загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Кримчани, нарешті, дізналися ціну російських пенсій і зарплат

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

«Міністр» економічного розвитку і торгівлі Криму Світлана Верба на апаратній нараді в Рада міністрів перерахувала основні причини подорожчання продуктів, яке відзначають жителі півострова.

За словами міністра, це пов'язано з багатьма факторами як економічного, так і політичного порядку. Зокрема із зростанням відпускних цін на продукти з України - їх обсяг до цих пір складає близько 80% ринку продовольства. При цьому побори на пропускних пунктах з українського боку в окремих випадках доходять до 10% від вартості товару, передає провладна агентство Кримінформ.

Водночас, зазначила Верба, російські виробники призначають істотно більш високі оптові ціни на свій товар, ніж українські: ціни в Краснодарському краї на 50-60% вище за соціальними товарам і на 50-100% - по інших товарних групах.

Обсяг грошової маси в Криму зріс через підвищення пенсій на 75% і зарплат і допомоги бюджетникам на 50%, а банківське обслуговування подорожчало в 2 рази.

Нестабільність поставок також має велике значення при формуванні порядку цін. У свою чергу, нестабільні поставки обумовлені подорожчанням транспортування та простоями на пропускних пунктах через ускладнення процедури огляду - зараз огляд машини одним-єдиним співробітником Россільгоспнагляду займає півгодини, тоді як у минулі роки через пропускні пункти проходило до двох тисяч одиниць транспорту на добу.

Як підкреслила Верба, вартість транспортування товарів через поромні переправи становить близько 40 тисяч рублів за 20-тонний автомобіль. «Але якби це була фіксована ціна. Справа в тому, що ми сьогодні не можемо регулювати ціни на переправі, а ціни змінюються з дня на день. Псування товару через простій у порту Новоросійська від 4 до 10 днів», - зазначила міністр. На даний момент ведеться запис на переправу на 16 червня.

У зв'язку з тим, що були введені обмеження на провезення в Крим окремих видів продовольства, наприклад, свинини, на цьому ринку кримські виробники стали природними монополістами. «Підприємство «Скворцово» за місяць підвищило відпускні ціни на м'ясо свинини на 46%. На цьому тлі потягнулися за ними «Дружба народів» та ряд інших підприємств», - зауважила Верба. А після введення заборони Россільгоспнагляду на ввезення з України молочних продуктів ціни на всіх кримських молокопереробних підприємствах за 1 день виросли на 15%.

Крім того, на території Криму відсутня єдина структура, яка б контролювала процес ціноутворення. «Ми намагалися робити це самостійно, визначили робочі групи в регіонах, однак прокуратура нас підправила, пославшись на те, що ми не маємо на це повноважень, - розповіла Верба. - У зв'язку з цим у мене є пропозиція створити спільні робочі групи з контролю за ціновою ситуацією, тим більше, що ми маємо право регулювати торговельні надбавки, які повинні бути не вище 10% на 23 види продовольства, яке користується найбільшим попитом».

До списку новин