загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Путін хоче за допомогою Медведчука поставити Порошенка на коліна (європейська преса)

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Західна преса детально висвітлює перебіг подій довкола української кризи. США погрожує Росії новими жорсткішими санкціям, у ЄС все відкладають до кінця цього тижня, очікуючи від Кремля хоча б якихось поступок в Україні. Але, як пишуть західні оглядачі, мирний план Порошенка не працює через повне несприйняття його у Москві. Адже Путін вимагає від Києва не лише припинення вогню, але й переговорів з лідерами сепаратистів та швидкого впровадження федералізації, відмови від асоціації з ЄС та інших поступок бойовикам у Луганську та Донецьку. Для цього Путін пропонує Заходу й Києву свого переговорника, проросійського тіньового політика з Києва Віктора Медведчука.

Впливова The Wall Street Journal інформує про тиск глави Кремля Володимира Путіна на Київ з вимогами до президента Порошенка щодо необхідності ведення переговорів з озброєними проросійськими сепаратистами у Луганську і Донецьку, швидкого впровадження в Україні широкої федералізації та відстрочення підписання Києвом економічної частини угоди про асоціацію з ЄС. Видання також наголошує, що Путін не зупиняється навіть перед нав’язуванням українській владі особи одного з головних переговорників між сепаратистами і Києвом, свого проросійського протеже, одіозного тіньового політика України Віктора Медведчука. The Wall Street Journal також цитує експертів, які кажуть, що президент України Петро Порошенко не бажає простого припинення боротьби з озброєними проросійськими силами у регіоні Донбасу, бо це призвело б тут до успіху Росії в її агресії в Україні, але й не може рішуче покінчити з сепаратистами, не наражаючись при цьому на відкриту агресію з боку режиму Путіна. Газета також зауважує, що Володимир Путін у телефонних розмовах у неділю з Франсуа Олландом та Анґелою Меркель так і не визнав, що саме проросійські озброєні сепаратисти порушують перемир’я та 15 пунктів з подолання української кризи, запропонованих Петром Порошенком. А ЄС, у свою чергу, нібито й підтримує план Порошенка, але всіляко відкладає нарощування санкцій проти Москви, котра не проявляє ніяких намірів сприяти припиненню війни на сході України і перекидає додаткові військові сили Росії до українських кордонів.

Польська Rzeczpospolita вважає, що мирний план президента України Петра Порошенка не знаходить підтримки в озброєних проросійських сил у Луганську і Донецьку, що демонструє всю нездоланність проблеми погодження інтересів Києва і Москви. Видання цитує також колишнього українського урядовця і політика Олега Рибачука, який запевняє, що Петро Порошенко не погодиться ні на відкладення плану інтеграції України з ЄС, ані на децентралізацію держави, яка б загрожувала нормальному її функціонуванні. «А у такому разі, – як сказав газеті з Варшави Олег Рибачук, – конфлікт на Сході України буде тривати довго». Газета з Польщі також наголошує, що внаслідок зволікання з жорсткими санкціям з боку Заходу щодо Москви та розпалювання Росією конфлікту на сході України є загроза у цілому плану реформ у державі, про який оголосив новий український президент Петро Порошенко.

Група європейських політиків на чолі з колишнім керівником Європейської комісії Жаком Делором оприлюднила на сторінках Financial Times листа, в якому закликають європейців і лідерів ЄС зробити серйозні висновки і зміни у загальноєвропейській політиці у зв’язку із наростанням агресії Росії в Україні та територіальних претензій Китаю у світі. Автори листа вважають, що ЄС має негайно переглянути скорочення свого військового бюджету, зміцнити незалежну європейську політику, щоб реально впливати на зміни в глобальному світі. Європейські політики, автори цього листа, вважають необхідним дійти в ЄС нарешті до розробки чіткої спільної політики щодо Росії, єдиної енергетичної позиції країн Європи та домогтися зростання ролі ЄС у вирішенні глобальних проблем, особливо шляхом швидкого створення й зміцнення наступальних трансатлантичних норм економіки й торгівлі. Інакше, як попереджають Жак Делор і його дев’ять колег з ЄС, до 2050 року у складі «Групи восьми», в результаті переміщення центру світу до Азійсько-Тихоокеанського регіону, може вже не бути європейського члена, коли старіюча Європа буде складати до цього часу лише 7 відсотків світового народонаселення.

Василь Зілгалов

До списку новин