загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чому люди бояться п’ятницю 13-го?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні цікавий день, на календарі – п’ятниця, та ще й 13-те число. Чомусь в народі таке поєднання вважають вкрай не щасливим і вірять, що всілякі негаразди та прикрощі мають властивість траплятись саме в цей день.

Подекуди віра у цю прикмету була настільки сильною, що у п’ятницю 13-го не виходили з гавані кораблі, не укладались угоди, не починались нові справи. А деякі люди, особливо забобонні, навіть не виходять в той день з дому. Навіть є інформація про те, що злодії у п’ятницю 13-го теж бояться робити свої темні справи, переживаючи, що їхні злочини зірвуться, а вони будуть арештовані міліцією. Значить не все так вже й погано у цей день, принаймі, злодії тихо сидять, до того ж п’ятниця, як ніяк, для багатьох людей кінець робочого тижня, попереду вихідні, подумаєш 13-те число.

От цікаво, звідки пішла така прикмета? З цього приводу є кілька версій. Перша версія говорить, що корені цієї прикмети пов’язані з моментом розп’яття Ісуса Христа на хресті. Як знаємо саме розп’яття відбувалось у п’ятницю, а за єврейським календарем саме ця п’ятниця припадала на 13-те число. От і вийшло, що Ісус Христос помер на хресті у п’ятницю 13-го. Містики тут ще додає той факт, що в Ісуса було 12 апостолів, якщо порахувати апостолів разом з Христом, то останнім, 13-им по рахунку виходить Іуда Іскаріот, зрадник. Ну звідси і пішло повір’я про те, що 13-те число само по собі (навіть без п’ятниці) є вкрай поганим та нещасливим. А людська віра штука дуже потужна, хто як повірив, той так і має.

Ще одна популярна версія походження страху перед п’ятницею 13-го пов'язана з подіями 13 жовтня 1307. Саме в цей день, а саме в п'ятницю, 13-го, за підтримки короля Франції Філіпа IV Красивого папа Римський Климент V, який давно мріяв роздобути багатства ордену тамплієрів і знищити їх, влаштував справжню бійню. Безліч лицарів цього ордена в той день були схоплені, звинувачені в єресі і спалені на вогнищах чи замордовані.

І врешті, вірити чи не вірити у погану вдачу цього дня – це справа кожного. Але думаю, що в залежності від того, у що ми віримо, те ми і маємо. Якщо хтось буде вірити, що той день приносить нещастя, то навіть такими своїми думками він притягне до себе це саме нещастя. Тому краще вірити, що сьогодні файний, прекрасний день, і він дійсно таким буде.

Наталя Кулініч

До списку новин