загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Росія відклала строки оплати у газовій суперечці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Крайній строк збігає у понеділок, о 10.00. До цього моменту Україна має ще час, аби сплатити по відкритих газових рахунках розміром у мільярд. Після напружених перемовин Росія ще раз відклала строки, однак Київ вимагає суттєвих знижок.

 

Україна офіційно відхилила запропоновані знижки на газопостачання перед початком нового раунду переговорів у Брюсселі. Знижка на ціну, запропонована росіянами, у розмірі 100 доларів за кожній тисячі кубометрів газу є недостатньою, як сказав за даними ЗМІ глава українського уряду Арсеній Яценюк у Києві. Слід створити новий договір з ринковими цінами.

У ході суперечки стосовно несплачених рахунків за газ Росія попередньо черговий раз відклала Україні строки для сплати боргів. Згідно з відстрочкою, тепер Україна має час до 10 години наступного понеділка, аби погасити частину її мільярдної заборгованості. Новий ультиматум був оприлюднений керівником російського Газпрому Олексієм Міллером перед початком нових переговорів у середу в Брюсселі.

«Росія хоче надати Україні більше часу для фінальних інтенсивних перемовин щодо нової ціни», - зазначив він після зустрічі з єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером, який виступає у ролі посередника у цій суперечці.  У двох з половиною годинних перемовинах взяв участь також і російський міністр енергетики Олександр Новак.

З огляду на конфлікт довкола постачання газу, сконтактувалися по телефону російський президент Володимир Путін та канцлер ФРН Ангела Меркель. Під час телефонної розмови, згідно даних Кремля, Путін розмовляв про "труднощі" та висловив сподівання на компроміс. Якщо платежі не надійдуть, то у понеділок Росія закриє газовий кран і постачатиме газ лише за передплату.

Припинення газопостачання через Україну, яка є найголовнішою транзитною країною для ЄС, може призвести до дефіциту газу на Заході, подібно тому, як це було під час так званої газової війни у 2009 році. Завдяки поставкам з Росії європейські країни покривають майже одну третю своїх потреб у газі та нафті, майже половина яких проходить через трубопроводи по Україні.

Закінчення попередньо встановленого терміну у вівторок обійшлося без припинення газопостачання зі сторони Росії. Обидві сторони вже довгий час мають розбіжності у поглядах стосовно того, скільки український Нафтогаз винен російському монополісту Газрпрому за поставки палива і якою повинна бути майбутня ціна на газ. Київ вимагає для себе ціну у розмірі 268,5 доларів (195,64 Euro) за 1000 кубометрів газу - тобто "дружню ціну", яка була дійсна у лютому за президентства Віктора Януковича. Росія готова запропонувати знижку у сто доларів США для означеної у договорі ціни розміром у 485 доларів.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин