загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Особняк Януковича став домом для українських біженців

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Будинок для обслуги Януковича, що зараз пропонує притулок для біженців.Автор: Лінда Кінслер

"Межигір'я", заможний особняк колишнього Президента України Віктора Януковича, завжди нагадував парк відпочинку, а тепер він на нього перетворюється. Відвідувачів, які хотіли б оглянути приватний зоопарк усуненого від влади лідера або ступити на борт макету іспанського Галеону, тепер вітають на екскурсії по території в 350-акрів за невелику плату. У дощовий день на цьому тижні діти з шкільними екскурсіями бігали між численими фонтанами маєтку, проносячись повз відвідувачів, які вдивлялися у дерев'яні вікна будинку. Маєток уособлює собою все, що було хибним з президентством Януковича: процвітаюча корупція, жадібність і амбівалентність до людей. Це місце, де Янукович і його керівники безпеки планували напади на українських журналістів та готувалися до брутального розгону мітингувальників на Майдані.

Відразу за воротами особняка зовсім по-іншому виглядають катастрофічні наслідки адміністрації Януковича. Десятки охоронців, завгоспів і персоналу з технічного обслуговування жили в будинку для прислуги, який примикає до особняка. Тепер, коли Янукович пішов, те ж саме зробили більшість його штатних співробітників - але будинок для прислуги не порожній. Протягом декількох місяців біженці з Криму, східної України і навіть кілька з Росії займають це приміщення. Сім'ї розмістилися у вільних, майже не облаштованих односпальних кімнатах, і сумки з одягом та іграшками складені на купу в приміщеннях загального користування. Вони всі очікують на одне і те ж: допомогу уряду та офіційний статус біженців.

Інна Померлау, архітектор з Сімферополя, протягом десяти днів живе у Межигір'ї з її шестирічною донькою, Оксаною. Померлау відмовилася приймати російське громадянство у квітні, коли всі жителі Криму були змушені обирати між Росією та Україною. Після цього, за її словами, стало надзвичайно важко мешкати в Сімферополі, де вона прожила все її життя. "Життя в Криму дуже складне. У даний момент неможливо отримати роботу", - сказала вона. Таксі не приїжджає до її будинку, її український страховий поліс більше не дійсний, і україномовна школа її дочки була закрита згідно з новим російським законодавством. Її мати і батько прийняли російське громадянство і залишилися в Криму, де вони отримуватимуть підвищені пенсії, які Росія пообіцяла окремим кримчанам. "Люди похилого віку залишаються в Криму, молоді від'їжджають, говорить Померлау. - Ніхто не хоче російських дипломів". Вона сподівається врешті-решт остаточно переїхати в США і віддати свої дочку до школи. "Я не можу прийняти російський паспорт на даний момент і я його не хочу", - каже вона. 

В ООН заявляють, що близько 10 тисяч українців, переважно кримчан, було переселено в державу. Кореспонденти, що висвітлюють бойові дії на сході, підрахували, що близько 40 відсотків цивільних Донецька, Луганська, і Слов'янська залишили свої домівки. І хоча український уряд започаткував програму надання допомоги кримським біженцям, немає допомоги для тих, хто переселився зі сходу. Як пише Максим Еріставі, особи, переселені зі сходу, знаходяться у складній ситуації, будучи біженцями у власній країні. На даний момент багато біженців змушені розраховувати на допомогу сил самооборони київського Майдану; ті, з ким ми спілкувалися в Межигірї, провели кілька днів на Майдані, де волонтери допомогли забезпечити їх житлом. У четвер, коли я оглядав один з будинків, де мешкали біженці, надворі встановили дитячий майданчик. Коли я запитав у резидента, чи вона знає, хто заплатив за конструкцію, вона зазначила, що націоналістична група Правий сектор допоміг її родині.

Тим часом у четвер Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що 4000 українців попросили притулку в Росії. "Українська влада відмовляється побачити гуманітарні проблеми. Вони навіть говорять про відсутність біженців. - Це неправда", - сказав Медведєв. Але ця кількість, майже безсумнівно, перебільшена - схоже, що факти свідчать про те, що все більше і більше людей намагаються залишити Росію, ніж в'їхати до неї. Як написала Маша Гессен у Нью-Йорк Таймс минулого місяця, всі розмови в Москві ідуть про еміграцію до США, Європи, або Ізраїлю.

А деякі російські біженці також переселяються до України. Євген Ананьєв, 30-річний молодий чоловік з Краснодарського краю, що в Росії, прибув у Межигір'я з дружиною і 10-річним сином два тижні тому. У його рідному місті "життя було поганим", - каже він. "МВС [Міністерство внутрішніх справ Росії], ФСБ [Федеральної служби безпеки] та інші - єдине, що вони роблять - це змушують людей до мовчанки та спокою". Він був головним свідком у справі вбивства в Краснодарі, в якому міліціонер вбив одного з його сусідів, говорить Ананьев. "Міліціонер прийшов до мене в будинок і намагався відговорити мене, щоб я не був головним і єдиним свідком у суді. А через місяць, дев'ять чоловіків з собакою прийшли і перевернули все з ніг на голову у моєму домі. Вони відключили водопостачання до мого будинку… Мені доводилося носити воду з віддалі 100 метрів".

Як громадянин Росії, що шукає притулку в Україні, Ананьєв знаходиться в особливо складній ситуації. Але, тим не менш, він радий, що знайшов примарний притулок на території України; його двома основними сподіваннями є те, щоб Президент США Барак Обама запровадив третій раунд санкцій проти Росії і щоб Україна надала йому статус біженця. Опершись на вхід до будинку для обслуги, в якому він зупинився, він посміхався, показуючи фотографії на своєму мобільному телефоні. Це була обкладинка журналу Таймз, на якій був зображений суворий погляд Путіна, під яким було написано: "Прем'єр, президент, цар". Це видання побачило світ якраз у той момент, коли Ананьєв та його сім'я влаштовувалися в "Межигір'ї". Один цар змусив їх залишити Росію і вони знайшли притулок у покинутому будинку іншого.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин