загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Подорожі країною: Де побачити головні історичні пам'ятники України

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Цієї суботи Україна святкуватиме День Конституції, тому понеділок, 30 червня, також буде вихідним днем. Як мінімум один з трьох майбутніх вихідних можна витратити на вивчення історії власної держави.

П'ять цікавих пам'ятників, які буде цікаво побачити на власні очі.

Старий замок у Кам'янці-Подільському

Цей середньовічний замок вважається одним з головних історичних пам'яток України. Історики вважають, що він існував ще в часи Київської Русі, але тоді був дерев'яним. З каменю його виклали вже литовські князі Коріатовичі. З 1362 по 1434 рр. фортеця в комплексі з оборонними спорудами міста стала головним форпостом литовської, а з 1434 по 1793 рр. - Польської влади на Поділлі.

Стара фортеця складається з 11 веж. Всі вони з'єднані оборонними стінами, на території розташовані казарми і облоговий колодязь. Зараз Стара фортеця часто служить декораціями численних фестивалів та історичних реконструкцій.

Палац Тарновських у Качанівці

Єдина з українських садиб, що збереглася повністю, палац Тарновських у Качанівці Чернігівської області вражає своїми масштабами. На території цієї перлини палацово-паркового мистецтва кінця 18-го століття - палац, два флігелі і водонапірна вежа, які утворюють парадний двір, а також чудовий ландшафтний парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками, руїнами та амфітеатром.

Музей-заповідник Слово о полку Ігоревім

 У самому "серці зародження Київської Русі" на правому березі Десни, в 270 км на північний схід від Києва розташувалося містечко Новгород-Сіверський. Засноване воно було ще в 989 році. Тут знаходиться музей Слово о полку Ігоревім. У середині XI століття місто було вже повністю сформоване соціальним організмом - з князівським двором, храмами, будинками ремісників, торговим посадом і т.д. А ось заповідник тут створили в 1990 році. Сьогодні там можна знайти музей, який представляє собою відреставрований княжий терем, потужний оборонний Спасо-Преображенський монастир (один з найдавніших в Україні), Петропавлівську церкву, вежі, галереї та підземелля. Спаський собор XII в. споруджений на місці давньоруського храму, з якого вирушив у похід на половецькі землі князь Ігор Святославич - головний герой Слова о полку Ігоревім.

Резиденція буковинських митрополитів і Далмації

Це - головна визначна пам'ятка міста Чернівці. 28 червня 2011 на 35-й сесії комітету ЮНЕСКО включена до списку Всесвітньої спадщини. Пам'ятник побудований на місці старого єпископського будинку в 1864-1882 рр. Сьогодні тут знаходиться Чернівецький Національний університет ім. Юрія Федьковича. Проект архітектурного ансамблю виконав відомий чеський учений, архітектор, академік Йозеф Главка. Він спроектував нетрадиційний комплекс споруд у дусі еклектики з переважанням елементів візантійського та романського стилів. Серед приміщень головного корпусу своєю красою і величчю вражає Синодальна зала, одна з найкрасивіших в Європі.

Херсонес

У різні часи його називали по-різному: в візантійський час - Херсон, в Генуезький період - Сарсона, в російських літописах - Корсунь. Тут колись розташовувався поліс, заснований стародавніми греками на Гераклійському півострові на південно-західному узбережжі Криму. Цьому місту-державі судилося

довго прожити - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії. А зараз Херсонеське городище розташоване на території Гагарінського району Севастополя.

Палац Шенборнів

Палацово-парковий комплекс Шенборнів - в числі найцікавіших пам'яток Закарпатської області. Він зачаровує своєю витонченістю, гармонією архітектурних форм і стилів. До того ж він відмінно зберігся як зовні, так і всередині, причому практично у своєму первісному вигляді. Первозданна карпатська природа, чисте повітря, велика кількість живності в лісах - ці місця були немов ідеально створені для полювання. Нічого дивного, що околиці облюбували і пристосували під світські розваги австрійські графи Шенборни-Бухгейми, які в ті часи були власниками тутешніх земель. Сьогодні замок графів Шенборнів служить одним з корпусів санаторію «Карпати», що спеціалізується на лікуванні серцево-судинних захворювань. Сюди приїжджає безліч туристів з України та зарубіжжя, особливо багато австрійців, часто нащадків роду Шенборн.

До списку новин