загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні ціни виросли на 25-50%, а зарплати і пенсії лишилися на місці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Овочі-фрукти зросли в ціні найбільше - майже в половину.

В Україні ціни невпинно повзуть угору, водночас як зарплати і пенсії лишилися на місці.

Овочі-фрукти зросли в ціні найбільше - майже в половину. Це загальна статистика і українських, і закордонних товарів, бо географія на ринку - від черешні з Ізмаїла до іспанських лимонів. Із Криму, кажуть, везуть рідко - це тепер дорого. Не на камеру розсекретили: навіть якщо товар із півострова і буде, покупцям про це не скажуть. 

Угору пішли ціни на молоко і м'ясо. Якщо на споживчому ринку літр молока накинув до гривні, то птиця й худоба махнули вище. 

"Якщо брати курятину, то це 2 гривні 20 копійок, свинина - більше 6-7 грн., явловичина теж. Дуже швидко ростуть ціни на корми, також на пальне. І це все призводить до росту цін", - каже Аліна Жарко, експерт ринків продукції тваринництва. 

Господині тим часом шукають логічної відповіді на запитання.

"Закваска місяць тому коштувала 8 грн. – зараз 10. Звідки взялися ці дві гривні, дуже не зрозуміло. Я розумію, якби дорожчав бензин – дорожчали б ціни. Але ціна на бензин зупинилася. Зростання доллара теж", - каже домогосподарка Оксана.

Експерти пояснюють, що це так звані "часові ваги". Долар довгий час стрибав туди-сюди, товар закуповували за відповідним курсом. Вкладені в продукт гроші треба відбити, навіть якщо валюта трохи опуститься вниз. 

І так не тільки з їжею. Ліки злетіли в ціні, бо більше половини - імпорт. Те саме побутова техніка - плюс 25%.

"Якщо відбулася девальвація на 50%, то ціна на 50% не зросла. Цей ринок дуже конкурентний. Але на 25% мусить відбутись, бо торговець не може працювати собі в збиток", - каже Андрій Новак, голова Комітету економістів України. 

Експерт каже, що курс долара уже навряд чи піде вниз. А надто - вартість товарів. Бо практика свідчить: те, що швидко летить угору, потім принципово не хоче падати. 

Людмила Бадалян

До списку новин