загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Київ втратив контроль над кордоном з Росією

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Автор Андре Айхгофер

 

Ситуація у Східній Україні нагадує громадянську війну у колишній Югославії. Але уряд і надалі звітує про "антитерористичну операцію" 

 

Під час боїв у східній Україні цивільне населення попало під перехресний вогонь армії та проросійських ополченців. Тисячі людей терпеливо вижидають у Словянську у погребах, вимучені страхом. Немає більше продуктів харчування та питної води. У Луганську Україна втратила контроль над кордоном з Росією, а в Макіївці сепаратисти їздять на вкрадених джипах Організації з Безпеки та Співробітництва у Європі по дорогах міста.

Картини, які українське телебачення показує з Луганська, нагадують громадянську війну у колишній Югославії.

У житловому районі, поблизу ігрового майданчика, сепаратисти обстрілюють позиції української армії: вони стріляють з вікон та під'їздів, скрізь чути тріскотіння автоматів Калашникова. У місті Красний Лиман поблизу Слов'янська на початку тижня вирували запеклі бої між армією та сепаратистами.

Після того, як армія зайняла місто, газета "Сегодня" надрукувала фотографії знищених фасадів будинків, вигорілих фабричних цехів та мешканців, які стояли на уламках гранат та битому склі перед своїми будинками. Все частіше цивільне населення в Україні опиняється під перехресним вогнем, гине від рикошетів або випадкових гранат, або просто розстріляне. У понеділок у центрі Луганська біля обласної ради розірвалася ракета земля-повітря. Багато перехожих загинуло від вибуху, згідно з повідомленнями ОБСЄ, ракету, імовірно, було випущено з літака українських повітряних сил.

У Шахтері, поблизу відділку міліції, розстріляли перехожого під час штурму будівлі проросійськими ополченцями. У Донецьку ополченці викрали на очах у людей чоловіка та жінку, як повідомляють очевидці. Не відомо, яка кількість цивільного населення на даний момент була позбавлена життя або викрадена. Генеральний державний прокурор Олег Махніцький говорить про 181 вбитих, серед яких 59 солдатів української армії.

У місті Слов'янську, яке з квітня знаходиться під контролем сепаратистів та оточене українською армією, ситуація драматична. "Нас кожного дня бомбардують та обстрілюють", - говорить В'ячеслав Шевченко, який мешкає у панельному будинку поблизу центра міста. Мешканці будинку залишаються на ніч у підвалі, де у них є матраци, одяг та книги.  Більшість підприємств у промисловому місті зупинено.

Уряд у Києві звітує про "Антитерористичну операцію". Картини з телебачення та відео нагадують громадянську війну, кінця краю якої не видно.  "Армія воює не проти аматорів, а проти професійних військових", - говорить військовий експерт Антон Мічненко з Києва.

Багато професійних вояків об'єдналися у батальйон «Восток» на стороні сепаратистів. Вони прибувають з Чечні, Росії та Південної Осетії через кордон України. На вихідних чеченські бойовики запросили до свого наметового табору репортерів газети «Українська правд» та підтвердили своє походження. "Київ втратив контроль над кордоном з Росією", - говорить політолог Константин Бондаренко. У середу українські прикордонники полетіли зі свого місця дислокації у Луганську після того, як сепаратисти тримали їх в облозі протягом кількох днів.

У Свердловську, що поблизу Луганська,  партизани обстріляли пункт пропуску через кордон та прогнали прикордонників. Було пробито коридор до російської границі, як повідомляє самопроголошений  "Народний уряд" Луганська. Тепер відкрито шлях для підкріплення та зброї. У Донецькій та Луганській областях армія протистоїть 50000 угрупуванню ополченців, як стверджують військові експерти з Києва.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин