загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українці найбільше платять за утримання держави – дослідження

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Фіскальний відсоток ВВП в Україні становить 46,2%.

Про це йдеться в дослідженні громадської організації "Case-Україна.

"Витрати на утримання держави в нашій країні залишаються надзвичайно високими. Зокрема, в 2013 році вони в сукупності становили 46,2% від ВВП - це один з найвищих показників державних витрат у світі по відношенню до економічної спроможності. Як правило, такі державні витрати можуть собі дозволити лише економічно розвинені країни", - йдеться в доповіді аналітиків.

Як відзначають експерти, якщо людина працює офіційно, а його офіційна місячна зарплата становить близько 2700 гривень, то в 2013 році утримання держави йому обійшлося в 30 908 гривень.

Основні податкові витрати українця в 2013 році залишилися незмінними - це Єдиний соціальний внесок, податок на додану вартість і податок на доходи фізичних осіб, які в сумі становлять більше 90% податкових витрат громадян України.

Податки з громадян традиційно становлять левову частку зведеного бюджету та Пенсійного фонду - 62% загальних витрат в 2013 році.

Аналітики відзначають, що в порівнянні з попереднім роком, вартість держави для працюючої людини збільшилася на 2110 гривень, або на 7,3% порівняно з 2012 роком.

"Таке зростання податкових витрат можна вважати незначним, проте це виглядає дуже суперечливо на тлі скорочення загальних доходів бюджету - на 0,6% до 442,7 мільярда гривень і дуже помірного зростання витрат - на 2,7% до 505,8 мільярда гривень протягом минулого року", - вважають в Case-Україна.

Традиційно найбільш витратним пунктом для українського платника податків стало утримання пенсіонерів.

Зокрема, в 2013 році літні люди обійшлися кожному платнику приблизно в 18 400 гривень. Однак майже без змін залишилась частина витрат на освіту - 10,2% рахунку або 3149 гривень на одного платника, охорону здоров'я - 5,9% рахунку або 1837 гривень, і соціальний захист - 5,6% рахунку або 1725 гривень.

Зате значні зміни відбулися у витратах на комунальне господарство, обслуговування боргу та субсидії шахтарям. Зокрема, відсотки за боргами і витрати на шахтарів стрімко зросли (на 36,9% і 21,4% відповідно) і коштували кожному платнику 990 гривень і 448 гривень відповідно.

У той же час на комунальну сферу витрати скоротилися на 60% - до 230 гривень, тоді як рік тому вони становили 576 гривень.

При цьому аналітики констатували, що до кінця 2014 року державний борг кожного працездатного українця досягне 39404 гривень і таким чином перевищить його річний дохід.

До списку новин