
Обидві сторони конфлікту в Україні ставлять під сумнів щойно проголошене перемир'я після того, як у вівторок було збито військовий вертоліт.
Лідер сепаратистів сказав, що "припинення вогню" не відбулося, у той час як президент Петро Порошенко попередив, що може призупинити перемир'я через порушення умов.
Бій між ополченцями та українськими військовослужбовцями розв'язався ввечері поблизу російського кордону в Луганській області.
НАТО звинуватив Росію у недотриманні "міжнародних зобов'язань".
У своїй заяві керівник НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Москва використовує "нові прийоми ведення війни проти України" і пообіцяв "пакет довгострокових заходів для підтримки України, у тому числі створення нових цільових фондів".
Росія заперечує звинувачення України та Заходу щодо підтримки та озброєння сепаратистів.
У понеділок повстанці погодилися до п'ятниці дотримуватися перемир'я, що було запропоноване урядом України, але у вівторок Міністерство оборони заявило, що сепаратисти збили вертоліт Мі-8 за межами окупованого повстанцями міста Слов'янськ, вбивши всі дев'ять осіб на борту.
Українські військові звинувачують повстанців у порушенні перемир'я 44 рази з моменту його проголошення.

Припинення вогню є частиною плану України покласти край двом місяцям боїв між урядовими військами і проросійськими повстанцями, які контролюють ключові будівлі у містах східної України.
За оцінками ООН більш ніж 420 осіб було вбито в регіоні з середини квітня.
Перестрілку з артилерійської та стрілецької зброї було чути у середу зранку поблизу селища Бірюково, 2км від російського кордону, як повідомили очевидці російській агенції новин Інтерфакс.
Українські медіа процитували слова народного депутата України Олега Ляшка про те, що вночі прикордонники зазнали удару від бойовиків у Бірюково. Обійшлося без жертв, додав він, не повідомляючи про джерела своєї інформації.
Петро Порошенко доручив українських солдатам "не роздумуючи" вести вогонь у відповідь, якщо їх атакують, і не виключив можливості дострокового припинення перемир’я, як стверджує його адміністрація.
Олександр Бородай, прем'єр-міністр самопроголошеної Донецької народної республіки, звинуватив урядові сили в проведенні атак неподалік від Донецька і заявив, що фактично ніякого перемир’я не було.

"Загалом, все, що нам залишилос, - це продовжити боротьбу", - розповів він російському телебаченню.
Він виступав у той момент, як президент Росії Володимир Путін закликав верхню палату парламенту Росії відкликати постанову від 1 березня, що давала йому повноваження відправити війська до України. Голосування очікується в середу.
Путін досить стримано привітав перемир'я, але заявив, що хотів би, щоб Україна почала прямі переговори з повстанцями, гарантуючи права російськомовної меншості.
Расмуссен виступив із промовою перед зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО, які обговорюватимуть поряд з іншими темами, яким чином НАТО зможе створити військовий потенціал в Україні, котра не являється його членом.
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила Росію про нові санкції, якщо прогрес стабілізації України не буде прискорено.
Прес-секретар державного департаменту США Марі Гарф описала ситуацію в Україні як "два кроки вперед, крок назад". "Ми насправді бачимо деякі позитивні зрушення на місцях", - повідомила вона журналістам.
Вашингтон стверджує, що обдумує подальші санкції проти Росії на випадок, якщо їй не вдасться приборкати сепаратистів і вона продовжуватиме, як заявляє Білий дім, постачати їм зброю.
У п'ятницю Порошенко має підписати угоду про створення зони вільної торгівлі з ЄС - пакт, котрий було відхилено в січні цього року тодішнім президентом Віктором Януковичем через значний тиск з боку Росії.
________________________________________________________________________
Аналіз: Девід Стерн, Бі-бі-сі , Київ
Є підозра, що перемир’я, проголошене українським урядом на сході, - це угода, якої не дотримуються, але і не відміняють. Навіть гнів громадськості, здавалося, вже вимагає певної військової відповіді.
І якщо український уряд використає силу, то дуже ймовірно, що українські повстанці та їх російські соратники відреагують тим же. Ескалація здається неминучою.
На даний момент майже неможливо визначити, чому бойовиків вирішили вдатися до таких провокативних дій вже через день після проголошення перемир’я. Можливо, це був підрозділ мерзотників. Можливо, повстанці ніколи не були серйозними щодо нього. Можливо, Москва наказала їм це зробити.
Якою б не була причина, сподівання лише 24-годинної давності, що схід України нарешті зможе побачити мир, хоча б навіть тимчасово, є пустим звуком.
Переклад з англійської.
Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.