загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

21 червня в селі Легедзино пройде свято Купайла (афіша)

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Цьогорічне Купальське дійство у селі Легедзино, яке відбудеться 21 червня рівно на день літнього сонцестояння, буде справжнім святом без сцени та режисури. Учасники дійства не тільки зможуть брати участь в танцях, забавах та співах, а й шукатимуть квітку папороті, як це робили наші пращури, інформує “Вечірня Умань”.

21 червня в селі Легедзиному відбудеться святкування Купайла, відроджене з ініціативи громади села чотири роки тому.

Село Легедзине, що за 230 км від Києва, одне з багатьох, на перший погляд, звичайних сіл України. Особливу увагу до нього привернули кілька потужних подій, що відбулися тут протягом останнього десятиліття і викликали інтерес без перебільшення всієї України.

Щорічні Толоки з будівництва-реконструкції трипільських хат, зйомки громадського кіна «Чорний козак», встановлення пам’ятника повстанцям та купальське дійство, що відбувається щороку на унікальній території в органічній атмосфері села.

Земля давніх та найбільших поселень трипільської цивілізації (а саме тут розташоване найбільше відоме на сьогодні трипільське поселення та функціонує державний заповідник “Трипільська культура”) змушує людей повертатися знову до Легедзиного.

Гарні люди та потужна енергетика наповнює і не залишає нікого байдужим.

Програма Свята:

1. Територія перед Музеєм трипільської культури:

12:00 — Початок свята: школа танців, показ виробів народних майстрів, екскурсії до Музею трипільської культури, майстер-класи.

14:00 — Відкриття художньої виставки:  «Козак і дівчина в народній картині»: колекція картин Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

15:00 — Громадська творчість: Школа традиційного народного танцю – керівник Ілля Фетисов  (протягом всього часу з 12.00 до 17.30), плетіння вінків, виготовлення витинанок, пташок, янголів, мотанок, прикрашання купайлиць, виготовленя великих скульптур з соломи та сіна (потім вони залишаться біля музею разом з кількома купайлицями як пам’ять про свято), лекція Ірини Ігнатенко «Таємниці жіночого тіла» (у музеї).

17:30 — Вшанування Героїв: коротке слово, хвилина мовчання, покладання землі з вул. Небесної Сотні до пам’ятника повстанцям.

18:00 — Театралізоване дійство-вистава (продовження «картинної» теми  «Козак і дівчина»): показ повстанських строїв різних часів та традиційних жіночих головних уборів, вінків.

19:00 — «Купальська хода»  від музею до купальського місця  (з купайлицями, музикою та піснями).

2.Купальське місце

19.30  — Підготовка до купальського дійства: прикрашання  Купайла вінками й стрічками, танці, ігри, козацькі забави (плетіння  вінків, співи, розваги).

21.00  —  Запалювання  вогнища і смолоскипів: «Вогонь і вода»  (купальське дійство-реконструкція свята Купайла): пускання на воду вінків; обряд напування Купайла та запліднення води.

22.00 — Купальські ігрища.

3. Амфітеатр (або територія біля музею)

23.00 – 04.00  — Легедзинський кінопоказ

Також під час усього свята запрошуємо фотографів попрацювати «у своє задоволення», а після проведення Купайла в Легедзиному плануємо відібрати кілька десятків фото для створення альбому.

Свято розпочнеться на території заповідника «Трипільська культура» та продовжиться на Купалькому пагорбі

ДОВІДКА:

Традиція святкування Купайла (свято Сонця) 7-го липня є досить пізньою і пов’язана з бажанням церкви позбутися атрибутів дохристиянських вірувань (хороводи, перестрибування вогню, звертання до Сонця). Повернення до Купайла в період сонцестояння є лише поверненням до давньої традиції і не є відновленням язичницького культу.

До списку новин