загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Меркель та Олланд разом тиснуть на Путіна

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Федеральний канцлер та президент Франції телефонували російському президентові з метою пригрозити йому новими санкціями у звязку з конфліктом в Україні. І що робить Путін? Він відразу телефонує своєму українському колезі.

Під час телефонної розмови з російським главою держави федеральний канцлер Ангела Меркель та французький президент Франсуа Голанд звернулися до Володимира Путіна із закликом повпливати на сепаратистів у східній Україні. "Якщо цього не станеться, то міжнародна спільнота вдасться до нових мір, які відобразяться на відносинах з Росією", - ідеться в повідомленні, яке оприлюднив Єлисейський палац після телефонної розмови. Європейські дипломати вже натякали, що наприкінці наступного тижня, якщо виникне така необхідність, саміт ЄС може зайнятися запровадженням економічних санкцій стосовно Росії.

Згідно з повідомленнями з Парижу, Меркель та Олланд передусім наголосили на значенні заключення швидкого перемир'я у східній Україні. Таким чином ситуація з безпекою повинна стабілізуватися і передумови для справжньої деескалації ситуації повинні бути створені. Від сторони німецького уряду у четвер ввечері було лише повідомлено, що розмова відбулася. Деталі не розголошувалися.      

НАТО повідомляє про розгортання військ

Російська служба президента повідомила після розмови, що тріо, перш за все, обговорило можливі наслідки російсько-української суперечки довкола газу для ЄС. Крім цього Путін висловив "серйозну стурбованість" через наступ українських військових у східній Україні.

НАТО ж навпаки дорікнуло Росії з приводу нарощування нею військової присутності на кордоні з Україною. "Я можу підтвердити, що ми бачимо поновлену російську військову присутність, принаймні декілька тисяч додаткових російських солдатів поблизу кордону з Україною", - сказав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у Лондоні. Крім того відбуваються російські навчання у безпосередній близькості до України.

Расмуссен висловив жаль щодо розгортання військових частин. "Коли б їх туди ввели для того, щоб закрити кордон та зупинити потік (в Україну) зброї та бойовиків, то тоді б це було позитивним кроком", - сказав Расмуссен. "Але це не те, що ми бачимо". Міжнародна спільнота мусить "жорстко відповісти, якщо Росія вдаватиметься до подальшої інтервенції", - наголосив секретар НАТО. Криза в Україні повинна слугувати для НАТО та його членів "сигналом прокинутися" У той час, як Росія, починаючи з 2008 року, збільшила свої витрати на оборону на 50 відсотків, західні союзники зменшили свої витрати на 20 відсотків.

Британський прем'єр-міністр Давід Камерон означив поведінку Росії як "протиправна агресія". У майбутньому Москва ризикує поплатитися її співробітництвом з НАТО, вважає Камерон.

Мирне вирішення немає шансів?

Тим часом Путін подзвонив своєму українському колезі Петру Порошенко, для того щоб знову обговорити можливості перемир'я для східної України. Пізнім вечором у четвер Путін у розмові наполягав на припиненні насильства з тим, аби можна було розв'язати кризу, як заявив кремлівський речник у Москві. У цю п'ятницю Порошенко хоче представити свій план мирного вирішення кризи для Луганської та Донецької областей та сподівається при цьому на підтримку Росії - повідомила після закінчення розмови адміністрація президента у Києві. При цьому слід дотримуватись одностороннього припинення вогню і амністії для сепаратистів. Щоправда промосковські повстанці відхиляють ідею перемир'я.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин