо-е Утамаро. Розлючений, він йде в бордель, де відпочиває Утамаро з друзями та викликає його на дуель. Утамаро пропонує йому позмагатися не силою зброї, а живопису. 

The Impressionists - Імпресіоністи

Режисер:[nbsp]BBC Країна: Великобританія Жанр: Докудрама Тривалість: 3X60 хвилин Рік: 2006 Опис: Три міні-серіали озповідають інтимні історії найславетніших художників-імпресіоністів, а саме: Моне, Дега, Ренуара, Сезанна і Мане. Телефільм базується на документальних свідченнях та за допомогою спеціальних ефектів переносить глядача у світ найвідоміших шедеврів. Імпресіоністи намалюють вдруге свої сяючі пейзажі та портрети. Дія відбувається у Франції кінця ХІХ століття. 

До списку новин